chyba motoru passat 2,0 85 kW

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Karel7250
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.09.2013 20:22

chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od Karel7250 »

Ahoj, prosím o radu a pomoc s chybami. Vyměnil jsem přední lambdu před kat, egr, váhu vzduchu, palivový filtr, vyčistil plovák s čerpadlem, prošel přívody vzduchu a paliva, vyčistil škrtící klapku.....už nevím.
Přílohy
chyby pašík.jpg

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od miso.chapy »

Riešim niečo podobne, skus vymeniť tesnenie veka ventilov, može ti podfukovať. Olej ti motor nežere?

Karel7250
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.09.2013 20:22

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od Karel7250 »

Ahoj, motor byl dělaný cca před 20tis. komplet z vrchu .Chyba vyskočila až teď. Olej žere asi 1ltt na 15tis.

Karel7250
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.09.2013 20:22

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od Karel7250 »

Prosím poraďte. Děkuji

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od miso.chapy »

Ja to stale riešim na 2.8 V6 AMX, nevie na to dojsť už tretí mechanik.
Chyby: kontrolky motora sa rozsvieti len v kolóne, respektíve ked auto stojí
16805 - Účinnost katalyzátoru pri ohrevu je pod prahovou hodnotou (1. rada válcu) - prerušovaný
17544 - Aditivní adaptace smesi, rada 1 ; chudá smes - Trvale
17546 - Aditivní adaptace smesi, rada 2 ; chudá smes - Trvale
Vymenené bolo:
cievka, palivový filter, káble, sviečky, tesnenie veka ventilov, ventil odvetrávania bloku motora, vlnovce výfuku. Osciloskopom boli merané Lambda sondy a všetko čo sa dalo, v odvetrávaní údajne chyba nieje, všetky hadice sú OK. Dnes som hovoril s mechanikom a je možná vada v snímači teploty chladiacej kvapaliny.
Čo som zistil na PL, DE fórach: samozrejme všade sa píše o hadiciach odvetrávanie. Snímači teploty chladiacej kvapaliny vie narobiť problémi - nakoľko je 4 pólový, zblbne diagnostiku. Zle osadené tesnenie veka ventilov. Netesnosťi na výfuku. Ak na niečo dojdem dám vedieť.

Uživatelský avatar
emGee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.04.2017 21:58

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od emGee »

Aj sa to nejak na aute prejavuje? :D

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od miso.chapy »

Tiptronic neradi tak ako ma

Uživatelský avatar
emGee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.04.2017 21:58

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od emGee »

A aj ho hádže do núdzového režimu? Pokiaľ nie čo to konkrétne robí pri jazde? Na chyby by som asi kašlal, môže to robiť niečo úplne iné. Ak sa však pozrieme na chyby , katalyzátorom by som začal , ideálne je si zohnať diely z nejakého pašíku ešte. Pokiaľ neradí nejako dobre, asi by som začínal od lacnejšej elektroniky a pokračoval dalej. A ešte otázka, vzduchový filter? Rozvody?

Ešte teoreticky, tá lamda sonda je nová? Možno resetnút cez vag?

Ber to len ako také návrhy, neviem čo to robí takže ťažko niečo určovať.

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od miso.chapy »

Ide to normalne, automat sem tam tiahne do vyssich otačok, alebo hodi 5 stupen velmi skoro. Po vymazani chyb ide auto skvelo, ale len 30 km v meste. Rozvody menené pred 10 tis km. Snad vsetko som vypisal vyssie. Olej kazdych 7 tis km a fitre po 14 tis km. Bude to zrejme chybnym instalovanim tesneni viečok (veká) ventilov. Mam informaciu že tam po zlej instalaci vznika poddtlak a udajne to vypisuje tieto chyby. Katalizatory by som vylucil, lambdy boli merane. Tesnenia vek som objednal a buduci tyzden by sa mali vymenit. Ked to nepomoze kaslem na to... stalo ma to uz cez 600 eur a to neratam instalaciu tesneni u mechanika.

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: chyba motoru passat 2,0 85 kW

Příspěvek od miso.chapy »

Tesnenia vekov ventilov sú nanovo vymenené, na jednej strane valcov boli pretočene - zle nasadené a druhá strana vyzerala byť ok. Zistilo sa, že nakoniec bola prasknutá hadica odvetravania (harmonika, zistím presne ktorá). Zajtra sa hadica vymení a uvidí sa či sa kontrolka motora rozsvieti, alebo je závada vyriešená.

Tak urobil som nejakých 60 km - okresky, dialnica a mesto (zápchy) kontrolka sa nezasvietila. Hadica odvetravania - harmonika bola ako kameň tvrda a doslova sa rozsypávala. Dúfam že je to vyriešené a ďakujem všetkým za rady.
Přílohy
cp036466-pcv-crank-case-breather-hose-tube-01-05-vw-passat-v6-genuine-078-103-213-b.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“