potize s turbem nebo cidlem turba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Andreas.V7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.02.2009 14:53
Bydliště: Brno

potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Andreas.V7 »

zdarec, mam potize (passatem b5 1,9tdi) turbem nebo cidlem turba, dnes se mi zopakovala stejna chyba jako minuly tyden, behem jizdy mi auto prestalo tahnout, jelo, ale bylo hluche, nejspis neseplo turbo. Po vypnuti motoru a opetovnem nastartovani bylo vse ok. V servisu jsem to mel, cistili mi tam nejaky cidlo u turba, za par tydnu mi auto zase nejede, zatim se to moc casto neopakuje, ale chci vedet co s tim. nevite kde bych to cidlo mohl sehnat, v servisu typek nevi. diky

jakubparo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 16.04.2009 21:29

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od jakubparo »

hele tohle mel kamos a stejne menil cele turbo nejdriv to chce na diagnostiku jinak repas turba a budes mit klid protoze jemu vymenili to cidlo jak rikas a ono se mu pomalicku zadrelo az bylo pridreny a stejne slo na repas. repas stoji kolem 7000,- takze s tim moc neudelas je tam mazani turba a to dost casto se ucpava.

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Jenda. »

Co na to VAG :?: S tím repasem bych počkal. Těch příčin může být víc. Např.N75, váha vzduchu atd. Ještě mě není jasný který to čidlo ti čistily :?:

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od proche77 »

kurna to by mě taky moc zajimalo,jake čidlo je na turbu k čištěni, 8O jinak mohli max.čistit zatuhlou regulaci,jinak je tam Bčidlo,ale že by se čistilo,jsou tam jen dratky a piny

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od majkl1 »

Na turbu žádný čidlo není. Kam nevedou kabely, tm není čidel. :P
Dej to k někomu, kdo tomu rozumí a třeba tě to bude stát 50kč za kus hadičky (a třeba taky ne). :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Petr Lim. »

Čau chlapi... už od doby kdy jsem auto koupil,tak při otáčkách,kdy spína turbo se z motoru začlo ozývat jakoby sičení (spíš natahování vzduchu) pokud jsem lehce povolil plyn tak to přestalo a pak už jsem mohl normálně přidávat. Teď mi to dělá pořád a ke všemu to nad 3000ot/min spadne do nouzáku..žádná kontrolka..nic chyba 575 tlak v sacim potrubi regulacni diference-podle toho co jsem si na forum pročetl,tak by měla být v tlakových hadicích "jeba" ale není..jsou trochu zpuchřelé,ale díra tam nikde není. Regulace turba se zdá být v pořádku..chodí až do krajních poloh hladce. Prosím poraďte.. Díky
Naposledy upravil(a) Petr Lim. dne 24.01.2010 02:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od majkl1 »

Taky můžeš mít díru v IC :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Petr Lim. »

Zapomněl jsem to napsat.. Před půl rokem je nový.. Jak velká či malá díra by to mohla zpusobit? Snad bych to nepřehlídl..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od majkl1 »

Pokud to praskne a nelítá z toho olej, tak to ani nemusí být skoro vidět. Až když tu hadici zmáčkneš, tak se díra objeví. Taky zkontroluj svorky na hadicích. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Petr Lim. »

hadice jsem promackal a dukladne prohlidl, jedna z nich byla mastna. Muze to byt zpusobeno podtlakovyma hadickama?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od majkl1 »

Zvenku by mastná být neměla. Zevnitř je to normální.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
xpetryk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 29.08.2009 17:58
Bydliště: Prostějov

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od xpetryk »

to nebude podtakama to bude povolená sponka na hadicích zkontroluj hadici co jde z ic pod chladič a pak do turba jestli není něco tam dobrý přístup je k tomu ze spodku

Uživatelský avatar
xpetryk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 29.08.2009 17:58
Bydliště: Prostějov

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od xpetryk »

Andreas.V7 píše:zdarec, mam potize (passatem b5 1,9tdi) turbem nebo cidlem turba, dnes se mi zopakovala stejna chyba jako minuly tyden, behem jizdy mi auto prestalo tahnout, jelo, ale bylo hluche, nejspis neseplo turbo. Po vypnuti motoru a opetovnem nastartovani bylo vse ok. V servisu jsem to mel, cistili mi tam nejaky cidlo u turba, za par tydnu mi auto zase nejede, zatim se to moc casto neopakuje, ale chci vedet co s tim. nevite kde bych to cidlo mohl sehnat, v servisu typek nevi. diky
čištění toho ovládacího ventilu je k ničemu taky jsem to skoušel borcovi dělat na koktávce pak chtěl vyměnit jen ten ventil a to bylo také k ničemu protože je s tím turbem seřízen jinak to nefunguje správně pomohla až výměna celého turba z vrakáče

Andreas.V7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.02.2009 14:53
Bydliště: Brno

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od Andreas.V7 »

turbo mi prestalo tahnout spolecne s pal.cerpadlem takze jsem to prvne nepoznal. pal.cerpadlo slo na repas,pak v servisu prisli na to ze je to jeste neco,prave ta regulace na turbu. rekl mi ze to procistil. auto fungovalo normalne, pak viz text vyse.

Uživatelský avatar
xpetryk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 29.08.2009 17:58
Bydliště: Prostějov

Re: potize s turbem nebo cidlem turba

Příspěvek od xpetryk »

no každopádně ti to hází chybu která zanikne vypnutím motoru poradím ti pokud máš někoho s vagem tak to napíchněte a jeďte to projet a dej tomu aby to udělalo a vag ti řekl co je to za závadu přes vag se dá vyzkoušet jestli ten ventil funguje a pohybuje regulací turba a pak budeš vědět víc

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“