1.8 - Teplota v zimě po zapnutí topení klesá

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

1.8 - Teplota v zimě po zapnutí topení klesá

Příspěvek od Spajwer »

Čau, mam 1.8 ADR a potreboval bych radu ohledně teploty motoru.
Přes léto žádný problém nebyl. Teplota pořád přesně veprostřed.
S nástupem chladnějšího počasí jsem vypozoroval že např při 5°C už se nedostanu na provozní teplotu pokud mam zaplé topení byť jen na jednu čárku na klimatroniku...

pokud netopím vubec, tak se dostanu po několika kilometrech třeba na 80°C, ale jakmile pustím trochu topení, teplota letí raketově dolů....

Předpokládám termostat? je topení natolik "silné" aby tato snižovalo teplotu chladící kapaliny? jinak to topí dobře i dyž je teplota uplně uplně dole na budíku.... Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teplota v zime

Příspěvek od xerxes »

Bude to ten termostat dělá to tehle bordel,mužeš pak ještě kuknout po výměně termostatu na hodnoty čidla teploty

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: 1.8 - Teplota v zimě po zapnutí topení klesá

Příspěvek od Spajwer »

tak termostat sem před zimou vyměnil, a teplota i v -19 pěkně vyleze na provozní a tam se drží, ani se nehne ;)

Alad1n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.10.2018 09:11

Re: 1.8 - Teplota v zimě po zapnutí topení klesá

Příspěvek od Alad1n »

Nechci zakládat nové téma,tudíž to píši sem. Nikde jsem o jevu který jsem včera vypozoroval v mém 1.8t,při jízdě po dálnici nenašel...
Při stálé jízdě cca. 140 - 150 km/h začne padat teplota chladící kapaliny a jet rychleji,tak ani nechci vědět kam se ručička dostane. Když jedu 130 ,tak se nic neděje. Trochu jsem s tím laboroval a zjistil,že nejde ani tak o rychlost,ale spíše o otáčky. Jel jsem na čtverku a držel to chvíli v dost vysokých otáčkách a ručička doopravdy padala ještě rychleji ,než na tu pětku.
Domnívám se,že to způsobuje termostat. Ale byl bych radši,kdyby mi to někdo potvrdil,nebo vyvrátil...

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: 1.8 - Teplota v zimě po zapnutí topení klesá

Příspěvek od milan000 »

Stejné jako kolega výše. Dej novej termostat

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“