1.8t AWT vynechává, cuká, hulí - vstřiky ?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
stratoss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.12.2011 10:18

1.8t AWT vynechává, cuká, hulí - vstřiky ?

Příspěvek od stratoss »

Ahoj klubáci, řešil někdo z vás výměnu vstřiků ? Nejspíš mě zlobí, motor chvílemi bíle hulí (ne pořád, jen v tu chvíli když se dusí) při více sešlápnutém plynu kucká a dusí se, pokud sešlápnu plyn hodně pomalu tak se dejme tomu rozjede bez škubání... Svíčky nové před 5tkm, zapalovací moduly nové teď, klapka vyčištěná - nastavená teď, pal.filtr nový před 5tkm, vzduch filtr nový 700km zpět KN vložka, podtlaky vypadají dobře, Lambda* vyměněná, VAG bez závad, čerpadlo změřeno dává 3 bary na volnoběh (v zátěži jsem neměřil tak snad ok), voda neubývá, olej neubývá, tlaky měřeny cca 10tkm zpět (12 +- 0.2 na válci) Auto má LPG*, na LPG* jede naprosto normálně, pokud přepnu na benzin tak problém viz. výše...

Někdo nápad co by to mohlo být jiného ?

Popřípadně, díval jsem se po vstřicích a mám tam: 06B 133 551 M (AWT 1.8t 11Okw) měli by údajně pasovat i s vyšším průtokem konkrétně: 06A 906 031 BA (většinou A4 B6 1.8t 120kw, 125kw, 140kw) Když budu kupovat nové tak že bych vzal ty "silnější", zkoušel někdo ? Zaprvé jsou silnější a zadruhé o cca 400Kc/ks levnější

edit: Ještě zmíním jak vznikl problém:

Jedu cca 130 po rovince v klidu, došel plyn a auto se přeplo na benzín, dvakrát po sobě spadla rafička rychloměru (ani ne na vteřinu a pak se vrátila zase zpátky), budíky zapípaly, rozsvítil se Check a auto začalo škubat, kuckat a vynechávat... po napíchnutí na VAG hlásilo dva špatné zapalovací moduly, špatnou lambdu před katem, vyměnil jsem tedy dva zapalovací moduly, lambdu, auto přestalo vynechávat ale kucká a dusí se....

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8t AWT vynechává, cuká, hulí - vstřiky ?

Příspěvek od tom.ik »

ahoj,mám uplně ten samy motor v superbu taky na lpg a zrovna tak řeším cukani...start hezky jede normalně a po chvilce jako by se někde něco ucpalo nebo co a jede jako by na 3 valce,zapalovaci moduly ok,vag vypisuje nizky tlak mezi klapkou a turbodmychadlem,už jsem prošel snad všechny hadice a ok...už jsem z toho na prášky...začalo to po vyměně baterky přemyšlim jestli jsem tam někde tu baterku nepoložil,nebo se o něco neopřel a nepoškodil,že to hned po te vyměně začalo :-(
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

stratoss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.12.2011 10:18

Re: 1.8t AWT vynechává, cuká, hulí - vstřiky ?

Příspěvek od stratoss »

Tak v tvém případě bych šel po základu, co jsem taky dělal nějaký ten čas zpátky, je to benzin takže klasika: Vyměnit svíčky, vzduchový + palivový filtr, vyčistit a nastavit škrtící klapku ... pak už se můžeš pouštět do složitějších operacích, tohle je běžná údržba a stojí pár korun.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“