Jak jste spokojení s Passatem 1,6 74kw ?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Brody
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 09.08.2010 11:44
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste spokojení s Passatem 1,6 74kw ?

Příspěvek od Brody »

No tak teď otázka, zda pořídit 1,8t a nebo tuto 1,6ku :D Chci to v kombíku, jízdy do práce cca 10-15km kopcovitý terén, občas i delší štreky. Lákala mě nafta, ale tu jsem nějak zavrhl :D
http://s13.bitefight.cz/user/bite/105892" onclick="window.open(this.href);return false;

jise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.06.2011 09:52

Re: Jak jste spokojení s Passatem 1,6 74kw ?

Příspěvek od jise »

Díky za radu, už tam sice dávno je a funguje to nádherně, rafika kolmo na 90 a ani se nehne :-). Topí to taky o dost líp.
Nakonec jsme to dělali zvrchu:
Odpojili jsme hadici od nádržky a vylili co šlo, hadici ohnuli dolů pod auto a nechali ji tak. (hodila se viz dále). Potom jsme shodili řemen. Mysleli jsme, že půjde pryč alternátor, pak by se to dělalo nádherně, ale nešel, protože nešel vytáhnout jeden šroub - vadila vrtule a chladič. Ale aspoň šlo hýbat alternátorem doleva a doprava, podle toho z které strany se tam zrovna strkala ruka. Byl to celkem porod, ale dalo se to. Pak povolit 2x 10 šroub. Jakmile se do potrubí dostal vzduch, ohnutou hadicí od nádržky vyteklo dalších pár deci. Zbytek vytekl po vyjmutí termostatu. To jediné jsem musel dolít, protože to teklo po špinavém motoru. Ostatní kapalinu jsem pochytal a přes jemný cedník nalil pak zpět. Termostat byl ale v bloku motoru, ne ve víčku... Na zpětné montáži bylo nejhorší hledání šroubu, který mi samozřejmě několikrát spadnul :-). Doléval jsem jen asi 0,3 litru destilky (bylo to na -40, tak to bude na o něco míň. Taková zima stejně nebude).
Je pravda, že zespod by to bylo asi jednodušší, ale takhle to šlo taky, bez zvedání. Hlavně že to tam je a že to funguje. Rozdíl spotřeby zatím nemám, tankoval jsem jen jednou a moc jsem nejezdil, ale už to zase svítí, takže to brzo budu vědět.

tibi18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 16.12.2011 13:28
Bydliště: Topoľčany, Štúrovo

Re: Jak jste spokojení s Passatem 1,6 74kw ?

Příspěvek od tibi18 »

Necital som celu temu, no 1,6 fajn motor ale na moj vkus na taku velku kravu ako je passat je to slabe :) ,... Asi ma ukrizujete ale aj na mojej 1,8T je mi 195HP tak akurat na taky korab :)
Škoda 110R 1971
VW POLO variant 1997, 1,4MPI, 44KW, kód: AEX, LPG
VW Passat sedan 2001 B5,5 1,8T, 110KW, kód: AWT, LPG + chip 195HP
VW Passat variant 2005 B5,5 1,9TDi, 96KW, kód: AWX

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Jak jste spokojení s Passatem 1,6 74kw ?

Příspěvek od ace_rimmer »

když tam vrazím v 70ce 3ku a držím to na 4 tisících tak to taky cosik jede a zrychlení se taky dá:-) holt tenhle motor se musí točit když se spěchá..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“