Životnost katalizátoru u tdI

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Životnost katalizátoru u tdI

Příspěvek od PasoVWec »

Kdesi jsem se dočetl že katík má životnost zhruba 100000 km a pak je třeba jej vyměnit. Poslední dobou mě totiž prudí divnej smrad spálené nafty z výfuku a taky jeho rezonace při rozjezdu v nižších otáčkách.Ještě tak před půl rokem voněl jak batole .Olej nežere tak nevím. Máte s tím hošani nějaké zkušenosti? :?:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost katalizátoru u tdI

Příspěvek od vaha »

PasoVWec píše:Kdesi jsem se dočetl že katík má životnost zhruba 100000 km a pak je třeba jej vyměnit. Poslední dobou mě totiž prudí divnej smrad spálené nafty z výfuku a taky jeho rezonace při rozjezdu v nižších otáčkách.Ještě tak před půl rokem voněl jak batole .Olej nežere tak nevím. Máte s tím hošani nějaké zkušenosti? :?:
Rezonanci ti můžeš dělat vyrezlá přepážka...Mě to rezonuje kolem 1900 ot. když se roztočí pořádně turbo a pěkně mě to mr** :twisted: asi to brzo vykuchám

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Příspěvek od PasoVWec »

katík vyměněn.Byl uplně vypálenej a obsah putoval výfukovým potrubím do středového tlumiče a ucpával odvod výfukových plynů.Teď už OK.Nerezonuje a i spáleniny z koncovky není cítit.

Uživatelský avatar
Vashik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vashik »

Mel jsem podobny problem. Po sesti letech katalyzator umrel. uvolnil se ten vnitrek a hodne to rezonovalo. Takze musel jit novy :-(

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

PasoVWec píše:katík vyměněn.Byl uplně vypálenej a obsah putoval výfukovým potrubím do středového tlumiče a ucpával odvod výfukových plynů.Teď už OK.Nerezonuje a i spáleniny z koncovky není cítit.
Může se zeptat na kolik vyjde nový?

Uživatelský avatar
nugget
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od nugget »

vykuchat asi neni reseni co sem se ptal tak ten vyfuk nema spravnej opor muze to vic zrat

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Příspěvek od PasoVWec »

Vykuchání nic nepomůže,pak auto těžko přes emise. :?
Originál krátkej kulatej stojí kolem šesti a půl tisíce a univerzální na více typů (musí se ale dát dolů před středový tlumič), vyjde na čtyři tisíce. Já ho dal dolů a můžu říct že paráda.Musí se ale rozhodit potrubí mezi původním katíkem a svorkou před středovým tlumičem a o délku univerzálu trubku zkrátit a dovařit k ní.Otázka 1 hodinky.Sníží se i kouřivost. :lol:

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantik »

mili píše:
PasoVWec píše:katík vyměněn.Byl uplně vypálenej a obsah putoval výfukovým potrubím do středového tlumiče a ucpával odvod výfukových plynů.Teď už OK.Nerezonuje a i spáleniny z koncovky není cítit.
Může se zeptat na kolik vyjde nový?
Pokud by byl zájem tak mám zánovní první díl výfuku z 1.9 TDI, najeto pouze 15tis. Km
Cena 1500Kč. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“