Passat 2.8 V6 4motion

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
mosthaxor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stuttgart
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od mosthaxor »

For DMS: Na mojom mam zatial spravene zvody, komplet vyfuk, chip(MM racing) a (teraz cez zimu nie) filter KN Typhoon kit komplet... na zvuk ani zrychlenie sa nestazujem, merat nepojdem ani zadarmo! :D len kokotini do toho davat aby nebolo konkurencie v mojom okrese :D, zatial som dal do neho 100 000sk viac si nemozem dovolit momentalne :(

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od DMS »

vaha píše:
DMS píše: že bych zase po dlouhý době potrápil spojku ? :twisted:
a tohle ten tvůj highline taky ještě neumí co :lol:

co to je ? Moc mu to nesvítí :lol:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od DMS »

mosthaxor píše:For DMS: Na mojom mam zatial spravene zvody, komplet vyfuk, chip(MM racing) a (teraz cez zimu nie) filter KN Typhoon kit komplet... na zvuk ani zrychlenie sa nestazujem, merat nepojdem ani zadarmo! :D len kokotini do toho davat aby nebolo konkurencie v mojom okrese :D, zatial som dal do neho 100 000sk viac si nemozem dovolit momentalne :(
jaký jsi dal výfuk a IC ?

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od vaha »

DMS píše: co to je ? Moc mu to nesvítí :lol:
na kameře ti v noci ti nebudou moc svítit ani ty tvoje bi-xenony :lol: ale to sem na mysli opravdu neměl :lol:

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od icemaker »

mike_1979 píše:
DMS píše:tak jsem se mrknul na stránky skoda-auto.com na Superb 2.8 V6 automat zrychlení z 0-100 je za 9,4 s. Takže při tomto čísle bych si netroufal vykřikovat, že se žádný TDi nechytá :D a ještě se porovnávat s mnohem výkonnějším motorem v Audi. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu 10,4 l a výrobce uvádí většinou mírně nižší za předpokladu důchodcovské jízdy 80 km/h :D PS : moje stovka se pohybuje kolem 8 s. :wink:

Superb 2.8 V6 manuál. - Máme ho jako služebák, jezdíme s ním jako pr...ata ale spotřeba se houpe kolem 9,5 -10,5, takže žádná hrůza. Jinak bych taky netvrdil, že je to bůhvíjaké žihadlo. Spíše jsem z toho zklamaný. Pod 3500ot je to spíše zdechlina, pak začne pěkně táhnout ale bůhvíco to není - je to moc těžké. Nehledě k tomu, že nad 150 se to při mírném bočním větru nedá udržet na cestě.
Tak s tímhle bych plně souhlasil, mám ho taky jako služební. Když není drženej v otáčkách, tak je to pořádnej lenoch. Až na tu spotřebu, já se ještě nedostal pod 10 (měsíční průměr), ale to asi záleží na stylu jízdy. Jinak u 4 motionu bych nevěřil, že to žere 8 litrů, tomu se mi fakt věřit nechce......
Naposledy upravil(a) icemaker dne 26.12.2007 13:31, celkem upraveno 1 x.
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od DMS »

vaha píše:
DMS píše: co to je ? Moc mu to nesvítí :lol:
na kameře ti v noci ti nebudou moc svítit ani ty tvoje bi-xenony :lol: ale to sem na mysli opravdu neměl :lol:
tak co to má, snímání překážek ? :P

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od magmuss »

Tak to je hustý, kam se pánové dostali od první otázky, zdali je passat 2,8 V6 4MOTION spolehlivé auto. Chlapci se tu porovnávají a předhánějí... Jinak to video je moc pěkné, v zasněžené krajině, burácející zvuk silného motoru... . Mám 2,5TDi V6 110KW a ještě ve 4MOTION a navíc TipTronic. Spotřeba se pohybuje většinou okolo 9l. Vím že je tu řeč o benzínu, ale jen tak pro orientaci. Když se jezdí okolo té 8oky, tak je spotřeba 8l, záleží ještě, kde jezdíš. Samozřejmě kopce palivo užíraj. (někdo tam psal, o pochybnostech o tom, že by 4MOTION žral 8l) já jsem se dostal i pod 8litrů. Tím že mám TipTronic, myslím že tam nehrozí podtáčení motoru, pokud je prostě málo otáček, podřadí. Zkoušel jsem jet co nejplynuleji a dostal jsem se na nějakých 7,6-7,8l. Bez kopců! Vrátím se k tomu autu v otázce. S kilomtry, které jsou uvedeny jako ujeté také nesouhlasím! Auto nevypadá špatně, cena je nízká určitě kvůli velmi vysokému obsahu. Rok výroby se mi líbí, ale pokud bude motor trochu odkroucený, počítej s větší spotřebou, než tady kluci píšou a možná si to vezme i nějkaý ten olej navíc. Je to auto z Phy, pořádně si prolez nápravy! Praha se těmto němčourům vůbec nelíbí! Jsou zvyklý na jiné silnice a také jsou podle toho tak vyráběné! (nevím jaký je to model, ale pravděpodobně budeš mít hliníkovou nápravu, což není moc fajn) Protože máš težký motor a v nápravách nejsou zase tak velké změny, oproti lehčím a slabším motorů, podle známého (40let, bývalý automechanik) dost trpí čepy v nápravě. Prikladam svoje VéWíčko - při koupi prý najeto 175.000 všimněte si sedadla řidiče, volantu a páky tiptronicu!!! Cena auta byla lehce přes 2oo.ooo! Rok přelom 99-00, jen tak pro srovnání auta z předešlého popisu - 2,8 V6 4MOTION

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od magmuss »

Ještě se vrátím k té spotřebě. Takže jsem naměřil průměrnou spotřebu 8,5l / 100km, což je krásný, podle mě. Natankoval jsem plnou, ujel 400km a dotankoval zbytek, vyšlo to tak.

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od icemaker »

magmuss píše:Tak to je hustý, kam se pánové dostali od první otázky, zdali je passat 2,8 V6 4MOTION spolehlivé auto. Chlapci se tu porovnávají a předhánějí... Jinak to video je moc pěkné, v zasněžené krajině, burácející zvuk silného motoru... . Mám 2,5TDi V6 110KW a ještě ve 4MOTION a navíc TipTronic. Spotřeba se pohybuje většinou okolo 9l. Vím že je tu řeč o benzínu, ale jen tak pro orientaci. Když se jezdí okolo té 8oky, tak je spotřeba 8l, záleží ještě, kde jezdíš. Samozřejmě kopce palivo užíraj. (někdo tam psal, o pochybnostech o tom, že by 4MOTION žral 8l) já jsem se dostal i pod 8litrů. Tím že mám TipTronic, myslím že tam nehrozí podtáčení motoru, pokud je prostě málo otáček, podřadí. Zkoušel jsem jet co nejplynuleji a dostal jsem se na nějakých 7,6-7,8l. Bez kopců! Vrátím se k tomu autu v otázce. S kilomtry, které jsou uvedeny jako ujeté také nesouhlasím! Auto nevypadá špatně, cena je nízká určitě kvůli velmi vysokému obsahu. Rok výroby se mi líbí, ale pokud bude motor trochu odkroucený, počítej s větší spotřebou, než tady kluci píšou a možná si to vezme i nějkaý ten olej navíc. Je to auto z Phy, pořádně si prolez nápravy! Praha se těmto němčourům vůbec nelíbí! Jsou zvyklý na jiné silnice a také jsou podle toho tak vyráběné! (nevím jaký je to model, ale pravděpodobně budeš mít hliníkovou nápravu, což není moc fajn) Protože máš težký motor a v nápravách nejsou zase tak velké změny, oproti lehčím a slabším motorů, podle známého (40let, bývalý automechanik) dost trpí čepy v nápravě. Prikladam svoje VéWíčko - při koupi prý najeto 175.000 všimněte si sedadla řidiče, volantu a páky tiptronicu!!! Cena auta byla lehce přes 2oo.ooo! Rok přelom 99-00, jen tak pro srovnání auta z předešlého popisu - 2,8 V6 4MOTION
Samozřejmě, že jsem mislel 4 motion ve 2.8 V6, je mi jasný, že 4 motion diesel má spotřebu někde jinde. Co jsem ale chtěl naznačit bylo, že já mám u superba spotřebu někde kolem 10 - 11 (měsíční průměr) a není to 4 motion. Takže z logiky věci mi přijde, že ten samej motor ve 4 kolce by měl žrát víc.
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od malejpeta »

Dobrá náhoda.Asi ve středu jsem měl čas,tak jsem zastavil na pumpě v Praze na Argentinský a šel obhlédnout káry do bazarů naproti pumpě.Tohle auto si pamatuju.Z venku celkem pěkný(nezaměřoval jsem se na slícování nebo odstíny laku).
Uvnitř tragédie.To auto musí mít dvě mega po Praze.Já mám najeto na svým 320000km dle diagnostiky,ale sedačku řidiče mám lepší,než tenhle vzadu(prosvítá čalounění).Volant je sedřenej,jak kdyby ho řídíl v zednických rukavicich.Ani bazar tomu moc nedal.Vyluxovat,utřít od prachu palubku atd. by měl být standart i u soukromého prodeje.

Cena je lákavá,výbava taky,ale do budoucna to bude stát hodně peněz.Navíc motor není žádná sláva ani jako novej,natož po pořádný porci kilometrů.Podle mě je to v současné době už bezcenné neprodejné auto.Chtěl bych znát člověka,kterej do toho půjde.Upřímnou soustrast.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od magmuss »

icemaker píše:
magmuss píše:Tak to je hustý, kam se pánové dostali od první otázky, zdali je passat 2,8 V6 4MOTION spolehlivé auto. Chlapci se tu porovnávají a předhánějí... Jinak to video je moc pěkné, v zasněžené krajině, burácející zvuk silného motoru... . Mám 2,5TDi V6 110KW a ještě ve 4MOTION a navíc TipTronic. Spotřeba se pohybuje většinou okolo 9l. Vím že je tu řeč o benzínu, ale jen tak pro orientaci. Když se jezdí okolo té 8oky, tak je spotřeba 8l, záleží ještě, kde jezdíš. Samozřejmě kopce palivo užíraj. (někdo tam psal, o pochybnostech o tom, že by 4MOTION žral 8l) já jsem se dostal i pod 8litrů. Tím že mám TipTronic, myslím že tam nehrozí podtáčení motoru, pokud je prostě málo otáček, podřadí. Zkoušel jsem jet co nejplynuleji a dostal jsem se na nějakých 7,6-7,8l. Bez kopců! Vrátím se k tomu autu v otázce. S kilomtry, které jsou uvedeny jako ujeté také nesouhlasím! Auto nevypadá špatně, cena je nízká určitě kvůli velmi vysokému obsahu. Rok výroby se mi líbí, ale pokud bude motor trochu odkroucený, počítej s větší spotřebou, než tady kluci píšou a možná si to vezme i nějkaý ten olej navíc. Je to auto z Phy, pořádně si prolez nápravy! Praha se těmto němčourům vůbec nelíbí! Jsou zvyklý na jiné silnice a také jsou podle toho tak vyráběné! (nevím jaký je to model, ale pravděpodobně budeš mít hliníkovou nápravu, což není moc fajn) Protože máš težký motor a v nápravách nejsou zase tak velké změny, oproti lehčím a slabším motorů, podle známého (40let, bývalý automechanik) dost trpí čepy v nápravě. Prikladam svoje VéWíčko - při koupi prý najeto 175.000 všimněte si sedadla řidiče, volantu a páky tiptronicu!!! Cena auta byla lehce přes 2oo.ooo! Rok přelom 99-00, jen tak pro srovnání auta z předešlého popisu - 2,8 V6 4MOTION
Samozřejmě, že jsem mislel 4 motion ve 2.8 V6, je mi jasný, že 4 motion diesel má spotřebu někde jinde. Co jsem ale chtěl naznačit bylo, že já mám u superba spotřebu někde kolem 10 - 11 (měsíční průměr) a není to 4 motion. Takže z logiky věci mi přijde, že ten samej motor ve 4 kolce by měl žrát víc.
A tady máš důkaz, že to tak není. Někdo tvrdí, že 4MOTIONy všeobecně žerou o 1l víc, než klasický s pohonem předku, není to tak.

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od misoVW »

Jedem kamos ma A6 2,5TDI 132kW Tiptronic. Ma spotrebu 10l/100km. Na to ze to nie je 4 motion to je podla mna dost. Mozno ze tam ma nieco zle...

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od DMS »

magmuss píše:
icemaker píše: Samozřejmě, že jsem mislel 4 motion ve 2.8 V6, je mi jasný, že 4 motion diesel má spotřebu někde jinde. Co jsem ale chtěl naznačit bylo, že já mám u superba spotřebu někde kolem 10 - 11 (měsíční průměr) a není to 4 motion. Takže z logiky věci mi přijde, že ten samej motor ve 4 kolce by měl žrát víc.
A tady máš důkaz, že to tak není. Někdo tvrdí, že 4MOTIONy všeobecně žerou o 1l víc, než klasický s pohonem předku, není to tak.
je to o stylu jízdy a místě,kde se převážně jezdí - město nebo dálnice, roviny nebo kopce atd... a taky v jakým stavu je ten který motor.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od magmuss »

malejpeta píše:Dobrá náhoda.Asi ve středu jsem měl čas,tak jsem zastavil na pumpě v Praze na Argentinský a šel obhlédnout káry do bazarů naproti pumpě.Tohle auto si pamatuju.Z venku celkem pěkný(nezaměřoval jsem se na slícování nebo odstíny laku).
Uvnitř tragédie.To auto musí mít dvě mega po Praze.Já mám najeto na svým 320000km dle diagnostiky,ale sedačku řidiče mám lepší,než tenhle vzadu(prosvítá čalounění).Volant je sedřenej,jak kdyby ho řídíl v zednických rukavicich.Ani bazar tomu moc nedal.Vyluxovat,utřít od prachu palubku atd. by měl být standart i u soukromého prodeje.

Cena je lákavá,výbava taky,ale do budoucna to bude stát hodně peněz.Navíc motor není žádná sláva ani jako novej,natož po pořádný porci kilometrů.Podle mě je to v současné době už bezcenné neprodejné auto.Chtěl bych znát člověka,kterej do toho půjde.Upřímnou soustrast.
Fakt? Tak jsi mě právě poznal, těší mě, Marek! Auto mám už měsíc 8) Jinak nevím, na jaký interiér jsi koukal, protože to auto bylo vevnitř až moc vyčištěné. Myslím že je to znát i z těch fotek. I po měsíci vypadá netknutě, je pravda že je palubovka trocha mastná :D Jinak s těmy sedadly máš pravdu, ale já se zaměřoval na motor, převodovku a nápravy, protože prvky do interiéru se dají sehnat a celkem i za slušnou cenu. Jen tak pro info, doma mi stojí Renault 9, který má najeto podstivých necelých 700.000km bez rozsáhlejších oprav. Karoserie je velmi špatná, protože to není pozink, interiér je celkem zachovalý ale když potřebuju, pokaždé mě odveze a přiveze. Funguje naprosto vše, takže když je dobrý majitel, kára slouží 8) uvidíme za nějaký čas, kolik budeš mít oprav a kolik já, hm? Tak přeji spoustu km bez nehod 8)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 2.8 V6 4motion

Příspěvek od magmuss »

DMS píše:
magmuss píše: A tady máš důkaz, že to tak není. Někdo tvrdí, že 4MOTIONy všeobecně žerou o 1l víc, než klasický s pohonem předku, není to tak.
je to o stylu jízdy a místě,kde se převážně jezdí - město nebo dálnice, roviny nebo kopce atd... a taky v jakým stavu je ten který motor.
To máš samozřejmě pravdu, s tím souhlasím.. Proto jsem taky ujel těch 400km a pak dotankoval zbytek.. Jezdil jsem všude (město, venkov, kopce, roviny... )

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“