zaváhání plynu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
med
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2018 08:09

zaváhání plynu

Příspěvek od med »

Ahoj, poprosil bych o radu. Mám passat 1,6 a při sešlápnutí plynu, akce na začátku jakoby zaváhá. Jakoby reakce na plynový pedál přišla až po sešlápnutí 2-3cm (?). Děje se to jak při rozjezdu tak při jízdě. Při jízdě je to znatelnější. Když řadím nahoru, chvilku zaváhá a pak jakoby mírně kopne dopředu. Když při jízdě s rychlostí pustím plyn, auto jakoby cukne dozadu. Trošku mi připadá, jakoby mezi volnoběhem a vyšším sešlápnutím plynu nešlo palivo. Někdy, zcela výjimečně se stane, že při souvisle jízdě na 4ku nebo 5ku, kdy jen tak lehce šolíchám plyn (zřejmě v této krajní poloze) na cca 2-3 vteřiny auto přestane zcela táhnout, jakoby nešel žádný benzín. Klapku teď v servisu prý nastavovali, beze změny.
Díky za každou informaci.

med
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2018 08:09

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od med »

Kam má prosím vést hadička odsud? díky
http://med14.rajce.idnes.cz/passat_B5_1 ... 0527_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od xerxes »

diagnostika se dělala?
ten druhý odkaz,to už bylo odpojeno nebo se ti nehtic odpojila?

med
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2018 08:09

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od med »

Diagnostika se dělala a nic neřekla. Když jsem auto pořídil (před týdnem, byly tam 2 hadičky odpojený, respektive potrhyný nejspíš od toho jak myli motor. Pořídil jsem nový a zapojil snad správně. Jen se ujišťuju. Pokud hadička z railu vede na klapku, tak odsud by měla vést na takovou tu podtlakovou baňku na vodním potrubí (vlevo vzadu pod sací rourou). Je-liž pravda?
To malý pravý zpětný zrcátko, to udělali soudruzi z NDR někde chybu, nebo to tam dal někdo z jinýho auta? :)
A někde se tu psalo o kabelu FAST KKL. Co když mám jenom KKL, mi to nepůjde?
Dík

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od xerxes »

není ta prodleva typické chování 1.6tky?ještě mě napadlo pomoci diagnostiky se mužeš podívat v bloku hodnot na reakci plynového pedálu,mužeš udělat základní nastavení ale před tím bych ji vyčistil a pak základní nastavení
to zrcátko je bohužel originál ale jde vyměnit za větší pokud chceš a nebo dát z faceliftu :wink:
fast kkl je klasicky kkl špíš by to chtělo něco lepšího ale na základní diagnostiku ti to stačí vymažeš chyby zakladní nastavení taky chtělo by ho ale kreknout :good:

med
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2018 08:09

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od med »

Díky, ale nevím co je typický chování 1,6, mám tohle auto asi měsíc. Taky se stane, že to hned po startu zdechne. Zejména když je zima. Neudrží to v otáčkách. Na druhej start to už jede. Je tam nějakej bypas automatickýho sycení, nebo jak se krmí za studena bez plynu? Klapku nastavovali a čistili v servisu.

med
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2018 08:09

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od med »

Jak se nastavuje ta klapka? Myslim, že to udělali blbě, nebo se na to vybodli. Dík.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: zaváhání plynu

Příspěvek od PetrVK »

Tady máš návod ...
Přílohy
škrtící klapka.JPG
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“