Jaké pneu na léto

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Jaké pneu na léto

Příspěvek od marcel110 »

Myslim, ze dnes sa uz v rozmere 205 R16 daju zohnat len dobre pneu. Medzi vyrobcami a vlastnostami pneu nie su nejake podstatne rozdiely. Kazda z nich bude mat ine vyhody a nevyhody voci ostatnym. Problem testov je v tom, ze sa robia za urcitych podmienok a kedze kazda pneu je ina, tak aj vysledok moze byt skreslujuci. Nehovoriac o tom, ze testy su casto hodnotene subjektivne. Mozno az na brzdne drahy, ale tam je hodne faktorov ktore mozu ovplyvnovat tu ktoru pneu. Nieco ine je kupovat 165 R13

Mam znameho v Taliansku. Je z neho alfista, teraz ma napr. aj Alfa-Romeo 159 3.2 JTS a povedal mi, ze ine pneu ako Marangoni by nechcel, teraz si kupil Maranghoni Mythos a ze je s nimi max. spokojny. No, na tych jeho 191 kW a nieco cez 320 Nm a ze jazdi ako pras. to tiez nebudu zle pneu. Inak, neni to ziaden chlapec, co si kupil nejake silnejsie autko a je z neho uneseny. A, ak niekto riesi spotrebu takeho autka, tak mu vychadza nieco cez 17 l/100 km :D .

Dalsi znamy ma M-B E 400 CDi, vykon jeho autka je "iba" 191 kW, ale krutici moment asi nieco cez 500 a on zo zasady obuva Hankook a znacku nebude menit, takze max. spokojnost. Konkretne Hankook S1 Evo.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“