ARETACE KLIKOVKY

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

Dokázal by mi někdo poradit kde a jakou mám obědnat?? Protože co jsem měl pujčenou z DISEL SERVISU nevím proč nák nepásla, nebo kde jsem udělal chybu?? Po zaaretování se klikou nechá točit pul zubu sem tam takže u PD uplně .... :? :(
Přílohy
DSC09809.JPG
DSC09811.JPG
DSC09814.JPG

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od misoVW »

preco to rozoberas na 2 forach? :D Odpoved uz mas.

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

Protože stále pořádně nevím kde to mám koupit když to maj všude tak super popsaný! TAkže prostě na 1,9TDI a je to hm???

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od misoVW »

ja som tu jednu sadu kupil tu: http://www.uni-max.cz/sada-pro-fixaci-r ... ych-kol/d/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

Na to už sem taky koukal,ale ted mi řekni jestli tam neni zrovna ten co mám?? http://www.ahprofi.cz/sada-na-nastaveni ... ani-motoru" onclick="window.open(this.href);return false; to spíš toto ne, tady budu mít oba

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od indi666 »

To co máš, je přípravek na PD, ale na oválnou řemenici(novější typ).
Ty přípravky jsou dva, navíc jak se dívám, potřeboval by jsi vyměnit i gufero na klice, máš to pěkně zasviněné od oleje.
Divím se, že to raději nedáš udělat někomu kdo to má v malíku.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
Majkee 85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 27.09.2007 17:00
Bydliště: Praha

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od Majkee 85 »

Abych pravdu řekl, tak rozvody dělám tak cce 1 x za týden až 14 dní a většinou si vystačím se šroubem M6 na aretaci vačky a na kliku si udělám čárku barvičkou na řemenici a na blok a je to cajk!!! Dělá to tak dost lidí a nic se neděje! Já už jsem to takhle udělal asi tak cca 200x??? a žádnej z tech motoru se ještě nepotkal! Jinak sadu na aretaci pd motorů dělá fa.BGS a stojí to něco kolem 500

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

indi666 píše:To co máš, je přípravek na PD, ale na oválnou řemenici(novější typ).
Ty přípravky jsou dva, navíc jak se dívám, potřeboval by jsi vyměnit i gufero na klice, máš to pěkně zasviněné od oleje.
Divím se, že to raději nedáš udělat někomu kdo to má v malíku.

a proč bych si to nemohl udělat sám?? Nepříde mi že by na tom bylo něco složitého jen se vyskytl problém s tou aretací protože jsem netušil že mi v disel servisu pujčí něco jiného! A když to dělám tak sem si to chtěl udělat pořádně tak jak se má a né amatérsky fixou jako sem to dělal do ted! Sorry ale nemám na to abych strkal někomu ještě peníze za opravu auta a pak stejně zjistil že to okorát vy....vil jako se to běžně stává! A dobrých a hlavně poctivích opravářů je dnes hodně málo

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od Hallo »

To mas pravdu...bud jsou to servisy ze auto lepsim pripade zustane stejne v horsim znici jeste neco jine,nebo menici u kterych to stoji majlant a vysledek jak kdy,pak jsou ti lepsi co maj neustale narvano a ceka se na servis mesic..Jeste je jedna skupina a to jsou stari vyslouzily mechosi co to delaj poctive a poradne za flasku neceho dobreho a tech je jak safranu a hlavne to nedelaji kde komu. :? Clovek kdyz tu praci kolikrat vidi tak se mlati do hlavy ze si to radsi neudelal sam,nebo ze si ten mesic nepockal...

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od indi666 »

To Majkee 85: To co jsi napsal, je žalostné. Tím bych se nechlubil.
To že motor běží, neznamená že se ti to povedlo správně, mám vyzkoušené jak to ovlivňuje chod, výkon a spotřebu motoru. A další věc, to že děláš rozvody tak často, tak by jsi ty aretace mohl mít :wink: .

To live 69: Já tě nekritizoval, já se jen divím :wink:
Když říkáš vše kvalitně, tak to jsi vše udělal pěkně momentovým klíčem, tak jak se to má :wink: .

Dělejte si co chcete, nechci být rejpal :oops:

Co se týká těch servisu, tak s váma částečně souhlasím.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

Tak to bych zase lhak to ne, momenták používám třeba na utahování hlav nebo tak to jo, tam si myslím že to má smysl,ale u jinych věcí už dám na cit v ruce! Taky určitě nebereš momenták na každý klíč a pak uhloměr na třeba 2x 90 stupnu

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

Čistota práce byla dodržena abych se nedostal do řečí :lol:
A na gufero to nevypadá, vzlínalo to spíše od vany tam to malunko netěsní a taky to asi nikdo 254 tisíc nečistil tak to nemuže být jak ze žurnálu :lol:
Přílohy
DSC09863.JPG

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od pianko111 »

live69 píše:Čistota práce byla dodržena abych se nedostal do řečí :lol:
A na gufero to nevypadá, vzlínalo to spíše od vany tam to malunko netěsní a taky to asi nikdo 254 tisíc nečistil tak to nemuže být jak ze žurnálu :lol:
týýjo tak takhle vypulirovanej motor jsem snad ještě nevidel! koukam jsi při rozvodech čistil i turbo i intercooler
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
Majkee 85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 27.09.2007 17:00
Bydliště: Praha

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od Majkee 85 »

Nevím jak se muže projevit výměna rozvodů bez přípravku na spotřebě, či chodu motoru? (leda tak nenastavením předvstřiku staré klasice čerpadle) když ten řemen sundám, vyměnim kladky, vodní pumpu a pak tam dám zas nový! Pokud se nic nehne-poznám podle udělanych rysek, tak není o čem! Na některejch motorech je značka na klice oproti bloku už z výroby a do vačky šoupnu šroub a po prdeli! Nevidím na tom tom nic špatného! Nejsem ani pravní ani poslední kdo to tak dělá!

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ARETACE KLIKOVKY

Příspěvek od live69 »

pianko111 píše:
live69 píše:Čistota práce byla dodržena abych se nedostal do řečí :lol:
A na gufero to nevypadá, vzlínalo to spíše od vany tam to malunko netěsní a taky to asi nikdo 254 tisíc nečistil tak to nemuže být jak ze žurnálu :lol:
týýjo tak takhle vypulirovanej motor jsem snad ještě nevidel! koukam jsi při rozvodech čistil i turbo i intercooler
no čistil nečisti :? puvodně jsem chtěl měnit jen napínák mikrořemenu a k tomu vyčistit turbo ale po sundání sací hadice sem se zděsil- a z toho plynulo nové turbo a cooler vyčistit jak si zmínil :(
Přílohy
DSC09801.JPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“