Jemné vibrace do volantu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Zdarvím chlapi, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám VW Passat B5.5 rok 01 a mám tehle problém: poslední tři-čtyři dny mě do volantu pronikají velmi jemné vibrace. Někdy sou uplně malinké a jsou citít jen v ruce a jindy je zase vidět jak se volant trošku třepe, ale jsou chvíle, kdy to je i uplně v klidu. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji moc za Vaše rady.
Naposledy upravil(a) Volkswagen4327 dne 25.02.2010 12:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od patas1 »

:roll: nerovnosti na silnici????
souvislost s rychlosti je jaka???vyvazeni Ok???

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od dvml »

Začn tím,že necháš převážit přední kola.Když to bude pokračovat může být někde vůle v kuláku.
Když už by si zjisti vůli,počkal bych s opravou až hoši silničářský zazáplatujou naše skvělé silnice.
Volkswagen4327 píše:Zdarvím chlapy, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám VW Passat B5.5 rok 01 a mám tehle problém: poslední tři-čtyři dny mě do volantu pronikají velmi jemné vibrace. Někdy sou uplně malinké a jsou citít jen v ruce a jindy je zase vidět jak se volant trošku třepe, ale jsou chvíle, kdy to je i uplně v klidu. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji moc za Vaše rady.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od semik86 »

Tak, tak, hledal bych nejdřív chybu v závaží.. Dělá Ti to jen v určitý rychlosti??
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

semik86 píše:Tak, tak, hledal bych nejdřív chybu v závaží.. Dělá Ti to jen v určitý rychlosti??

Nejdřív to vypadlo, že to dělá jen ve vyšších otáčkách, ale dnes jsem zjislil že aji v nižích se to občas objeví. Jsem z toho zmatenej, kdyby to dělá pořád tak chápu, ale když si dělá třeba 5km a pak je to 3 v klidu a pak zase tak je to takové zvláštní.

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Diky to mě vůbec nenapadlo tahle variata. A pokud by to byla ta vůle tak určitě počkám až se ty silnice trošku zpravý.
dvml píše:Začn tím,že necháš převážit přední kola.Když to bude pokračovat může být někde vůle v kuláku.
Když už by si zjisti vůli,počkal bych s opravou až hoši silničářský zazáplatujou naše skvělé silnice.
Volkswagen4327 píše:Zdarvím chlapy, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám VW Passat B5.5 rok 01 a mám tehle problém: poslední tři-čtyři dny mě do volantu pronikají velmi jemné vibrace. Někdy sou uplně malinké a jsou citít jen v ruce a jindy je zase vidět jak se volant trošku třepe, ale jsou chvíle, kdy to je i uplně v klidu. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji moc za Vaše rady.

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

patas1 píše::roll: nerovnosti na silnici????
souvislost s rychlosti je jaka???vyvazeni Ok???

Nerovnosti na silnících bych vyloučíl...dělá to jak na D1 tak i na nových okreskách ale kupodivu jen místama. Rychlost parodoxně mi příjde že při 130 jsou ty vibrace menší než třeba při 60-90. To vyvážení musím zkontrolovat, ale před zimou než se nasadily zimáky tak to bylo na vyvážení...každopádně to nechám zkontrolovat.

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Každopáně zítra to projedu a zjistím pořádně při jakých rychlostech je to nejhorší a dám vědět. Doufám v to vyvážení, protože vůle v kuláku by nebyli příjemné. :(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od majkl1 »

Pokud by to bylo nevyvážením bude ti to dělat neustále.
Ty budeš mít někde vůli (čep, ložisko, axiální táhlo, nedotažené kolo) :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Takže dnes jsem se zaměřil na to, ve kterých situácích je to nejhorší a jsem z toho jelen :) ...nejvíc to dělá asi na 4. rychlostní stupeň zhruba v 60km/h a jak sem již říkal nepravidelně. Například jsem jel nevím ted přesně zhruba 1km po rovné silníci a volant vibroval pak sem zastavil na semoforu a po té stejné silnici pokračoval dál a volant byl uplně v klidu...poté na dalnici při najíždění při sešlápnutí plynu na čtverku byli vibrace velmy citelné ale když jsem zařadil šestku tak zase v pohodě. Každopáně Vám panové děkuji za Vaše postřehy a rady.

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

majkl1 píše:Pokud by to bylo nevyvážením bude ti to dělat neustále.
Ty budeš mít někde vůli (čep, ložisko, axiální táhlo, nedotažené kolo) :roll:
Je to možný, taky tomu už začínam věřit, ale čepy byly měněné zhruba před 4 měsici...tak uvidíme nechám to někde zkontrolovat a snad to bude co nejmiň bolestivé. Jinak diky z radu. 8)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od majkl1 »

Osobně bych asi vsadil na poloosu (hlavně na vnitřní kloub). :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od semik86 »

Volkswagen4327 píše:Takže dnes jsem se zaměřil na to, ve kterých situácích je to nejhorší a jsem z toho jelen :) ...nejvíc to dělá asi na 4. rychlostní stupeň zhruba v 60km/h a jak sem již říkal nepravidelně. Například jsem jel nevím ted přesně zhruba 1km po rovné silníci a volant vibroval pak sem zastavil na semoforu a po té stejné silnici pokračoval dál a volant byl uplně v klidu...poté na dalnici při najíždění při sešlápnutí plynu na čtverku byli vibrace velmy citelné ale když jsem zařadil šestku tak zase v pohodě. Každopáně Vám panové děkuji za Vaše postřehy a rady.
No, tak po těhlech informacích jsou pneu jistý, že tím to nebude :wink: Bude to jak říkal majkl1, něco z toho tam bude špatně...
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od pivo231 »

majkl1 píše:Osobně bych asi vsadil na poloosu (hlavně na vnitřní kloub). :wink:
Trochu mimo téma... Dá se to nějak poznat rukou, jestli je v čudu vnitřní nebo vnější kloub? Na autě anebo když je venku poloosa i s kloubama? A že je přihnutá poloosa se pozná?

Otázek mám dost :)
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné vibrace do volantu

Příspěvek od Volkswagen4327 »

semik86 píše:
Volkswagen4327 píše:Takže dnes jsem se zaměřil na to, ve kterých situácích je to nejhorší a jsem z toho jelen :) ...nejvíc to dělá asi na 4. rychlostní stupeň zhruba v 60km/h a jak sem již říkal nepravidelně. Například jsem jel nevím ted přesně zhruba 1km po rovné silníci a volant vibroval pak sem zastavil na semoforu a po té stejné silnici pokračoval dál a volant byl uplně v klidu...poté na dalnici při najíždění při sešlápnutí plynu na čtverku byli vibrace velmy citelné ale když jsem zařadil šestku tak zase v pohodě. Každopáně Vám panové děkuji za Vaše postřehy a rady.
No, tak po těhlech informacích jsou pneu jistý, že tím to nebude :wink: Bude to jak říkal majkl1, něco z toho tam bude špatně...

Něco špatně tam je určitě :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“