Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Lukys4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.07.2016 00:12

Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Lukys4444 »

Ahoj kluci tak asi bych začal u počátku problému pašíka mam ted od února byl jsem s ním i na horách a topil jak blázen fajne přišlo léto na co topení že jo. Jeden den bylo ošklivo tak jsem si chtěl přitopit a ejhle ani na Hi na climatroniku ledovej vzduch oki vyměna termostatu žádná změna tak jsem se dočetl že možná zanesený radiator koupil jsem chemku nalil nechal běhat po cca 20 minutách začlo vlažno pak začal topit jako das i na volnoběh no ale co čert nechtěl rupla vodni pumpa :roll: (koupil jsem na kelly zlatou střední cestu od SKF cca za 1400) takže čumák dolu a výměna rovnou už i klinaky a rovnou se udělal takový ten běžny servis filtry oleje atd... složeno projeto topilo pohoda neřešil jsem až do nedávna opět ledovej vzduch...takže zase chemka a zase začal topit ale jsou k tomu jist problemy....Nastartuju ohřeje se na provozku ale topí pouze od 2500tisic při jízdě na volnoběh studenej! topi pouze když je v zátahu a to ještě tak prapodivně co si pamatuju kamošuv pasak na Hi topil tak že se tam nedalo pomalu dychat prosím o rady nějak jsem z toho takovej jelen a zrovna ted není moc čas na hrdinství finančně takže bych byl rád za nějákou jasnější příčinu co s tím je né věštění z koule mechaniku.... diky za přečtení a ted stručně vypíšu co to dělá

-Blbě topi na volnoběh vůbec pod 2500tisíc jen tak vlažní
-i po nájezdu víc jak 100km voda v expanzce studená občas lehce vlažná když otevru víčko jen tak si odprdne jako kdyz otevřete vybublinkovanou kolu
-poslechově něco hučí při jízdě ve chvíle co zabere turbo (jak jsem se tu dočetl snad jen prdlá hadice to by asi nemělo mít vliv) jak kdybych ovládal ventilátor přidáváním plynu

pumpa měněná v červenci
termostat v řadě asi třetí 8O :roll: :roll: cca před měsícem
čidlo na vodu taky cca měsíc
radiator napojen na hadici co do něj pustím těče i ven
diagnostika nic nepíše zkoušeli se klapky to vše běhá jak má
voda olej čisto oboje voda se neztrácí

přijde mi že v systemu není tlak když jsem odvzdušnoval přes tu dirku jentak mi na volnoběh semtam šla náká kapička až po přidání plynu přestala jít pára spolu s vodou a začlo to stříkat...

Kde hledat palubka dolu a new radiator??
těsnění pod hlavou??
expanzka??


Děkuji za přečtění a budu moc rád za vaše rady a zkušenosti

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od krejča »

Pro kontrolu se koukni zda ti vracečkou do expanzní nádobky jde voda. Měl sem podobný problém na golfu a ten též topil jen když sem ho držel v otáčkách. Nevím jak to je na passatu, ale na golfu vede po cestě do expanzky ocelová trubice, ktérá se zevnitř ucpala nánosem nějaké koroze.

Lukys4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.07.2016 00:12

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Lukys4444 »

No hele samovolně nevím ale průchozí by asi být měla zkoušel jsem maknout hadici a do expanzky šla.... nicméně kdyby byla ucpaná tak by se to přeci muselo přehřívat nee??

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od majkl1 »

Při zahřátém motoru - jsou horké obě hadice vedoucí k výměníku radiátoru?
To, že ti to netlakuje, taky není moc dobře. Při malém nebo žádném tlaku může voda dělat bubliny (voda dříve vaří) a u radiátoru (nejvyšší místo) se může neustále zavzdušňovat. A právě až vyšší otáčky vzduch vyženou od radiátoru. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Danny »

Pokud se mohu podělit o mou zkušenost... Na mojí B5, ale PD se projevily 2 závady.
¨
Poprvé jsem si jezdil a auto přestalo topit, teplota motoru normálně vystoupala na 90 stupňů (venku bylo cca 5 stupňů). Jen občas po delší době na dálnici a odstavení jsem při vypnutí slyšel hučet el.ventilátor (nikdy předtím jsem ho neslyšel). Tak jsem si na radu klubáků auto nastartoval a odpojil hadici od radiatoru a nic....Žádny tlak vody nešel do radiátoru.... Vyřešila to výměna vodní pumpy. Protočila se vrtulka oproti hřídelce :laugh: :laugh: .

Tím že než jsem na to přišel uběhl nějaký čas a to auto už mělo 300tis na hrbu, tak po výměně vodní pumpy jsem měl takový dojem, že když podřadím tak slyším v palubovce bublinky...Tak jsem odvzdušnil radiátor a na chvíli to přestalo a zachvíli to začlo znovu.. Poté mi přišlo divné, že když jeden den normálně večer přijedu domů a druhý den ráno dojdu zpátky k autu a kontroluju nádobku, tak měla nižší hladinu a to o dost...Když jsem povolil víčko nádobky, tak po solidním zasyčení byla hladina na správném místě...Tak mi bylo jasně, že je v prdeli těsnění pod hlavou a tlačí se mi kompres do vody....Po přebroušení hlavy a nového těsnění klid...

Doufám, že ti to v něčem pomůže...Je to moje osobní zkušenost.. :smoke:

Lukys4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.07.2016 00:12

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Lukys4444 »

Mno hele obě trubky jsou horké a nevím jaký tam má být tlak na volnoběh ale když odpojím tu hadici na které je dirka tak somovolně to teče jenom takovím malím čůrkem až ve chvílí kdy přidám začne z toho lítat antifreeze jak kdyby ta voda tam prostě nebyla samovolně schopna dotýct ...

Lukys4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.07.2016 00:12

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Lukys4444 »

Že by se posrala 5měsíců stará pumpa??? no tak je pravdou že v dnešní době by mě to ani nepřekvapilo nicméně to asi nijak nepoznám pokud tu pumpu nevyndám že?? :D

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Danny »

Mno to asi nepoznáš :( Ja jsem měl to kolečko úplně rozpadlé a vubec z toho nic neteklo :(

Lukys4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.07.2016 00:12

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Lukys4444 »

Mno možná jo si pamatuju že když jsem jí měnil tak jsem tou dírou viděl termostat takže teoreticky vyndat termostat a kouknou kamerkou zkusím o víkendu a dám vědět

Uživatelský avatar
daklevw
Pilot
Pilot
Příspěvky: 724
Registrován: 10.01.2010 10:45
Bydliště: Polička

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od daklevw »

hoši já mám uplně ten samej problem bublimky v palubce (uplne slyšimjak tam ta voda protika ... voda mizi brutalne motor tlači dovody jak o život po otevreni nadobky to odfukne jak parnik ... a auto proste občas zatopy občas ne a je jedno jestli to mam v tahu nebo na volnoběh ... občas se stane to že voda je k radiatoru uplne vaříci ale vubec to netopi a k chladiči studeno občas teplota vylitne až na 130 doufam že to neodesral motor :/ a to jsem na jare delal termost tak už pomalu nakupuju věci na GO hlavy :/ mam z toho docela depresi pač rovnat a otlakovavat hlavu se mi uplne nechce pač mam namotano asi 350tkm a bojim se toho že když vyndam vstřiky tak bude hlava vymačka :/ koupil jsem origo termostat,o-kroužek, přirubu termostatu, original tesneni hlavy, tesneni pod svody, od elringu sadu šroubu na hlavu, od iny hydroštely, elringa gufero na vačku doufamže až se to rozebere že me tam nepřekvapi neco dalšiho :/ rozvody i pumpa budou od iny
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Golf IV Variant 1.9 TDI 66 kW / 90 HP[/url]

Palik315
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.11.2018 08:18

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Palik315 »

Zdravím. Potreboval by som poradiť. Mam b5 1.9tdi 81kw. Auto nekuri a neviem si s tím poradiť. Menil som ako prve termostat,snimač teploty vody. No nepomohlo to. Pekne ho zohreje na 90' ale stale len studeny vzduch. Radiátor netečie a vsetky hadice su horuce. Ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od majkl1 »

Autodiagnostika climatroniku (pokud nemáš manuál) ukazuje co? Patrně nefunkční mísící klapka.
Hadice vedoucí do výměníku (vedle baterky) jsou obě horké?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Palik315
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.11.2018 08:18

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Palik315 »

Mam VAG-COM ale tam mi nevikazuje ziadnu chybu.hadice vedla batérie su horuce obe.rozmyslam ked tu tak citam ci by to nemohlo bit vodnym čerpadlom? Lebo radiator netečie.

Palik315
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.11.2018 08:18

Re: Passat B5 rok 2000 1,9tdi 66kw Podivné chování vody a topení těsnění? palice? Help prosím

Příspěvek od Palik315 »

Kod motora je AFN ak to pomôže. Teraz som našiel video že climatronic ma vlastnú diagnostiku. Len sa ju asi budem musieť naučiť aj použiť.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“