Spotřeba 4Motion versus předokolka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

ALEX-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rychvwald
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od ALEX-TDI »

Currahee píše:Tak to jsme na tom stejně a navíc zaslepením EGRu se to ohřívá podstatně pomaleji. Já jezdím 12km a mám ohřáto až po cca 10km. Hlavně tam nedávej karton. Ten se rozmočí a zalepí voštiny chladiče :!:
Neee, to by mě ani nenapadlo, kolega mi říkal, že někde viděl nějaké plastové nacvakavácí krytky za masku...Ale zatím jsme nic nenašel...Kdyby někdo věděl, hoďte to sem, díky...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od majkl1 »

Tak dneska jsem jel za 22l/100. Asi tím, že jsem ho zkoušel na kopci, kde se v létě pravidleně převracej traktory. Nechápu kam až se dostal. Jen mi pěkně zalepilo, když jsem ho otáčel. No otáčení to moc nebylo, prostě se začal sunout dolů a když jel bokem chytl jsem o zmrzlou krtinu pod sněhem. Už jsem myslel, že se vesnice bude koukat jak umí VW válet sudy. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

johnudu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 23.06.2008 18:57
Bydliště: Kladýnko

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od johnudu »

Vozim ráno dceru do školky 5km tam a 5km jedu sám zpět přes město a PC mi ukazuje 10litránků.
Když jedu někam dál, je to do 8l, většinou 7,5l lehká noha.
Celková průměrná je 8 - 8.3l
Chip nic neuspoří, ale mě to netrápí.
véwé

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od SupermanXXX »

kdo dává chip aby mu to míň žralo je u mě magor. já dal chip a na dálnici mě začla předjídět Q7 a jelikož můj pašík jel 200 a pomalu mu docházely síly tak alespoň při plnym plynu začně pouštět z vejfucku černý oblaka dýmu aby nepřítele (Q7) zmátl :mrgreen: v ten moment řidič Q7 zpomalí páč nic nevidí a pašík přidá a rychle ujede :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od majkl1 »

Tak to máš chip na prdlačku. Já takhle matu nepřítele už skoro od volnoběhu. Nemusím ho dohánět k takovým šíleným rychlostem. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od SupermanXXX »

jj taky jsem si řikal že příště si to poladim sám :mrgreen: bylo by to hezké když by za to vzali na emisích a vypadalo by to takhle :mrgreen:


Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od majkl1 »

Hezky pěkně! Golf s výbavou bursik-line. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od ameron »

tak to je fakt sila, ten motor je v prdeli... :gey:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od majkl1 »

A nebo jen krapet "větší" chip. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

cervenka-tomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.10.2013 10:10

Spotřeba 4Motion 132kW

Příspěvek od cervenka-tomas »

Zdravím. Mám VW Passat Variant 2,5Tdi 4motion Tiptronic rok 2003 132kW +chip 158kW, EGR zaslepen, po renovaci vstřiků a spotřebu mám dle PC 10,5l/100km. Minulý týden Plzeň-Praha 9,8l a Praha/Plzeň 10,4l. Přijde mi to dost a nechápu, jak se můžete dostat třeba na 8l/100km. Palivové čerpadlo a váha vzduchu byla měněna.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od CentriFUGA »

Sice nejsem majitel 25ky ale pár jich znám - kolem 8 se dostaneš, ale s manuálem a předokolkou ... jelikož máš automat a ještě 4 motion tak na spotřebu pod 9-9,5 asi zapomeň. Ber to tak že automat přidá půl litru a stálá 4kolka 0,5 - 1 litr .. a jseš doma :-)

cervenka-tomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.10.2013 10:10

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od cervenka-tomas »

Já si myslel, že po optimálním chipu + zaslepení EGRu to spadne tak o litr a ono nic, proto mi to zaráží. Lidi, co znám a udělali to samé tak spotřeba spadla...

Skol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.05.2012 08:04

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od Skol »

cervenka-tomas píše:Já si myslel, že po optimálním chipu + zaslepení EGRu to spadne tak o litr a ono nic, proto mi to zaráží. Lidi, co znám a udělali to samé tak spotřeba spadla...
To je normálka, pořídil sis opici tak musíš mít i na banány :) Jezdím se stejným ale v manuálu a dlouhodobě za 9,2, takže 10 s automatem není nic nenormálního. Nechápu jak si někdo může myslet že po chipu spadne spotřeba, víc výkonu a menší spotřeba ? To se vylučuje ... fyzika ...

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od Judžin »

palubní počítač oproti skutečný spotřebě kecá.Několikrát jsem nalil úplně plnou,najel 100 km a dolil. Stalo se mi,že jsem na 100km dolil 4litry,pak 5litrů atd.Taková spotřeba je totální nesmysl. Tak jsem vyjel nádrž úplně do chcípnutí auta a dolil přesně 10 litrů.Takto jsem to udělal třikrát po sobě a vyšlo mi ve městě 8.4L/100km.Vím,že se to takto nemá,ale myslím si,že je to přesnější,než dolejvat naftu do plna. U čtyřkolky je nádrž půlená a tak asi proto mi vycházela taková nesmyslná spotřeba. jezdim skoro předpisově a tak si myslim,že na čtyřkolku je tato spotřeba ve městě dost dobrá.Na to co to auto umí,jsem fakt spokojenej.Jinak palubák mi pořád ukazoval a ukazuje průměrnou okolo 9.5L - 10L/100km ve městě.

Uživatelský avatar
Mouka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.08.2010 10:47
Bydliště: Vysočina

Re: Spotřeba 4Motion versus předokolka

Příspěvek od Mouka »

U mne ověřeno město 8L dálka 6L. těch 8 ve městě je při ohřátém motoru, když pojedu jen 3km v zimě tak je to 10L jak prd. Dlouhodobej průměr mám 6,4L , jezdím spíš delší trasy, na ježdění po městě mám kotouč ( G III. tdi 66kW)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“