Výměna chladící kapaliny Passat B5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
nn.ee.oo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 17.03.2008 16:31
Bydliště: Jižní morava - břeclav
Kontaktovat uživatele:

Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od nn.ee.oo »

Zdravíčko,
co je potřeba udělat pro vyměnění chladící kapaliny??A jak by se to potrubi dalo nejak proplachnout??
Pri naplneni,je potreba chladici system nejak odvzdusnit?
diky moc za rady

Uživatelský avatar
PetoIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Komárov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od PetoIV »

Zdravím ja když sem to dělal tak na trubky od kompresoru mi mechanik napojil takovou masinku kde měl dve tlakový lahve a počítač.Naťukal tam typ auta a bylo to za nejakejch 13min hotovy a zaplatil jsem 1000kč.

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od live69 »

No já to pochopil že chce měnit vodu v chladiči a ne klimu tak jak teda???

Uživatelský avatar
nn.ee.oo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 17.03.2008 16:31
Bydliště: Jižní morava - břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od nn.ee.oo »

live69 píše:No já to pochopil že chce měnit vodu v chladiči a ne klimu tak jak teda???

Ty jsi to pochopil správně :) jedná se o vodu v chladiči..

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od live69 »

No já to třeba dělal tak když sem tam měl dočasně zelenou a dával zpět červenou že jsem vypustil, dal vodu,napust projel, a to asi 5x než jsem vypustil čistou vodu a pak až nalil červenou! Vypouštěl jsem vždy kohoutem dole na chladiči, ale nikdy ne na rozhycovaním motoru jo a nahoře povolit nádobku at to teče :lol:

Uživatelský avatar
nn.ee.oo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 17.03.2008 16:31
Bydliště: Jižní morava - břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od nn.ee.oo »

live69 píše:No já to třeba dělal tak když sem tam měl dočasně zelenou a dával zpět červenou že jsem vypustil, dal vodu,napust projel, a to asi 5x než jsem vypustil čistou vodu a pak až nalil červenou! Vypouštěl jsem vždy kohoutem dole na chladiči, ale nikdy ne na rozhycovaním motoru jo a nahoře povolit nádobku at to teče :lol:

a tos tam porad lil destilku nebo normalni vodu??
a kdyz tam pak normalne nalijes smes cervene s destilkou,neni potreba nejak odvzdusnit??

Uživatelský avatar
PetoIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Komárov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od PetoIV »

Jé tak to sorry chlapy já myslel že klima :D tu vodu v chladiči jsem ještě neměnil ale taky asi budu.Tak se rád poučím.

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od live69 »

proplachuju to normální vodou a až pak na stálo tam dám destilku, vodní kámen to je prevít :lol:

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Shear_5 »

K čemu je to proplachování a ještě ke všemu čistou vodou "z kohoutku" dobré? Nikdy jsem neviděl, že by z Passata tekla rez nebo něco jak z Rencka, vždycky vcelku v pohodě kapalina, koupil jsem auto, tak jsem dělal jednu vměnu v kratším intervalu (refraktor řekl, že předchozí majitel na to asi kakal), tak byla výměna potom za cca 4 mesíce před zimou.

Když už by to chtěl někdo echt propláchout, tak zbytky kapaliny potlačit vzduchem, podle mě je ten průplach na nic, ale rád se dovím proč zbytečný není :wink:

Uživatelský avatar
nn.ee.oo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 17.03.2008 16:31
Bydliště: Jižní morava - břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od nn.ee.oo »

Shear_5 píše:K čemu je to proplachování a ještě ke všemu čistou vodou "z kohoutku" dobré? Nikdy jsem neviděl, že by z Passata tekla rez nebo něco jak z Rencka, vždycky vcelku v pohodě kapalina, koupil jsem auto, tak jsem dělal jednu vměnu v kratším intervalu (refraktor řekl, že předchozí majitel na to asi kakal), tak byla výměna potom za cca 4 mesíce před zimou.

Když už by to chtěl někdo echt propláchout, tak zbytky kapaliny potlačit vzduchem, podle mě je ten průplach na nic, ale rád se dovím proč zbytečný není :wink:

no tak ja bych to chtel proplachnout treba z toho duvodu, ze kapalina ktera tam je ma byt cervena a uz je spise hneda,a nadobka je pekne zas*ana..tak chci dat novou nadobku a nechci ji mit hned taky zas*anou,tak to chci procistit,aby tam byla pekna cervena kapalina :-)
pokud je to zbytecne staci rict...rad se priucim a usetril bych tim cas

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Shear_5 »

nn.ee.oo píše: no tak ja bych to chtel proplachnout treba z toho duvodu, ze kapalina ktera tam je ma byt cervena a uz je spise hneda,a nadobka je pekne zas*ana..tak chci dat novou nadobku a nechci ji mit hned taky zas*anou,tak to chci procistit,aby tam byla pekna cervena kapalina :-)
pokud je to zbytecne staci rict...rad se priucim a usetril bych tim cas
A není ta nádobka zakakenkaná protože na to někdo kakal? Po dvou letech kapalina trochu ztratí barvu, ale že by byla hnědá jsem si nevšiml ani u jednoho ze 3 Passatů co mám kolem sebe, vlastně ze 4..

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Tomasek1234 »

Prohoha menit vodu v chladici? To je vtip ne? Menite vzduch v pneumiatikach? Ja ne.

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Shear_5 »

Měnit vzduch v gumě? To se snad akorát při zouvání ne? :D Takže s vodou, až se mění motor a chladič :D

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Tomasek1234 »

Amen.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Kwapo »

Nechci zakladat nove vlakno, tak to napíšu sem.
Jelikož nevím, kdy a kdo naposledy měřil chladící kapalinu, rád bych ji vyměnil. Chci se tedy zeptat, kde najdu ten kohout na vypuštění a kolik si mám potom koupit té kapaliny ? Předpokládám že červenou. Dokud nemrzlo tak jsem si na to jaksi nevzpomel, ale ted uz by to chtelo, nerad bych řešil prasklej blok motoru kvuli takove blbosti. Ještě se zeptám, neví někdo, jak rychle ztrácí chladící kapalina nemrznoucí vlastnosti ? Děkuju :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“