filtr -vzduch, palivo, kabina

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od marcus86 »

Zdar kluci, chci se zeptat:
- jak presne se dostanu ke vzduchovemu filtru, abych ho mohl vymenit. Co mam kde povolit a kde presne ho v potrubi najdu?
- palivovy filtr je srubovaci ?? Jak ho vymenit ??? Musim sundavat ty hadice? Jak predejit chytani vzduchu, staci jen naplnit filtr naftou ? passat 1.9 TDI 81 kW, 1997.
- kde je kabinovy filtr ??? a jak ho vymenit
K tomu vsemu bych potreboval obchod, kde bych to mohl vse objednat najednou, abych nemusel platit moc poplatku. U nas v obchodech stoji paliv 700 a vzduch 400 ... se mi zda byt hodne, podle toho co sem nasel na netu, mohl bych dostat nejake doporuceni ??? DIKY MOC
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Meggy »

palivák si nejsem jistej...jestli je to jako u 2,5TDi tak je pod krytem motoru v objímce a v něm je plastové téčko (pozor - rádo se láme)
vzducháč bude mít jen 4 klipsny - stačí vycvaknout (strana spolujezdce)
pylový bude pod krytem jak jsou stěrače (strana spolujezdce)

vše můžeš koupit na jakékoli pobočce elitu se slevou 30% (pokud máš zájem tak mi písni SZ - řeknu ti jak na to)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Kwapo »

Jak psal Meggy. Akorát k tomu vzducháči je přístup jak k penezum, je to pod takovim ti cca 3uhelnikovim plast krytem. Jinak sundat 4 klipsny myslim a je venku.
Piláč (kabinovej) je nejlepsi, je pod torpedem (plast pod oknem u steracu, jak je baterka), ten jan pekne vytahnes (podlouhlej).
No a palivák je nejvetsi operace. Je lepsi jej zalej CISTOU naftou, nebo parkrat otocit klickem (NESTARTOVAT !!!) a cerpadlo ho zaleje samo. Jinak ja jsem u nej hadice nezdelaval, ale delalo se to blbe. Ikdyz sdelat to vsechno by byla prace na hodinu a asi by sis moc nepomohl. Jen bacha jak moc povolís objímku, aby ti ten starej nezahucel dolu :wink: . A taky na povoleni nahore je potreba "spesl" ořech, ale da se to pekne delat i s klasickym, kdyz ma clovek cit. A jak rikal meggy tak bacha na ten plast. Jinak je u motoru na prave strane (stojis li celem k autu) pod krytem :)

Jsem se nejak rozepsal. Ja mam sice 96Kw ale melo by to byt teper identicke 8)

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Adham »

tady to je i s obrázkem :wink:
Přílohy
filtry.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Kwapo »

Adham píše:tady to je i s obrázkem :wink:

Ano ano. Jinak jeste doplním. Ten paliváč je gynekologie jako prase, tak bacha at ti nespadne dolů a ten vzducháč taky neni zadnej med, ale zvladnes to :wink:

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Adham »

vzduch je pohoda - vycvaknout sání,oddělat sponky,odtáhnout kryt a je to
palivák budu měnit příští týden flexou - oddělal jsem z něj hadičky,vyndal z držáku (5min) ale zjistil jsem že nějáká p**a tu palici na filtru dotáhla takovou silou že nejde povolit (cca hoďka práce a h*vno z toho)Takže jsem ho tam vrátil. Teďka během týdne ho znovy vyndám a rozřežu - jinak to nepůjde :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od majkl1 »

Kwapo píše:Jak psal Meggy. Akorát k tomu vzducháči je přístup jak k penezum, je to pod takovim ti cca 3uhelnikovim plast krytem. Jinak sundat 4 klipsny myslim a je venku.
Piláč (kabinovej) je nejlepsi, je pod torpedem (plast pod oknem u steracu, jak je baterka), ten jan pekne vytahnes (podlouhlej).
No a palivák je nejvetsi operace. Je lepsi jej zalej CISTOU naftou, nebo parkrat otocit klickem (NESTARTOVAT !!!) a cerpadlo ho zaleje samo. Jinak ja jsem u nej hadice nezdelaval, ale delalo se to blbe. Ikdyz sdelat to vsechno by byla prace na hodinu a asi by sis moc nepomohl. Jen bacha jak moc povolís objímku, aby ti ten starej nezahucel dolu :wink: . A taky na povoleni nahore je potreba "spesl" ořech, ale da se to pekne delat i s klasickym, kdyz ma clovek cit. A jak rikal meggy tak bacha na ten plast. Jinak je u motoru na prave strane (stojis li celem k autu) pod krytem :)

Jsem se nejak rozepsal. Ja mam sice 96Kw ale melo by to byt teper identicke 8)
On má AFN, tudíž rotačku, takže otočením klíčku si natáhne leda suchý z nosu. :P
Zalejt naftou a natočit. Chytne okamžitě, páč bude mít ještě něco v čerpadle, ale pak to bude chvilku koktat, možná i chcípne, jak to natáhne pár bublin. Ale pokud má good baterku, tak není problém. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od ameron »

Kwapo píše:
Adham píše:tady to je i s obrázkem :wink:

Ano ano. Jinak jeste doplním. Ten paliváč je gynekologie jako prase, tak bacha at ti nespadne dolů a ten vzducháč taky neni zadnej med, ale zvladnes to :wink:
Pri AFN to nema ako spadnut dole. Proste povoli objimku na horny odvzdusnovaci sroub da golu a filter odsroubuje. Ten zostane v objimke. Ked je vysroubovane vyberie von - spadnut by mu mohol akurat teraz ale to ti potom moze spadnut vsetko :-) a keby aj, nic sa nestane staci zahradnou hadicou vysprchovat motor od nafty :-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od majkl1 »

A nebo nechat naftu vyhořet :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od marcus86 »

takže .... se vzduchovym zadny problem nebyl, bylo to hned, kabinovy byl horsi .... musely dolu i sterace ... vic prace. A jeste ten palivovy. Jo mam ho srubovaci. Takze seshora je nejaky soub, na ten muzu hodit gola a odsrubovat ho, potom je tam jeste prisrubovany na objimce, ten taky sundam a pak vysroubuju cely fitr. Je plny nafty bych rekl, takze bych ho nemel vylet :) A zespodu !!! je nejaky odvodnovaci sroub nebo co to je ??? Jak to funguje ? Mam to nechat pritahle ??? My sme ho kdysi menili i na toledu .. a ten spodni sroub nam chytal vzduch a auto porad chcipalo. Ale nase toledo ma pruhledne hadicky s naftou u motoru, tak nebylo tak tezke dojit na to co se deje. Tady uz je to horsi. Museli sme tam narvat na tvrdo sroub a prestalo to.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od arnoldp »

Na palivovej se taky chystam (85Kw, PD, 99). Zvrchu je nejakej velkej imbus, takze ten povolit a pak povolit tu objimku kolem filtru (myslim ze je na kriz. sroubovak)? Tu mam uz od nejakyho predchudce strhlou, tak snad tam tak velkou funkci neplní. Takze proste po povolení imbusu zvrchu to jde vse dolu? díky 8) Ale jak jsem na to koukal, přístup je to teda epesní...
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od Adham »

tady máte ten palivák popsaný :wink:
Přílohy
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: filtr -vzduch, palivo, kabina

Příspěvek od arnoldp »

díky :wink:
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“