Vibracie pri zaradenom "D"

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od miso.chapy »

Zdravím Vás,

mám otázku, ked stojim dlhšie pri zaradenom D (v kolóne, čakanie na kolajniciach atd.) zacne auto vibrovat, neprijemne rezonovať. Po vyradni do N to prestane. Máte s tym niekto skusenost?
Ulozenie prevodovky a motora vyzera byt OK. 2.8 V6 AMX

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od kipo »

Tiež mám ten istý problém,ale na 1.8T. Na D mi vibruje autom, keď dam na N, je to ok. Uloženia prevodovky som vymelil, žiadna zmena, asi budem musieť vymenit aj na motore.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

miso.chapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.04.2017 17:00

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od miso.chapy »

Niekde som sa dočítal že to može byť aj hydremenič, ja pevne verím že to ním nebude - Tiptronic mi radí OK, pri preradovaní medzi stupnami necuká.

bozole_sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2017 14:57

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od bozole_sk »

Nikto nic? tiez som si tento ukaz vsimol, pri jazde, neutrale alebo P vsetko ok ziadne vibracie, kad zastavim na krizovatke a necham zaradene D auto zacne vibrovat.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od xerxes »

začal bych řádnou výměnou oleje v automatu,udělal bych i proplach

bozole_sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2017 14:57

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od bozole_sk »

Este by som doplnil, teraz posledne som zistil ze tie vybracie zalezia od toho ako zastavim. ak zastavim a zacne vibrovat povolim brzdu a par cm sa posuniem, zastavim, niekedy na prvy krat niekedy na viac pokusov vibracie ustanu a vsetko je ok. prijde mi to akoby to vybrovalo len v urcitej polohe.

Dalsia vec, ked bola este zima tak od 90km/h mi zacinalo auto tiez vybrovat ale iba v zabere ako nahle som ubral prestalo. Podla simptomov toto vyzera na vnutorny homokineticky klb, otazka zneje ci to nemoze sposobovat aj tie vybracie ked auto stoji. ze sa prevodovka snazi pretlacit brzdu a v urcitej polohe kde ma ten klb najvacsiu volu sa to rozvibruje.. ? coskoro idem do servsiu ale kedze to uz nieje take markantne odkedy je teplo rad by som mu k tomu daco povedal kedze sa to prejavuje len niekedy... Inak prevodovka radi pekne aj ked mam pocit ze obcas ked idem bez plynu ku krizovatke a podradi do 1 tak trocha trhne, smerom hore uplne vpohode.

Este jedna otazocka, uz asi pol roka vzdy ked co to odjazdim a vystupim citim taky zvlastny pach, daco medzi aromou oparu z horuceho motora a zhorenou spojkou. neni to silny pach ale je to trocha citit... vie niekto co by to mohlo byt? nemam sajn jak su tu riesene diferaky tak sa radsej opytam ci to nemoze mat nieco spolocne s tym a nemam dat kuknut aj to...

dik moc za rady

bozole_sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2017 14:57

Re: Vibracie pri zaradenom "D"

Příspěvek od bozole_sk »

Caute tak nech tu dam info do buducna pre ludi s podobnym problemom tj vibracie pri stati na D - bola to hoodne vymlatena poloos ;)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“