Ventil odvětráví víka ventilů

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jaykee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.09.2018 12:22

Ventil odvětráví víka ventilů

Příspěvek od Jaykee »

Zdravím všechny,
víte někdo, jakou funkci, resp. co způsobí vadný ventil na odvětrání ventilových vík u motoru 2.8 AMX?
Díky moc za rady! :wink:

Obrázek

thomme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2018 08:23

Re: Ventil odvětráví víka ventilů

Příspěvek od thomme »

Zdar, to ti řeknu naprosto přesně co ten motor potom dělá. Mám taky AMX a řešil jsem tento problém skoro rok dokud jsem nevyměnil před týdnem tuhle kok...nu PCV ventil. Měl jsem nestabilní volnoběh na zahřátém motoru +- 40 rpm a to nejhorší bylo, že to vibrovalo celou karosérií. Čím byl zahřátější motor, tím to bylo horší. Nikde žádný DTC nic. Rozebral jsem to, je tam gumová membrána a pružina. Na volnoběh by to mělo být zavřené ale pravděpodobně to bere vzduch. Pokud je vadný, tak ze zahraničního webu jsem se dočetl, že to tahá olej. Životnost je stanovena na 80tis km. Já měl spotřebu 1 litr na 2000 km. Od výměny odlučovače sleduji úbytek - zatím jsem nenajel tolik. Později dám určitě vědět. Nejhorší na tom je, že každý radil vyměnit nějaké díly které to teoretický způsobovaly ale vždy bez úspěchu. Proinvestováno hromada, ale zase vím co je nové. Nejlepší na tom je to, že to auto jede úplně jinak - plynule táhne a necuká. :yahoo: :yahoo: :good:

Jaykee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.09.2018 12:22

Re: Ventil odvětráví víka ventilů

Příspěvek od Jaykee »

Tak jsem ventil vyměnil a rovnou jsem rozebral komplet sání, klapka a ventily na sekundár vyprané ultrazvukem (byly nechutné), vyměněná dlouhá hadice na odvětrání, nová těsnění, nové podtlakové hadičky, váha a čidlo na teplotu nasávaného vzduchu vykoupané v izopropylu, vyměněná prasklá pojistka na sek. čerpadlo a kdo by řekl, jak dokáže 2.8 s aktuálním stavem 419t km dupat...:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“