1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
_liQuid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.10.2017 10:16
Bydliště: Praha - Modřany

1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

Příspěvek od _liQuid »

Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat. Teď co se venku ochladilo, tak občas když startuju tak z motoru se po nastartování ozve tak na cca 2vteřiny jako takové zavrčení, Jakoby řetěz na vačkách, ale žádné klepání nebo něco takového jak se tady různě popisuje. Prostě fakt jako zvuk řetězu nebo ještě lépe je to zvuk jako kdyby lopatky ventilátoru na cca 2vteřiny jakoby o něco zadrhly hned po startu.
Potom, když vypnu tak už to neudělá, motor běží plynule, nechcípá, neklepe nic takového. Začalo se to projevovat poslední cca měsíc. Mám auto od Srpna a až doteď to nikdy neudělalo. A není to pravidelně, ale tak cca 4x z 10ti startů. Tak jen jestli někdo neměl náhodou podobný problém. Díky
Passat B5.5, 2001, 1.8T 110kW / Volvo V70, 1997, 2.0T 132kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

Příspěvek od xerxes »

nazdar bud to děla vanos a nebo ventily chtělo by to slyšet

_liQuid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.10.2017 10:16
Bydliště: Praha - Modřany

Re: 1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

Příspěvek od _liQuid »

Díky za postřeh. Jen se zeptám, co je to "vanos"? Díky
Passat B5.5, 2001, 1.8T 110kW / Volvo V70, 1997, 2.0T 132kW

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: 1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

Příspěvek od johnns »

Měl jsem to samé na 1.8 92kW po dobu 8 let. Každý studeny start. Jako by něco zarezonovalo. Teď to mám od koupě i na 1.8T. Již 2 roky. Má ještě někdo tento problém?

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.8T AWT - při studeném startu "zavrčení" v motoru

Příspěvek od matasimek »

Doporučuju vyměnit řetízek mezi vačkami,bývá vytahaný, protože jej nikdo nemění, přitom zkontrolovat napínák, znamená to sundat víko ventilů a odšroubovat a vymontovat i napínák. Já bych doporučil ještě sundat obě vačky a vyfoukat mazací kanálky. Před půl rokem jsem koupil potkanou audi A4 1.8 20V, důvod byl volný řetízek, následně praskly vodící lištičky toho napínáku, ten se rozpadl. pootočily se vačky a potkaly se ventily s písty. U mého motoru zjevně přetahovali výměny oleje, když jsem vyfoukával kanálky co mazaly vačku vypadávaly z těch kanálků shluky špuntíky karbonu....Ještě u toho napínáku bývá malé sítko to bylo také lehce zanesené. zkusím sem přidat fotky.
VACKY.jpg
tady je obrázek toho napínáku, šipka ukazuje na sítko, to jde opatrně jehlou vyloupnout a očistit
napínák.jpg
napínák.jpg (19.48 KiB) Zobrazeno 2180 x

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“