Motorový olej 2.0i 96kW ALT

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Motorový olej 2.0i 96kW ALT

Příspěvek od dromy »

Ahoj, měl bych otázku, na kterou jsme vyhledáváním nenašel vhodnou odpověď. Mám Passata 3BG s motorem 2.0i MPI 96kW kód ALT, najeto nyní cca 225 tkm. Auto už vlastním nějakou dobu a od koupě bral motor olej (cca 0,5l/1500km). Proto mám teď motor nově po repasu = výměna pístních kroužků (byly zapečené) + repas hlavy a problém je tedy odstraněn.

Moje otázka je, jaký mám používat nejvhodnější olej pro to, aby se tato situace už neopakovala? S autem plánuji ještě najet spoustu kilometrů. Samozřejmě vím, že vznik tohoto problému souvisí hodně se stylem jízdy, ale k motorům se chovám slušně. Jezdím sice přiměřeně svižně, ale do závodění to má opravdu daleko. Dříve jsem jezdil na Castrol magnatec 5W40 a později (kvůli očekávanému snížení spotřeby oleje) na Mobil 1 5W50 rally formula. Ten mám v motoru i nyní, jako první olej po repasi motoru a plánuji ho po zajetí kroužků vyměnit za nový (cca po 2000 km).
Tak nějak jsem byl rozhodnutý, že tento 5W50 budu používat i nadále jako celoroční olej, protože mi přijde 5 "akorát" pro zimní provoz a 50 s přehledem proti případnému tepelnému namáhání a zapékání na kroužcích. Můj servisák mě ale od této myšlenky trochu zrazuje, že 5W50 se mu zdál příliš řídký a dával by tam radějí 10W40 s tím, že je pro konstrukci 2.0i a také 1.8T vhodnější. Moc se mi to ale nezdá a nenapadá mě, proč by byla vyšší viskozita/nižší čerpatelnost při studeném oleji nějak výhodnější. Případně, proč by hrálo pozitivní roli jiné složení, než je plná syntetika?

Máte nějakou vlastní zkušenost a doporučení? Jaký olej zvolit? Má smysl volit nějaký olej s vyšším obsahem detergentních složek, právě jako prevenci nového vzniku této vady?
Díky

Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Re: Motorový olej 2.0i 96kW ALT

Příspěvek od dromy »

Jen píšu své rozhodnutí.. ..budu tam lít Total Quartz Racing 10W50. Tím ničemu neuškodím.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“