Bublání v chladícím okruhu(palubovka)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Bublání v chladícím okruhu(palubovka)

Příspěvek od kubrtik »

Zdar pánové,

před pár týdny jsem zaregistroval zajímavý zvuk v palubovce. Nějak tam začalo bublat. Slyšet to jde pouze v malé rychlosti, ale nejspíš to bublá i ve vyšší. Tam je ovšem hluk takový, že se to ztrácí. :) Hadice nejsou po jízdě výrazně tvrdé. Po vyšroubování víčka k změkčení dojde. Z vláken které jsme prošel to vypadá na těsnění pod hlavou. Byly tam ovšem i názory, že by to mohlo být čerpadlo nebo termostat. Zajímalo by mě tedy, jestli by to bublání mohlo způsobovat čerpadlo. Mám totiž překročenou doporučenou dobu použití (výměna rozvodů a čerpadla) a nerad bych tedy investoval do výměny těsnění s dalšími úkony a díly. Voda ani olej se neztrácí a ani ve vodě není olej a naopak.

Prosím tedy o Váš názor na tuto situaci.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bublání v chladícím okruhu(palubovka)

Příspěvek od mastibruch »

Sice mam jiny motor, ale taky mi celkem bublalo v palubce. Hlavne po startu.
Nechtel jsem se smirit s tesnenim pod hlavou protoze mam 2. Tak jsem koupil cistic chladiciho okruhu poradne jsem radiator projel pres cerpadlo na vrtačce ( slo z něj neskutecne mnozstvi bordelu). Ale u me byl problem i to , že na volnoběh to netopilo....

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: Bublání v chladícím okruhu(palubovka)

Příspěvek od Pavel Jerman »

Měl jsem to samé a bylo to těsnění pod hlavou..po výměně bylo vše OK,ještě myslím,že by to mohlo způsobovat ucpany odtokový kanálky,ale to si nejsem jistý..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“