vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od Fary »

Po ohřátí na 90°C se motor při stání na volnoběh rozvibruje, jak kdyby byl utrženej silenblok, ale není, oba silenbloky jsou nové i na převodovce. Do 90°C bez vibrací. Múže to být vstřik nebo kabeláž??? Nebo něco jinýho???

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od majkl1 »

Zahřej a až to začne klepat, tak to nechej napíchnout na vag. Takhle se můžem dohadovat měsíce. Máš tam origo silentbloky? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Fary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od Fary »

tak VAG bez závad, přidávám LOG kanálu 13 a 18 při stání na místě a ohřátým motoru a rozepíšu víc závadu...
Po ohřátí na 85°C se motor při stání na volnoběh rozvibruje, jak kdyby byl utrženej silenblok, ale není, oba silenbloky jsou nové i na převodovce, setrvák taky novej. Do 85°C bez vibrací. Může to být vstřik nebo kabeláž??? Nebo něco jinýho??? Zároveň vibruje celým autem při akceleraci na plnej plyn na 4RS a 5RS mezi cca 1600 až 2000 ot. - taky jen pouze po ohřátí... Je tam nějaká divná dávka na 2. válci. A teď co s tim...???
Přílohy
log1.jpg
log2.jpg

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od Currahee »

Měl jsem něco podobnýho bylo ta jak traktor. Promáčkni konektory, návod jsem dal do FAQ. Potom mi taky hodně pomohla výměna rozvodů. Celkově se to uklidnilo a zatím pohoda.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od arnoldp »

Fary píše:Po ohřátí na 90°C se motor při stání na volnoběh rozvibruje, jak kdyby byl utrženej silenblok, ale není, oba silenbloky jsou nové i na převodovce. Do 90°C bez vibrací. Múže to být vstřik nebo kabeláž??? Nebo něco jinýho???
Dělá mi to pdobnou věc a př. týden jdu na vstřiky.
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
firemaniac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od firemaniac »

Kam pojedeš na vstřiky??K panu Skalovi do Vrbčan?? Já tam jedu zítra, potom dám vědět, jinak mám skoro stejný problém, jen tu závadu mám na prvním válci :(

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od arnoldp »

firemaniac píše:Kam pojedeš na vstřiky??K panu Skalovi do Vrbčan?? Já tam jedu zítra, potom dám vědět, jinak mám skoro stejný problém, jen tu závadu mám na prvním válci :(
No, toho znám. Ale pojedu normálně k mechanikovi (Blumentál, Klipec). Už jsme predbezne dohodnuty, napichne to a uvidi. Jinak pujdu do jetyho vstriku, na novej prdim, bych se nedoplatil. Mozna to budou i ty krouzky na vstricich, nevim... :? Hlavne aby to nebylo neco horsiho, cerpadlo, RJ.... ((stejne je mi porad divny, proc to dela az po ohrati a ne i za studena....at promluvi nekdo znalej....))
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od Deivid »

Pak dejte vědět jak to dopadlo,mám asi stejný problém,ale přetrvává i za tepla....

jardahar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.06.2008 06:57
Bydliště: VWYSOČINA,Žďársko-Strážek
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace po ohřátí 1.9tdi 96kW AWX

Příspěvek od jardahar »

Zdarec,tak tadyk je klub třepajících se pašíků :D ...Mám ten stejnej problém,jen stou vyjímkou že mám jinačí motor co má najeto cca 50000km , takže to co píše Currahee se mě asi týkat nebude :cry:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“