W8 záměna tiptronic za manuál

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
l-e-x
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 24.02.2006 21:02

W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od l-e-x »

Jelikož W8 je v dnešní době vcelku neprodejné auto, tak se mi honí v hlavě myšlenka překopnout jej na 6st. manuál. O dílech bych tak nějak věděl, ale nikdo není schopen říct co vše je potřeba sehnat a zda je to reálné bez větších komplikací a problémů zařídit.

Nenajde se zde někdo s osobní zkušeností s přestavbou :?:
Dodge ram 5.7 Hemi sport a pár VW

VWshop.cz - Koberečky - autorohože

www.londoner.cz

Zlatá čísla,...

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od standokan »

Lexi nezlop se ale tvoji w8 jsem nikde nevidel inzerovat a idealni na přestavbu je sehnat komplet z nějake manual bouraćky
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
l-e-x
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od l-e-x »

standokan píše:Lexi nezlop se ale tvoji w8 jsem nikde nevidel inzerovat a idealni na přestavbu je sehnat komplet z nějake manual bouraćky
nenabízím, ale znám spousta bazarníku a situace na trhu s ojetinama je více než bídná a taková auta se nyní neprodávají,.. Navíc mě opravdu zajímá co to dokáže v manuálu a ještě když se krapet poladí :wink:

Sám víš kolik jich je, takže sehnat bouranou v kompletu je spíše nereálné. Vím o Němcoj, co díly má, ale jako klasickej rozebírač napíše co chci a že to dodá. Sám neporadí co to obnáší,..
Dodge ram 5.7 Hemi sport a pár VW

VWshop.cz - Koberečky - autorohože

www.londoner.cz

Zlatá čísla,...

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od standokan »

Ja se jeste jednou zeptám kamoše co nechal předělávat tu A6 aby přesné zjistil co musel vyměnit :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

doctor 5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.08.2008 09:52
Bydliště: České Budějovice

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od doctor 5 »

Tohle by mě taky velice zajmalo mam teda 1.9tdi 96kw taky s tiptronicem a chtel bych to dat do manualu ale nevim co je vsechno treba a jestli by to vubec nekdo udelal a za kolik jestli to má teda smysl.

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od malejpeta »

tak snad se tu dopátráme,co je vlastně vše zapotřebí.taky mě to zajímá.ale automat bych neměnil za fofrklacek

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od standokan »

Já už také ne ale kdyż se ti automat posere tak je někdy lepšî řešení to překopat
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od elit »

Ja znam chlapika z Frydku co se chvastal, ze to uz delal. Me osobne prehazoval tiptronic kus za kus. Kdyby byl zajem, pohledam cislo.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od majkl1 »

doctor 5 píše:Tohle by mě taky velice zajmalo mam teda 1.9tdi 96kw taky s tiptronicem a chtel bych to dat do manualu ale nevim co je vsechno treba a jestli by to vubec nekdo udelal a za kolik jestli to má teda smysl.
Já bych zase klidně vyměnil fofrklacek za tiptronic. Jenže to už tuplem nikdo nechce dělat. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

doctor 5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.08.2008 09:52
Bydliště: České Budějovice

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od doctor 5 »

Ty co maj automat chtej manual a naopak :lol:

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od Fíša »

tak si vyměňte auta mezi sebou a je hotovo néé??? :P
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od vaha »

při výměně tiptonik manuál,nevim ejstli teda bude všechno správně,ale bude potřeba sehnat spojku,setrvák,myslim že i startér je jiný,dále tam může být jiná nápravnice,silentbloky,potom samozzřejmě kulisa řazení,u TDI je i trošku jiná klikovka...no pka pedálová konzole se spojkou a pak asi nějaký drobnosti...co se týká elektriky je potřeba zapojit snímač spojkového pedálu,nakódovat řj motoru,gateway,budíky...co by mohl být problém je snímání rychlosti,to nevim jak je u passata řešené,ale znám některý lidi co to dělali,ale na TDI...a ještě jelikož má 4motion,nevim jak to bude s kardanem a převodovkou zadní nápravy,kvůli převodovému poměru...levná sranda to nebude :roll: tím že to je 4motion se to všechno ještě komplikuje

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od Kwapo »

Já osobně bych fofrklacek za tiptronic nevymenil. Asi mě baví co chvilku tou rukou kvedlat jako v hrnci. Ale kdybych žil převážně ve větším městě, tak nad tim možná zauvažuji. Ale teď mě prostě baví kvedlat :lol:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od vaha »

Kwapo píše:Já osobně bych fofrklacek za tiptronic nevymenil. Asi mě baví co chvilku tou rukou kvedlat jako v hrnci. Ale kdybych žil převážně ve větším městě, tak nad tim možná zauvažuji. Ale teď mě prostě baví kvedlat :lol:
no abych ti řekl pravdu,já jezdím dálky a docela bych občas ten tiptronik bral v dalším autě už ho mít budu,protože mě to pak přestává bavit kvedlat...dneska už ti 6stupňový tiptroniky jsou o něčem jiným,než ty starý co se dávali do 3BG

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: W8 záměna tiptronic za manuál

Příspěvek od Kwapo »

vaha píše:
Kwapo píše:Já osobně bych fofrklacek za tiptronic nevymenil. Asi mě baví co chvilku tou rukou kvedlat jako v hrnci. Ale kdybych žil převážně ve větším městě, tak nad tim možná zauvažuji. Ale teď mě prostě baví kvedlat :lol:
no abych ti řekl pravdu,já jezdím dálky a docela bych občas ten tiptronik bral v dalším autě už ho mít budu,protože mě to pak přestává bavit kvedlat...dneska už ti 6stupňový tiptroniky jsou o něčem jiným,než ty starý co se dávali do 3BG

Máš pravdu, dnešní automat s dvojituo spojkou a systemem DSG (nebo jak to je) uz jsou o uplne necem jinem. Jel jsem v tom a je to paráda, krásná plynulost. Ne jak u tech starších ... Ale jak říkám, s tim automatem je to na mě takové dost fádní. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“