PD - natankoval benzín

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Tomáš Vagner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2017 10:16

PD - natankoval benzín

Příspěvek od Tomáš Vagner »

Čau :)
Mám problém.
Natankoval jsem benzín, nastartoval a jel asi kilometr (to co bylo ve filtru)
Doma jsem to PŘES PODÁVAČKU vycucl ven, u filtru jsem vytahl hadiču, podávačka na 12V a jel. Vyměnil sem filtr, zalil naftou, nalil 20L nafty a nastartoval. Auto chytlo, nechal jsem ho 15min klapat na volnoběhu zaparkoval a zdechl, druhý den jsem ho projel asi 15km a znova zaparkoval. Po 3 dnech jsem nastartoval a chtěl jet, nechal jsem to 10min klapat (než sem se oblikl, pozamykal, nasednu a auto už trochu ohřáté jedu normálně 1-2-3-4-5, mírný kopec nahoře zmáčknu spojku chci dát 6tku a začlo to KU*EVSKY cukat, motor držel cca 500otáček a zdechl, od té doby už nechytl, filtr sem zalil novou naftou, nádrž sem dolil naftou. Podávačka normálně jede, otočám klíčkem a 2sekundy normálně točí, začnu točit motorem a točí taky ale motor nechytá. Po 5ti sekundách mi pal. PC píše "STOP"
Moc díky za rady, je to:
B5.5
96kw
4Motion
R.v.03/8

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PD - natankoval benzín

Příspěvek od MikiDNV »

Benzin v naftaku narobi viac skody ako nafta do benzinu. Benzin poskodzuje cerpadla, tesnenia aj vstreky - kedze je suchy a nemaze. Dost mozne, ze mas aj vstreky zanesena alebo poskodene, kedze si isiel hodny kus cesty na benzin. Chcelo by to preplachnut cely system naftou a skontrolovat ci nevyplavuje bordel z tesneni, prekontrolovat tesnenia a pozriet sa na vstreky a dat ich skontrolovat. Daj vediet ako to dopadlo.

Tomáš Vagner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2017 10:16

Re: PD - natankoval benzín

Příspěvek od Tomáš Vagner »

To co jsem ujel bylo na to co bylo ve filtru, a zbytej jsme vyčerpadl a nalil naftou s aditivama...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: PD - natankoval benzín

Příspěvek od trhac »

Tomáš Vagner píše:To co jsem ujel bylo na to co bylo ve filtru, a zbytej jsme vyčerpadl a nalil naftou s aditivama...
Nevěř tomu že jsi vyjel jen filtr.Loni k nám dojel borec s o2 že má divnej zvuk a že už byl ve třech servisech a i ve škodovce a že si stím nikdo neví rady.Auto měl prý měsíc a strašně ho chtěl jít reklamovat.Když sem mu řekl že natankoval místo nafty benzín tak zavřel hubu a čuměl jak puk.benzín sme vytahli,dali novej filtr,naftu a do ní plechovku vifu a litr oleje.octávku sme vzbudili a šli projet.Za studena jela dobře ale jak se zahřála začala zhasínat.Borec s ní tak odjel že to zkusí rozjezdit ale už se neukázal takže nevím jak to dopadlo.Myslí že to vstřiky obesraly...

zdenek foltyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.09.2012 14:00
Bydliště: tesetice rataje 73

Re: PD - natankoval benzín

Příspěvek od zdenek foltyn »

zdar chlapi to sem mel taky ale já mel zavzdušněný systém total ne po zahřátí chciplo nastartovat pomoci startovacího spreje a jelo se dal udělalo mi to tak třikrát pak už byl klid ale ja nenatankoval benzin jen sem měnil filtr a dobře ho nezalil naftou ale dělalo to to stejné tak to zkus a uvidíš

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: PD - natankoval benzín

Příspěvek od Johnyhu »

Odešli vstřiky to je normální když jedeš na benzín.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“