Výměna chladící kapaliny Passat B5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

roca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.03.2012 13:32
Bydliště: Karviná

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od roca »

... já bych taky potřeboval doplnit chladící kapalinu před zimou.
Takže chlapi, co tam konkrétně lijete???

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od adam.87 »

Jakou máš chladicí kapalinu v expanzní nádobce?Zelená by měla mít označení G 11 a růžová je normálně G 12.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/h ... erb-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Mirek.Sluka »

taky to budu dělat s vymenou oleje... Fridex je tam uz nakou dobu tak to projistotu vymenim... Prece jen i ta nemrznouci starne.... :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Wolfrein »

G12cku..mění se po 5ti letech-důvod?ten kdo tu psal že má tu hnědou barvu...čichl sis k ní?pokud jo víš co to je za humus :lol:
Chladící kapalina se prostě měnit musí..ok měla by ale plno lidí stejně na to :gey: ...po 5ti letech ztrácí své vlastnosti a stává se z ní humus...odmontujte si víčko od nádobky a čuchněte si..tak nejlíp zjistíte zda má cenu to měnit nebo ne...a vejde se tam-jak u kterého typu ale něco kolem 9-9,6litru...půl G12tky a půl destilky a máte to do nějakých -30 až -40°C...
A ještě pokud nevíte kdy bylo měněno,nebo zda vůbec někdy někdo měnil termostat(u pd ten horní) není na škodu si ho vyměnit...když už v tom budete tak se ta investice neztratí..furt lepší než za půl roku vypouštět kapalinu jen kvůli termostatu...jinak průplach motoru někdy není na škodu,zvlášť pokud neví kdy naposled byla měněná kapalina a nebo pokud smrdí :lol:
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Wolfrein píše:G12cku..mění se po 5ti letech-důvod?ten kdo tu psal že má tu hnědou barvu...čichl sis k ní?pokud jo víš co to je za humus :lol:
Chladící kapalina se prostě měnit musí..ok měla by ale plno lidí stejně na to :gey: ...po 5ti letech ztrácí své vlastnosti a stává se z ní humus...odmontujte si víčko od nádobky a čuchněte si..tak nejlíp zjistíte zda má cenu to měnit nebo ne...a vejde se tam-jak u kterého typu ale něco kolem 9-9,6litru...půl G12tky a půl destilky a máte to do nějakých -30 až -40°C...
A ještě pokud nevíte kdy bylo měněno,nebo zda vůbec někdy někdo měnil termostat(u pd ten horní) není na škodu si ho vyměnit...když už v tom budete tak se ta investice neztratí..furt lepší než za půl roku vypouštět kapalinu jen kvůli termostatu...jinak průplach motoru někdy není na škodu,zvlášť pokud neví kdy naposled byla měněná kapalina a nebo pokud smrdí :lol:
No ja ji mam jeste ruzovou ale termostat jz jsem musel menit a neni to takova investice jak rikas.. :) A hlavně bude na zimu oekne cerstva.. :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od M@ty »

Ještě bych to doporučil s rozvody. Respektive s vodní pumpou. Protože vyteče maximum chlad. kapaliny z bloku motoru. Víc už se pak vypustit na výměnu nikudy nedá.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Wolfrein »

M@ty píše:Ještě bych to doporučil s rozvody. Respektive s vodní pumpou. Protože vyteče maximum chlad. kapaliny z bloku motoru. Víc už se pak vypustit na výměnu nikudy nedá.

Jo přesně :wink:
Ale teď schválně kdo,to tak udělá :lol:
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od M@ty »

Jsem to blbě napsal. Když jde ven pumpa tak rovnou počítat s novou chlad. kapalinou...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od kelly01 »

Po 10 letech ji mám pořád krásně růžovou, nádobku dokonale bílou bez zahnědnutí a měřák ukazuje pořád -30°....

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od M@ty »

Ale stara kapalina je agresivni, ponevadz uz nema v sobe inhibitory koroze. Takze pokud je cista, mas z prd*le kliku. Ted jsem proplachoval kamosce v aute chladici okruh, protoze to co jsem vypustil bylo bahno a jeste to odnesl chladic. Nezvlad to a tekl na obou stranach.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od CentriFUGA »

Wolfrein píše:
M@ty píše:Ještě bych to doporučil s rozvody. Respektive s vodní pumpou. Protože vyteče maximum chlad. kapaliny z bloku motoru. Víc už se pak vypustit na výměnu nikudy nedá.

Jo přesně :wink:
Ale teď schválně kdo,to tak udělá :lol:

Já to tak udělal :-) Těch pár korun navíc už mě nepoloží i když ta původní nebyla nějaká extra špatná a byla tam asi 3,5 roku - od posledních rozvodů a od tý doby žádný záznam o výměně, takže předpokládám že tam tu dobu byla - byla v pohodě růžová, ale jak je psáno - časem ztrácí vlastnosti, občas i trochu hrudkovatí takže není od věci občas jí vyměnit :)

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Wolfrein »

kelly01 píše:Po 10 letech ji mám pořád krásně růžovou, nádobku dokonale bílou bez zahnědnutí a měřák ukazuje pořád -30°....
Tak to máš pěknou kliku teda...měnil si třeba už někdy termostat bo tak?
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od Wolfrein »

CentriFUGA píše:Já to tak udělal :-) Těch pár korun navíc už mě nepoloží i když ta původní nebyla nějaká extra špatná a byla tam asi 3,5 roku - od posledních rozvodů a od tý doby žádný záznam o výměně, takže předpokládám že tam tu dobu byla - byla v pohodě růžová, ale jak je psáno - časem ztrácí vlastnosti, občas i trochu hrudkovatí takže není od věci občas jí vyměnit :)


Rozumný to člověk :potlesk:
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od MSMisak »

Pokud máte bahno, tak na vyčištění chladícího obvodu jsem kdesi četl, že je dobré nasypat do nádržky jedlou sodu, projet, vypustit a několikrát propláchnout destilkou. Dělal jsem to feldy.
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Výměna chladící kapaliny Passat B5

Příspěvek od adam.87 »

Nechal jsem si vyměnit chladicí kapalinu,expanzní nádobku,termostat,chladič a vodní pumpu hned po koupi Pašíka.Expanzka skoro celá zaplněná bahnem :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“