VW Pasat 2,3

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
drakula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.03.2009 12:52

VW Pasat 2,3

Příspěvek od drakula »

Ahoj, jsem zde novej a uvažuji, že zakoupím VW Pasat kombi benzín 2,3 V5 výkon 125kw r.v.2002 můžete mi poradit na co si dát pozor než auto koupím, dále se chci zeptat jak se spolehlivej tento motor a jakou má přibližnou spotřebu. Auto má najeto 220 000km je to už moc nebo ne? Je pravidelně servisované u VW. Jinak je to max. výbava 6 x arbag,digi klima, ASR+ESP, vyhř.sedačky,couvací sezory,orig radio + cd měnič,polokůže,vše v elektrice,DEFENDLOCK. Cena je 150 000,-KčDíky všem za rady a odpovědi.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od pino.t »

Hlavně si dej pozor aby tě to nesežralo, páč spotřeba bude celkem nehezká.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

drakula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.03.2009 12:52

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od drakula »

A jaká tak může být spotřeba? To mě docela zajímá asi nejvíc.

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od Meatfly »

No tak jeho velkou předností je rozvod řetězem (mohl by vydržet 500 tis. km), na druhou stranu ale zase trochu chrastí. Je cítit absence turba, takže při nízkých otáčkách moc nezrychluje. Na druhou stranu, když ho dostaneš do otáček (okolo 4000), tak tě i u takhle těžkého auta zatlačí do sedačky. To je ale vykoupeno vyšší spotřebou 9-11 litrů/100 km a víc podle stylu jízdy (tiptronic; sedan). Slabinou bývájí zapalovací cívky (mně odešly od podzima 2007, kdy jsem auto koupil, dvě cívky cca 60 km po sobě) a výše zmíněná spotřeba, ale jinak jsem si žádných větších problémů nevšiml.
Jinak platí co u každého auta a passatu zvláště - bacha na přední nápravu (nesmí nic lupat, tlouct a podobně), nadměrné opotřebení interiéru atd.
Obecně zase tu spotřebu tak moc neřeším, páč to mam v LPG :mrgreen: a jezdím na úrovni 1,2 Kč/km.

bavorak69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.10.2008 22:25

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od bavorak69 »

no ja mam tiež v5ku 170k, ako ono velmi záleží na štýle jazdy, ja tiež ale pokukávam po lpg,,, s tým turbom je to pravda, na nízkych otáčkach je to absolutne neochotné , ale nad 4t, len kukám že čo to s tou ťažkou kravou spraví,,, vtedy je samozrejme spotreba vyssia ale zas vies s prehladom predbiehat,,, a má to reťaz a žiadne turbo,,, takže aj náklady na opravy sú nižšie,, mne teraz ale naposledy vyhodil nejakú chybu vag s lambda sondou,,, trošku sme sa na to pozreli a pravdepodobne tam bol len nejaký zlý kontakt alebo tak niečo lebo už mi tam chybu nesignalizuje, zistili sme len že je tam 5pinová lambda sonda a sú tam dve a tak kktsky umiestnené že KONIEC,,, nikde vsak takú lambda sondu nezohnat len náhrady a tie maly len 4 piny,, a nakoniec som volal do vw servisu a že sú to volaké atypické a jeden kus výde na 230 € :evil: ale ako už nadomnou písali a aj v servise mi to potvrdili treba dávať bacha na prednú nápravu, motor je sám o sebe ťažký na to auto... inak môj priemer je 8l na 100km...

Uživatelský avatar
Dejf_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 26.03.2009 13:27
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od Dejf_ »

Zdravím, mám dotaz ohledně motoru 2,3, 110 KW. Do jaké spadá ekoskupiny? Platí se z něj ekologická daň?? Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od pino.t »

Dejf_ píše:Zdravím, mám dotaz ohledně motoru 2,3, 110 KW. Do jaké spadá ekoskupiny? Platí se z něj ekologická daň?? Děkuji za odpověď
Podívej se do techničáku, tam musí být napsána Emisní norma.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Dejf_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 26.03.2009 13:27
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od Dejf_ »

pino.t píše:
Dejf_ píše:Zdravím, mám dotaz ohledně motoru 2,3, 110 KW. Do jaké spadá ekoskupiny? Platí se z něj ekologická daň?? Děkuji za odpověď
Podívej se do techničáku, tam musí být napsána Emisní norma.
Já vím, ale já to auto ještě nemám :) Proto bych byl velmi vděčný kdyby se podíval někdo kdo ho má. Nikde na netu jsem tu emisní normu k tomuto motoru nenašel. Díky :wink:

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od Meatfly »

Meatfly píše:No tak jeho velkou předností je rozvod řetězem (mohl by vydržet 500 tis. km), na druhou stranu ale zase trochu chrastí. Je cítit absence turba, takže při nízkých otáčkách moc nezrychluje. Na druhou stranu, když ho dostaneš do otáček (okolo 4000), tak tě i u takhle těžkého auta zatlačí do sedačky. To je ale vykoupeno vyšší spotřebou 9-11 litrů/100 km a víc podle stylu jízdy (tiptronic; sedan). Slabinou bývájí zapalovací cívky (mně odešly od podzima 2007, kdy jsem auto koupil, dvě cívky cca 60 km po sobě) a výše zmíněná spotřeba, ale jinak jsem si žádných větších problémů nevšiml.
Jinak platí co u každého auta a passatu zvláště - bacha na přední nápravu (nesmí nic lupat, tlouct a podobně), nadměrné opotřebení interiéru atd.
Obecně zase tu spotřebu tak moc neřeším, páč to mam v LPG :mrgreen: a jezdím na úrovni 1,2 Kč/km.
A tak jsem to zlehka zakřikl - odešla další cívka. Naštěstí už to je opraveno...

Uživatelský avatar
AdamV5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústecký kraj - LTM
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od AdamV5 »

Ahoj 2.3 V5 110KW plní EU II. .Jestli chceš prodávám svého.
VW R36 Variant 300PS a není co řešit

BLACKGT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.07.2009 13:42

Re: VW Pasat 2,3

Příspěvek od BLACKGT »

AHOJ JA BYCH CHTĚL PORADIT JAK MÁM VYNDAT STARTER Z V5 R.V 2001 JE TAM ŠPATNEJ PŘÍSTUP TAK JESTLY NENÍ FIGL JAK HO VYNDAT PŘEDEM DĚKUJI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“