B5 1.6 benzín 74kw

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od Fíša »

B5 1.6 benzín 74kw jakou má průměrnou spotřebu a jak jste s tímto motorem spokojeni? díky
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Uživatelský avatar
krystofjosef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od krystofjosef »

Ahoj! :D
Mám B5 1,6 AHL v kombíku s výbavou a jezdím v zimě za 10 litrů a v létě za 8,5 litrů. Jezdím 2 - 3 000 otáček, vetšinou kombinované město. Můj otec má ten sám motor v sedanu a bez výbavy (rozdíl podle TP činí 135 kg), a jezdí 7,5 litrů a v zimě 8,5 litrů. Taky není žádnej závodník. Zkoušel jsem vyměnit filtry, svíčky, olej, ... ale spotřebu jsem pod 8,5 litrů nedostal (ani na dálnici).
Dnes bych raději volil silnější motor, zdá se mi, že ta 1,6 se musí hodně vytáčet a tím taky žere! :!:

Kryštof

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od Fíša »

krystofjosef píše:Ahoj! :D
Mám B5 1,6 AHL v kombíku s výbavou a jezdím v zimě za 10 litrů a v létě za 8,5 litrů. Jezdím 2 - 3 000 otáček, vetšinou kombinované město. Můj otec má ten sám motor v sedanu a bez výbavy (rozdíl podle TP činí 135 kg), a jezdí 7,5 litrů a v zimě 8,5 litrů. Taky není žádnej závodník. Zkoušel jsem vyměnit filtry, svíčky, olej, ... ale spotřebu jsem pod 8,5 litrů nedostal (ani na dálnici).
Dnes bych raději volil silnější motor, zdá se mi, že ta 1,6 se musí hodně vytáčet a tím taky žere! :!:

Kryštof
No právě z toho mám strach, mám GOLFA III 1.8 a žere mi kolem 8 litrů, chtěl jsem něco většího s nižší spotřebou, tak mám nabídku na passata 1.6, kamarád říkal že jezdí za 7 litrů, tak se ptám jestli je to reálné
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od prassat »

TECHNICKÁ DATA PASSAT 1.6 BUSINESS
Uspořádání motoru 4 v řadě

Zdvihový objem [cm3] 1595

Poháněná kola Přední

Palivový systém benzín

Max. výkon [hp/ot.min-1] 102/5600

Max. výkon [kW/ot.min-1] 75/5600

Max. točivý moment [Nm/ot.min-1] 148/3800

Homologace Euro 4


PROVOZNÍ VLASTNOSTI
Maximální rychlost [km/h] 192

Zrychlení [0-100km/h] 12.7

Spotřeba ve měste [l/100km] 10.9

Spotřeba mimo město [l/100km] 6.2

Kombinovaná spotřeba [l/100km] 7.9

Takže bych počítal se spotřebou kolem osmi
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od magmuss »

Blázínku! Auto je dost velký a těžký a teď si představ, že v tom budeš mít 1,6i !!! Naložíš něco do kufru, ještě pár vyžranejch lidí a do kopce ho budeš tlačit očima!!! Jestli chceš něco co bude málo žrát a bude svižné, kup 1,9TDi nebo 1,9Tdi a budeš nad míru spokojenej ;-) pokud narazíš na motor kterej bude v cajku, bude ti žrát kolem 4-5 litrů mimo město a 5,5-7 litrů ve městě!!!

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od Fíša »

magmuss píše:Blázínku! Auto je dost velký a těžký a teď si představ, že v tom budeš mít 1,6i !!! Naložíš něco do kufru, ještě pár vyžranejch lidí a do kopce ho budeš tlačit očima!!! Jestli chceš něco co bude málo žrát a bude svižné, kup 1,9TDi nebo 1,9Tdi a budeš nad míru spokojenej ;-) pokud narazíš na motor kterej bude v cajku, bude ti žrát kolem 4-5 litrů mimo město a 5,5-7 litrů ve městě!!!
Mám právě nabídku na 1.9 Tdi 66 kw, teď mi psal majitel že motor má najeto 230 tkm a motor žere olej 0,5L/15000 km, nemám s dieslama žádnou zkušenost tak z toho mám strach, a bojím se i těch ujetých km. 230tkm, není to moc?
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Uživatelský avatar
Pepíno 151
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 25.09.2007 16:35
Bydliště: Librec

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od Pepíno 151 »

Pokud je auto dpořádku, tak bych se toho nebál. Máme doma Octuli 1,9 66 kw a to auto prostě vůbec nežere. Jak tento motor šlape v Pašíkovi nevim, neměl jsem možnost porovnat. Sám jsem měl Pašíka s 1,6 kombi a je to fakt slabý a baštilo mi to v zimě 10 litrů a jinak kolem osmi. Teď mám 1,9 TDI 96 KW a spotřebu mám průměrně 6,8 litrů. Dlouhé cesty tak z dvaceti procent.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od PetrVK »

Já mám 1,6 AHL limuzinu a do osmy se vejdu vždy.Jezdím dle předpisů takže do 3000 ot/min
Ale to neznamená,že mu občas nedám napít :mrgreen: :drug: :bot:
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od majkl1 »

Každý turbo se něčím musí máznout. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
marko2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 21.01.2008 10:04
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od marko2 »

magmuss píše:Blázínku! Auto je dost velký a těžký a teď si představ, že v tom budeš mít 1,6i !!! Naložíš něco do kufru, ještě pár vyžranejch lidí a do kopce ho budeš tlačit očima!!! Jestli chceš něco co bude málo žrát a bude svižné, kup 1,9TDi nebo 1,9Tdi a budeš nad míru spokojenej ;-) pokud narazíš na motor kterej bude v cajku, bude ti žrát kolem 4-5 litrů mimo město a 5,5-7 litrů ve městě!!!
Zdravím tě příteli,
nezlob se,ale dovolím si s Tebou nesouhlasit.To auto jede,není to zase takovej chcípák.
Jasně,u TDi je menší spotřeba.To je bez diskuze.Ale tlačit to do kopce očima rozhodně nebude.
Všichni známí co maj TDi se ve městě nevejdou do 6.5l.Tím nehaním TDi.
Až vyměním pashika,zkusím TDi,ale zatím mám 1.6 benzín a nedám na ni dopustit.
A s tou spotřebou to u tý 1.6tky taky není špatný,když umí člověj jezdit jako člověk.
Ta "líná" 1.6tka taky jede 230.Že to udělá za delší dobu?Nejsme přece na závodním okruhu,abychom si ukazovali jak to komu jede.Na druhou stranu,TDi je lepší držák o 66Kw ani nemluvě.Takže co je lepší?Každému podle chuti :D
Čas si vymysleli lidé,aby věděli od kdy do kdy a co za to.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od standokan »

marko2 píše:
magmuss píše:Blázínku! Auto je dost velký a těžký a teď si představ, že v tom budeš mít 1,6i !!! Naložíš něco do kufru, ještě pár vyžranejch lidí a do kopce ho budeš tlačit očima!!! Jestli chceš něco co bude málo žrát a bude svižné, kup 1,9TDi nebo 1,9Tdi a budeš nad míru spokojenej ;-) pokud narazíš na motor kterej bude v cajku, bude ti žrát kolem 4-5 litrů mimo město a 5,5-7 litrů ve městě!!!
Zdravím tě příteli,
nezlob se,ale dovolím si s Tebou nesouhlasit.To auto jede,není to zase takovej chcípák.
Jasně,u TDi je menší spotřeba.To je bez diskuze.Ale tlačit to do kopce očima rozhodně nebude.
Všichni známí co maj TDi se ve městě nevejdou do 6.5l.Tím nehaním TDi.
Až vyměním pashika,zkusím TDi,ale zatím mám 1.6 benzín a nedám na ni dopustit.
A s tou spotřebou to u tý 1.6tky taky není špatný,když umí člověj jezdit jako člověk.
Ta "líná" 1.6tka taky jede 230.Že to udělá za delší dobu?Nejsme přece na závodním okruhu,abychom si ukazovali jak to komu jede.Na druhou stranu,TDi je lepší držák o 66Kw ani nemluvě.Takže co je lepší?Každému podle chuti :D
až na těch 230 s tím souhlasim možná seženeš v dobrém stavu 1.8 a to je ještě lepší volba
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od Prouza »

marko2 píše:
magmuss píše:Blázínku! Auto je dost velký a těžký a teď si představ, že v tom budeš mít 1,6i !!! Naložíš něco do kufru, ještě pár vyžranejch lidí a do kopce ho budeš tlačit očima!!! Jestli chceš něco co bude málo žrát a bude svižné, kup 1,9TDi nebo 1,9Tdi a budeš nad míru spokojenej ;-) pokud narazíš na motor kterej bude v cajku, bude ti žrát kolem 4-5 litrů mimo město a 5,5-7 litrů ve městě!!!
Zdravím tě příteli,
nezlob se,ale dovolím si s Tebou nesouhlasit.To auto jede,není to zase takovej chcípák.
Jasně,u TDi je menší spotřeba.To je bez diskuze.Ale tlačit to do kopce očima rozhodně nebude.
Všichni známí co maj TDi se ve městě nevejdou do 6.5l.Tím nehaním TDi.
Až vyměním pashika,zkusím TDi,ale zatím mám 1.6 benzín a nedám na ni dopustit.
A s tou spotřebou to u tý 1.6tky taky není špatný,když umí člověj jezdit jako člověk.
Ta "líná" 1.6tka taky jede 230.Že to udělá za delší dobu?Nejsme přece na závodním okruhu,abychom si ukazovali jak to komu jede.Na druhou stranu,TDi je lepší držák o 66Kw ani nemluvě.Takže co je lepší?Každému podle chuti :D

8O....s TDI se nevejít ve městě do 6,5l....ale, ale
Jezdím jako prase stylem brzda plyn a sem tak na 7,5, uberu a sem na 6 jak nic a až mě v tom městě dožene nějaká 1.6 :lol: tak pojede tak za 15....nehledě na to že me nedožene 8)
A 230 bych teda chtěl vidět, ale jestli ti to tachometr ukázal...tak ti proměřuje :lol:
Je to prostě nesmysl, auto je mohutný, těžký a ten motor na to fakt nemá...
Uděláš dobře když vezmeš něco silnějšího...někdo tady psal 1.8, 1.8T nebo ten dýzl...
Ono ta 1.6 umí jezdit za 7l, ale to tam sedíš sám a jedeš 90 ale dej tam 5 lidí,zapni klimu na střechu dej rakev a za to vozejk, hurá na dovolenou tak 140km/h a pod 12 se nedostaneš...
Je to prostě motor do města pro maminy co jezděj na nákup 8)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od teekey »

tyhle rady jsem uz davno vzdal, dnes rikam jenom "hlavni je, ze se mu to auto libi" :lol: :fly2:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
marko2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 21.01.2008 10:04
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od marko2 »

Máte opravdu klucí.Člověk napíše svou zkušenost a stejně nevěříte.Pokud jezdíš ve městě jako prase,nepatří ti řidičák do ruky.Ale máš pravdu v tom,že mi ujedeš.Jenže závodění mám už za sebou.Pokud je tu někdo z Tábora,mohl by Vám vyprávět o letišti na Všechově.Ne o městě.
Když máš v utě malé děti,rozmyslíš si jestli chceš ject jako prase,nebo si dáš pozor kvůli bezpečí.
Mimochodem 1.6taky jede 250.Hodím sem odkaz na video.
Prostě je to jen o názoru.Někdo TDi,někdo benzín.Nic víc.
Čas si vymysleli lidé,aby věděli od kdy do kdy a co za to.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: B5 1.6 benzín 74kw

Příspěvek od standokan »

marko2 píše:Máte opravdu klucí.Člověk napíše svou zkušenost a stejně nevěříte.Pokud jezdíš ve městě jako prase,nepatří ti řidičák do ruky.Ale máš pravdu v tom,že mi ujedeš.Jenže závodění mám už za sebou.Pokud je tu někdo z Tábora,mohl by Vám vyprávět o letišti na Všechově.Ne o městě.
Když máš v utě malé děti,rozmyslíš si jestli chceš ject jako prase,nebo si dáš pozor kvůli bezpečí.
Mimochodem 1.6taky jede 250.Hodím sem odkaz na video.
Prostě je to jen o názoru.Někdo TDi,někdo benzín.Nic víc.
ano 1.6 letí 250 ale jenom ze skaly
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“