Úbytek oleje 1.8T B5,5 (110kw)

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
triangl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 22.10.2012 14:14

Úbytek oleje 1.8T B5,5 (110kw)

Příspěvek od triangl »

Dobrý den, měl bych relativně lehký dotaz. Mám zhruba půl roku po emisích a STK a na emisích mi v minulosti pašíka chválili a že by se nové auta mohli od něj učit. Něco se ale stalo a před půl rokem mi emise dali s "odřenýma ušima" a s přemlouváním. Za ten půl rok mi také hodně začal ubývat olej takže dolévám necelé dvě deci na tisíc kilometrů. V minulosti jsem nedoléval nikdy jen jsem v pravidelných intervalech měnil olej i s filtry což dělám stále.Teď ještě navíc dolévám olej když se ukáže oranžová ikonka olejničky. Je to prasklým těsněním pod hlavou motoru? Dal jsem několik dní pod auto kartón papíru a nejdná se o únik oleje kapáním přes olejovou vanu..to jsem vyloučil. Čili olej se nějak dostává do spalovacího prostoru a tím mizne a ještě navíc zhoršuje kvalitu výfukových plynů.Nevíte co je za problém? díky Kuba

Bull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.06.2012 22:15
Bydliště: Jablůnka n.Bečvou

Re: Úbytek oleje 1.8T B5,5 (110kw)

Příspěvek od Bull »

Buď můžou být zapečené pístní kroužky,to by ale byl pokles výkonu,zjistíš změřením tlaků ve válcích.
Taky to můžou být ztvrdlá a netěsná gufera ventilů.
Další možnost je zakarbonovaný ventil odvětrání motoru,který se úplně neuzavře a propouští olejovou mlhu do sání.
S největší pravděpodobností to ale bude turbem,propouští to kolem hřídele turbíny.
Píšeš že doléváš 2 dcl na 1000km, to je v normě, ale pokud se rozsvítí kontrolka oleje,tak chybí víc jak 2 dcl.
Jestli nemáš v expanzní nádobě a na jejím víčku bílou pěnu,tak těsnění pod hlavou je v pořádku.
A4 Quattro 1,8T

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“