Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od broza »

No ještě se zkusím někdě pozeptat, alespoň dobrá zpráva je, že jsem odstranil to chvění kabiny za jízdy. Přezul jsem na letní kola a už to nedělá, takmi asi upadlo na zimních závaží ze zadního kola.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od ace_rimmer »

Chlapi mně se ten přední doraz dotýká levé strany (po směru jízdy) té konzole ve které má chodit, jakoby byl motor vyosený směrem doprava ve směru jízdy. Dotýká se to jen minimálně. Jinak mám zbylé silentbloky vyměněné až na ten levý (po směru jízdy) závěsný na převodovce. Vy máte tu dorazovou gumu uprostřed té hliníkové konzole a nikde se vám nedotýká?

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od Teea »

Konzolu povolis je na trech sroubech a vycentrujes jak je treba. Ma vuli. A jet to. Teda pokud neni uz na doraz.

M.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od ace_rimmer »

No právě, vím jak je tam uchycená, jenže jde posouvat jen nahoru nebo dolů protože otvory na šrouby jsou oválné ve svislém směru, mně tlačí ten doraz na levou stranu, jako by byl motor vyosený, ale jinak všechny silentbloky sedí krásně, nikde není nic napružené :-( Dokonce jsem zkoušel jet i bez té konzole takže ten doraz byl úplně ve vzduchu, že se neměl čeho dotýkat, ale změna celkem žádná, možná placebo efekt že se to trošku zlepšilo (nějakých 20 procent), ale pořád hnus. Včera jsem přišel na to, že levá poloosa má v podélném směru (takže když s ní hýbu směrem do motoru a ven) vůli cca 5mm, je to ok nebo je tam nějaký problém? Homokineťák se tam měnil před rokem, navíc to auto duní jen s motorem, bez motoru je tiché (když vyřadím tak ticho), takže poloosa to dělat nemůže-jasně mohla by třeba v tahu, ale zkoušel jsem jet z kopce a dát plyn jen tak,abych nezrychloval, takže motor nebyl v tahu, jen točil stejně rychle vzhledem k rychlosti auta a dělalo to pořád. Já už si nevím rady, asi si na to zvyknu a přestanu to řešit, závěsy výfuku vyměněné, silentbloky motoru+převodovky vyměněné, airbox utěsněný a upevněný a nic z toho, práce a prachy k ničemu.

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od Teea »

To jako fakt i u 1,6ky ? A ja si myslel ze je to jen specializace traktoru :roll:
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od ace_rimmer »

jojo, i u 1.6, ráno jsem sedl do picassa a to lahodné ticho mě pěkně nas...o! :mad3:

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od Teea »

Nemuze byt neco z vyfukem. Kdysi na formanu mi vevnitr fungl noveho vyfuku praskl svar a mel jsem z toho pekny ladak. Pritom nikde nic nefoukalo a slo to slyset jen u vnitr jak se ta trubka rozrezonovala. A tady je ten vyfuck podstatne delsi.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od ace_rimmer »

taky nad tím přemýšlím, jediný díl co mi zbývá vyměnit je střední tlumič, navenek vypadá v klidu, ale možná vevnitř bude nějaký problém, je fakt že je to ještě origo původní :D , nicméně kdyby byl v háji, tak to duní pořád, ale mně jednou za deset jízd to jede potichu bez problémů...Už jsem takhle vyměnil ten zadní tlumič, ale bez efektu, takže zbytečně, ten starý byl ještě ok, ale říkal sjem si, že vevnitř třeba bude vyrezlý,ale nebyl...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od ace_rimmer »

Středový tlumič vyměněn a žádná změna, zbývá jen vyzkoušet původní silentbloky motoru, třeba se něco změní. Já už jsem skoro z každé jízdy tak znechucený, že to asi pošlu někam do světa. Po koupi jsem z toho udělal hodně solidní auto, ale na tohle už fakt přijít nemůžu :-(

vitezlav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.08.2010 18:04
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od vitezlav »

Mně to dělalo také a zjistil jsem že děla katalizator, tak jsem ho vyklepal a byl klid.
:yahoo:

sonasona1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2014 10:38

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od sonasona1111 »

SILENTBLOK MOTORA LAVY-105,61EUR
SILENTBLOK MOTORA PRAVY-137,63EUR
SILENTBLOK MOTORA PREDNY-30,78EUR
SILENTBLOK PREVODOVKY-PRAVY-65,83
SILENTBLOK PREVODOVKY-LAVY-65,83
ORIGINAL DIELY VO VOLKSWAGENE ALE NIE TE čini co predavaju mototechnach co vydrzia len par tisic kilometrov a su v prdely najprv si treba zistit cenu vo volkswagene a potom mototechne ako odrbavaju na cenach ja som sa uz poucil ake su rozdiely urcitych dieloch co predavaju mototechny.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od majkl1 »

Originál mě ve škodovce podle vinka nabídli za 1920,-, takže 105 éček je už s vysokohorskou přirážkou :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

sonasona1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2014 10:38

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od sonasona1111 »

tieto ceny su na passat B5 rok vyroby 1999 81kw motor AFN to som sa bol pitat galimexe ziline lebo uz ja kupujem len original diely nie te čini co predavaju kupoval som tesnienia original na turbo za 2.50 eur a za činu chceli mototechne 4 eura tak aky to je rozdiel to len vypravaju ze original diely su drahe ale prd pravdy zalezi aky to je diel aj

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od Teea »

majkl1 píše:Originál mě ve škodovce podle vinka nabídli za 1920,-, takže 105 éček je už s vysokohorskou přirážkou :mrgreen:
jj v SK bude Tatranska prirazka. Ja v Helleru mel podobnou cenu a pod turbo za 2300,- (+/-) samozdrejmne ze orginal. Prevodovkovy pravy 1250,-
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Klepání a vibrace - Asi silentblok motoru AFN

Příspěvek od Floni »

Tak pánové... stalo se nejhorší... začal se mi klepat interiér včetně volantu... 1,9 Tdi 81Kw.

Byl jsem na výměně tlumičů a horních uložení. Mechanik říkal, že oba silentbloky u motoru jsou v háji, tak jsem koupil tyto - http://www.motora.cz/autodily?ArtNr=21737+01&DlNr=35" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.motora.cz/autodily?ArtNr=17701+01&DlNr=35" onclick="window.open(this.href);return false;

Po výměně jsem si nasedl do auta a takové vibrace jsem ještě neviděl... mechanik říkal, že to je silentblokama a že neví, proč by to mělo dělat, ale neví si s tím rady...říkal, že to třeba nejsou originály...ale tomu se mi nechce věřit. Určitě to ale způsobují silentbloky... teď co s tím? Vrátit a koupit nějaké šunky? Prosím poraďte.... takto nemohu s autem vůbec jezdit..

Děkuju...
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“