Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od fredh »

čau, dostal se ke mě passat, kterej tlakuje do vody a voda i mizi. Než se sundá hlava a koukne se na ni i na těsnění, chtěl bych vědět i názor někoho jinýho.

První byl termostat - ten funguje, ověřen v hrnci na plotně, následně auto zprovozněno bez termostatu a hadice se stále nafukují.

Dál jsem zkusil pod čelním sklem vyřadit topení a ty dvě hadice spojit - tím je vyřazeno topení pod palubovkou - třeba mohlo být vyrezlé a ucpané. Hadice se stále nafukují.

Dál zkontrolována vodní pumpa - ta se točí normálně, ani není nijak bloknutá. Měl jsem ji i venku. Otestování všech hadic a trubek, výměníku i chladiče vepředu, jestli jsou průchozí - vše je průchozí.

Když je motor zahřátý, otevřu nádobku na vodu a šlapu na plyn, tak fontánka se neukáže a ani bublin jsem si nevšiml - když by motor tlakoval do vody, tak se snad ukážou ty bubliny, nebo při plným plynu bude fontána ne? Nebo se pletu?

A byly změřeny i tlaky na studeným motoru a všechny válce 29-30 barů.

Je těsnění pod hlavou k.o. ? Hlava k.o. ? Nebo jsem něco přehlédnul a někoho napadá něco dalšího?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od majkl1 »

Jak hodně tlakuje? Tlakuje i studený motor? Voda v expanzce je čistá bez mastných ok? Topení topí spolehlivě nebo vynechává? Když odvzdušníš topení, po chvilce běhu motoru je stále bez bublin nebo je tam vzduch? :roll:
Teď koukám, že píšeš, že voda mizí. Pokud neteče někde po bloku, chladiči či jinde z hadic, tak je to jasné - těsnění.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od Johnyhu »

Když otevřeš nádobku tak tlak poleví protože máš moc velkou díru v chladícím okruhu a proto nejde fontánka a bubliny půjdou přes přepad do expanzky ne rovnou do expanzky tudíž hned vzduch vyletí.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od fredh »

majkl1 píše:Jak hodně tlakuje? Tlakuje i studený motor? Voda v expanzce je čistá bez mastných ok? Topení topí spolehlivě nebo vynechává? Když odvzdušníš topení, po chvilce běhu motoru je stále bez bublin nebo je tam vzduch? :roll:
Teď koukám, že píšeš, že voda mizí. Pokud neteče někde po bloku, chladiči či jinde z hadic, tak je to jasné - těsnění.

Hadice nejsou jak beton, ale nezmáčknu je. Studený netlakuje. Voda je bez mastných ok. Topí velmi vlažně. A voda mizí přes přepad nádobky... topení jsem neodvzdušňoval, rovnou sem ho přemostil...
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od majkl1 »

V nejlepším případě můžeš mít jen vadné víčko, ale moc bych na to nesázel :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od fredh »

to jsem zkusil vyměnit ze svýho a stejně se to natlakovalo...

Těsnění pod hlavou se mi dělat nechce, ale asi mi nic jinýho nezbyde.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Passat 1.9 tdi 81kw tlakuje do vody

Příspěvek od Johnyhu »

Tak napoj průhlednou hadičku na přepad do expanzky a jestli půjdou bublinky tak hlavu dolů.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“