Jemné vibrace do volantu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od majkl1 »

pivo231 píše:
majkl1 píše:Osobně bych asi vsadil na poloosu (hlavně na vnitřní kloub). :wink:
Trochu mimo téma... Dá se to nějak poznat rukou, jestli je v čudu vnitřní nebo vnější kloub? Na autě anebo když je venku poloosa i s kloubama? A že je přihnutá poloosa se pozná?

Otázek mám dost :)
Když je vůle velká, lze to poznat i rukou, ale není to podmínkou. Osa se většinou neohne, ale je vůle v kloubu a při otáčkách a obzvlášť v zátahu se krapet vyosí a jelikož nějkakej ten grámek váží, tak dokáže rozkmitat celý auto. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od pivo231 »

majkl1 píše:
pivo231 píše: Trochu mimo téma... Dá se to nějak poznat rukou, jestli je v čudu vnitřní nebo vnější kloub? Na autě anebo když je venku poloosa i s kloubama? A že je přihnutá poloosa se pozná?

Otázek mám dost :)
Když je vůle velká, lze to poznat i rukou, ale není to podmínkou. Osa se většinou neohne, ale je vůle v kloubu a při otáčkách a obzvlášť v zátahu se krapet vyosí a jelikož nějkakej ten grámek váží, tak dokáže rozkmitat celý auto. :wink:
Jo takhle to je. Dík. A když to hodim na špalky a roztočim kola, dá se poznat jaký kloub odchází? Ono když to nebude v záběru tak asi ne, co?
Na jaře budu dělat ramena a zdá se mi něco shnilého na pravé poloose, tak abych to sfouknul při jednom. :tooth:
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od mysacek »

Proc sakra kluci nepisete, jak jste to vyresili, kde byl problem...
Mam nemlych to samy...
Poprve to bylo cca pred mesicem, nebyl jsem doma, zena udelala (nechal udelat :) ) geometric a O.K. dnes mi to zacalo delat znova. Uplne byly slyset a citit rany do volantu. Pak to zmyzlo.
Jdu prohodit predni a zadni kola. Levy vnejsi homokinetak boucha. Dvakrat jsem menil manzetu, byl v poradku, kdybych ho preskladal, verim, ze mlatit nebude, jenze ta vazelina vevnitr :x
Mam tolik jiny prace, ale jdu si s tim hrat. Zena odpoledne potrebuju odjet.

PepaVavrek1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 07.03.2019 21:49

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od PepaVavrek1990 »

Me to dela kotouc u pp kola vim ze je zvlneny jde to citit na jemnem brzdeni kdy auto jemne pocukava kdyz stojim na miste na neutral a je oprena desticka o kotouc tak vybrace se prenasi do volantu

Meredith_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.09.2016 22:47

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Meredith_L »

Hele měl jsem podobný problém. Začalo to že se volant malinko občas klepal. Pak dlouho nic, pak třeba jednou za 400 km, klepal víc a víc. Nakonec jsme zůstal na cestě do práce stát když se mi rozsypal homokyněťák.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“