hodně kolísavá spotřeba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od HanzDj »

live69 píše:Jo jo, vše je to hodně o stylu jízdy! Ale jen nechápu jak nekdo píše že se nikdy nedostal přes 6L atd, u rotačky dejme tomu ale u PD nevěřim
u rotačky sem měl 6,2 a to sem jel jehlu a plně naloženej, u PD to same tak za 7,5 :oops:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od Hallo »

6.2 Mereno nadrz-nadrz,nebo palubak?Jinak je znamo ze PD berou vic,ale je to dano tim ze maj taky vetsi vykon a kroutak.

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od HanzDj »

Hallo píše:6.2 Mereno nadrz-nadrz,nebo palubak?Jinak je znamo ze PD berou vic,ale je to dano tim ze maj taky vetsi vykon a kroutak.
palubak :wink: trasa cca 50km
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Ivana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.04.2009 15:49

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od Ivana »

Ještě jeden dotaz. Kolik má nádrž u 1,9Tdi 2004? Jsem zvyklá jezdit od rozsvícení rezervy od dalšího rozsvícení a předpokládala jsem že je to 65 jako u mého starého pašíka. Nesedí mi to se spotřebou podle počítače když to propočítám. Nebo už opravdu začínám blbnout?

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od Hallo »

Měření palubního počítače je orientační,dá se to zkorigovat VAGem.

Tuningsport
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od Tuningsport »

Na to čidlo bych to neviděl...měl jsem ho špatny,zrovna nedávno jsem ho měnil a spotřeba pořád stejna..

Ivana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.04.2009 15:49

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od Ivana »

Tak čidlo vyměněno, no a hurá !! spotřeba jde dolů !! Ráno jsem jela do Ústí a čísla byly úplně někde jinde. Bylo to jen 200km tak uvidíme jak to bude dál. Hned mám lepší náladu.

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od live69 »

HanzDj píše:
Hallo píše:6.2 Mereno nadrz-nadrz,nebo palubak?Jinak je znamo ze PD berou vic,ale je to dano tim ze maj taky vetsi vykon a kroutak.
palubak :wink: trasa cca 50km
no já třeba dneska najezdil asi 20km po měste a na palubáku bylo na dením počítadle 11,5L To máte taky takhle když se camráte po městě??

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od HanzDj »

live69 píše:
HanzDj píše: palubak :wink: trasa cca 50km
no já třeba dneska najezdil asi 20km po měste a na palubáku bylo na dením počítadle 11,5L To máte taky takhle když se camráte po městě??
když máš k tomu ještě svižnější rozjezdy tak uplně normálně ale nechá se i míň :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od live69 »

No asi bude muj problém v tom že na to moc čumim a chtěl bych tam vidět 6L :lol: musim to přepnout na něco jinýho :lol: ale jinak ty rozjezdy nejsou nák a jedem z kopce, držte si klobouky, tak normál :lol:

XmaximilianX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.04.2009 01:46
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od XmaximilianX »

Ivana píše:Jsem tu nová a mám dotaz. Mám Passata 1,9 TDi 74KW 2004, 150 tisíc. a z té spotřeby už jsem jelen. Jezdím pravidelně určitou trasu, v zimě jsem ty rozíly neřešila, ale teď jedu jednou za 5,7 a podruhé za 7,3, počasí stejné, jedu sama nebo ve dvou. Na počítači to bylo několikrát, vyměnila se váha, ale nic se nezměnilo. Je to už můj třetí Pašík a to jsem nikdy nezažila, vždycky byla spotřeba tak do 6litrů. Nemá někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? Servisu nápady už došly. děkuji !!
ahoj, je to i tím jak často dostávaš křeč na plynu, jestli někde nestojíš v koloně a pod. řešil jsem to stejný...pokud silnice jsou v klidu bez kolon, tak by spotřeba měla být menší, a taky záleží jestli jezdíš s klimatizací nebo ne...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: hodně kolísavá spotřeba

Příspěvek od majkl1 »

Ale pánové! Dáma už problém vyřešila. Stačí si to projít celé. Její problém byl ve špatném teplotním čidle, což se dalo očekávat. Takže křeče a apod. jsou již mimo hru :P :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“