Vylítlá svíčka

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jxjohny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2010 14:49

Vylítlá svíčka

Příspěvek od Jxjohny »

Zdravím mám vetší problém nastartoval sem passata a ozvala se rána otevřel sem haubnu a vylítla mi jedna svíčka zkoušel sem jí dotahovat ale přijde mi to jako stržený zavit svíčka je na závitu lehce posekaná ale bojím se aby nebyl stržený závit v hlavě známý říkal že na to existují opravně sady nejaký Heli - coil. tak nevím jestli mám koupit novou svíčku a zkusit to našroubovat znovu a nebo jestli mám zkusit oprravit závit v hlavě díky za rady .....

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od aivos »

co takhle zkusit vyndat svicku z druheho valce a zkusit to? ale stejne si myslim, ikdyz to slysim prvne , ze bude treba opravit zavit...

opatrne at nenadrubis do spalovaci komory :D
Obrázek

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od vencacik »

Závit na hlavě bude 100% stržený. Leda, že by se stal zázrak a nebo si měl svíčku našroubovanou jen na jednu otočku :) . Závit se samozřejmě opravit dá. Ale budeš muset sundat hlavu právě proto ať si tam nenadrobíš (závitová vložka helicoil je nejlepší řešení).

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od živočich »

vencacik píše:Závit na hlavě bude 100% stržený. Leda, že by se stal zázrak a nebo si měl svíčku našroubovanou jen na jednu otočku :) . Závit se samozřejmě opravit dá. Ale budeš muset sundat hlavu právě proto ať si tam nenadrobíš (závitová vložka helicoil je nejlepší řešení).
tak,tak,jak pravíš,pravdu máš :)
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Jxjohny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2010 14:49

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od Jxjohny »

Svíčku sem koupil novou a zkusil jí tam dát a vyklá se takže je stržený závit :( jeste se chci zeptat nevíte nekdo aspon zhruba kolik bude stát oprava ?

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od aivos »

existujou i zpusoby bez sundani hlavy ale to presne nevim jak se to robí... pohledej na google...

tak kdyz sundat hlavu tak musis nove tesneni pod ni - 1000 a pak ji nechat srovnat a otlakovat cca 3000 pokud se zadari... ten zavit to nevim ale do 500 by ses mohl vlezt... + prace pokud to nebudes delat sam...

ale jako jakto ze to vylitlo?? po tom bych se taky pídil...
Obrázek

Jxjohny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2010 14:49

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od Jxjohny »

Tak sem se byl ptát po servisech a prej do 10000 mi to udělaj a to proč to vylítlo vysvětluje to že když sem auto kupoval tak na něm byl dělanej údajně repas ale když sem začal řešit tu svíčku a pozval si na to známý od vw tak mi řikali že tam bylo uděláno akorát dotažení pár šroubů na hlavě a dané nový svíčky a právě ta jedna svíčka byla dotažená bud přes závit a nebo dotažená na půl závitu a projevilo se to až za nejaký 4000 km a tohle že za repas rozhodně nepovažujou... každopádně by mě opravdu zajímalo kterej koumák na tom ten repas dělal....

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Vylítlá svíčka

Příspěvek od živočich »

to je teda pěkně drahý špás za opravu jednoho vtrženýho závitu,ale asi jo-sundat hlavu,opravit závit,přebrousit hlavu(popř.odtlakovat),nové těsnění a namontovat hlavu. :?:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“