Cvakání při sešlápnuté spojce

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Cvakání při sešlápnuté spojce

Příspěvek od Bazim »

Ahoj lidi,

Tak po dlouhé době co auto vypadalo naprosto bez problému se opět něco objevilo. Dnes při cestě z práce jsem začal slyšet takové jemné cvakání při sešlápnuté spojce. Jakmile sešlápnu spojku, tak z pod za pedály se začne ozývat takové slabší cvakání.

Rovnou jsem se tedy projel k jednomu servisákovi na diskuzi co by to mohlo být a ten ihned spustil, že to bude nějaké ložiško spojky a doplnil, že to je dost na prd práce, že to musí vše ven. A ještě, že ta spojka už bude mít něco za sebou, protože zabírá dost vysoko. Celou dobu to při sešlápnuté spojce dělalo a když jsem dojel se zeptat ještě k druhému servisákovi, tak tam to zrovna nedělalo, ale jelikož se něco takového objevilo, tak hádám, že to nebude lepší a lepší, ale horší a horší.

Přidávám video. Je to přes motor poměrně špatně slyšet, ale nejlépe je to slyšet cca od 00:00:07 pak od 00:00:10 a pak od 00:00:15. Takové to cvakání. Tam jak zařvu "no", tak se hned po sešlápnutí ten zvuk dostaví a je poměrně dobře slyšet i ve videu.


Jaký názor na to máte vy co autům rozumíte?
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakání při sešlápnuté spojce

Příspěvek od xerxes »

nazdár,bud je zkroucena lamela a chytne nějakou vibraci a nebo jak jsi už tam psal ložisko,dvouhmota(setrvak) by dělal jiný zvuk

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání při sešlápnuté spojce

Příspěvek od Bazim »

O jéje ... jak teď pokračovat? Jestli je to ložisko prý by se s tím mělo dát normálně jezdit,a el bode to samozřejmě horší a horší, takže šetřit an celý spojkový set?
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakání při sešlápnuté spojce

Příspěvek od xerxes »

stejně jestli už zabírá při vrchu tak časem je výměna nutná ale možná bude jen stačit lamela a ložisko max přitlačný taliř dvouhmota pokud nebude mit moc vuli tak bych ji nechal

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“