Dunivý zvuk u PD 96kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TomHy »

yardaz píše:Já bych to tipoval na ten silemblok.....
ale který a jak ho poznat??? Po jaké době zhruba odchází silentbloky na PD? Není tu nějaký serviceman, co má zkušenosti?

Uživatelský avatar
Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčínsko

Příspěvek od Passat »

Mám taky 96kw PD a dělá mi to taky jako vám od začátku co auto mám.Já osobně si myslím že rezonuje roura co vede pod autem k prvnímu tlumiči výfuku .

Uživatelský avatar
carlos01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od carlos01 »

Máš sedan nebo Variant ? U mého Sedanu je přesně to co popisuješ. Mám ho od 48 tis a teď 115 tis a nic se nezměnilo.
Po docela dlouhém zkoumání jsem přišel na to, že ten dunivý zvuk dělá zadní plato za sedačkama nad kufrem. Dnes chci zkusit laborovat co s tím,namontovat nějakou výztuhu atd.Pak napíšu výsledek.

Uživatelský avatar
Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčínsko

Příspěvek od Passat »

carlos01 píše:Máš sedan nebo Variant ? U mého Sedanu je přesně to co popisuješ. Mám ho od 48 tis a teď 115 tis a nic se nezměnilo.
Po docela dlouhém zkoumání jsem přišel na to, že ten dunivý zvuk dělá zadní plato za sedačkama nad kufrem. Dnes chci zkusit laborovat co s tím,namontovat nějakou výztuhu atd.Pak napíšu výsledek.
Já mám Variant.

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Fandy »

Má V6 TDi nehučí a neduní ale manželka,ta hučí furt.Asi nějaká rezonance :lol:

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TomHy »

Passat píše:Mám taky 96kw PD a dělá mi to taky jako vám od začátku co auto mám.Já osobně si myslím že rezonuje roura co vede pod autem k prvnímu tlumiči výfuku .
takže silentbloky asi ne, vnovec ne, podle mě to vychází zespodu auta - buď ta roura k prvnímu tlumiči, nebo ještě spíš ten tlumič. Nezkoušel ho někdo měnit? Ještě mě napadá, nemůžou tento zvuk vydávat PD vstřiky, jsou poháněné vačkou, tak tam musí taky nějaký zvuk vznikat, ale u motoru zvenku ten dunivý zvuk takový není, bude to určite někde zespodu. Jo a u variantu plato nic nedělá :D

Uživatelský avatar
jens355
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotýčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jens355 »

me taky nic neduni.........pas.var 2004 96kw+chip

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TomHy »

jens355 píše:me taky nic neduni.........pas.var 2004 96kw+chip
před čipem Ti to taky nedunělo????

Uživatelský avatar
jens355
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotýčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jens355 »

duneni ne,akorat je ten motor v techhle otackach takovej hlucnejsi,ale to delal pred i po chipu,porad stejny....

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

to přesně vim co myslíte,to by mě taky zajímalo,akorát sem to viděl u benzína mezi 4000-4200 ot./min. V těchto otáčkách to začne hučet jako prase pod a nad těmito otáčka krásně klídek a nikdo neví čím to je
Co takhle setrvák?

Uživatelský avatar
TommyH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TommyH »

Pořád nikdo s tím hlučnějším dunivým zvukem u PD96kW mezi 1600-1800ot nic neudělal? Nikdo nějak aspoň částečně něčím neeliminoval?

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

TommyH píše:Pořád nikdo s tím hlučnějším dunivým zvukem u PD96kW mezi 1600-1800ot nic neudělal? Nikdo nějak aspoň částečně něčím neeliminoval?
v mém případě u toho benzína vím že vlnovec to nedělal,pač ten se měnil a pořád stejný

Uživatelský avatar
TommyH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TommyH »

vaha píše:
TommyH píše:Pořád nikdo s tím hlučnějším dunivým zvukem u PD96kW mezi 1600-1800ot nic neudělal? Nikdo nějak aspoň částečně něčím neeliminoval?
v mém případě u toho benzína vím že vlnovec to nedělal,pač ten se měnil a pořád stejný
já vlnovce taky měnil a nic, silentbloky nic,... Asi je to prostě charakteristika některých PD, nebo už nevím. Ještě přemýšlím nad IC a dvouhmotou. Jenže na setrvák to taky nevypadá - auto nijak netřepe, ani při volnoběhu, a divné je že to zaduní i při noze z plynu dolů, prostě vždycky mezi 1600-1800ot. Divné, že by se tak sraly dvouhmoty i u 40tkm. U těchto passatů jsou míň problémovější než u jiných VW a Skoda. Je mi jen divné, že to každý bere jako fakt. Přitom některé PD 96kW to zdaleka tak nedělají ani u 250tkm, a jiné zas skoro nové :x

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

Paskal píše:A mě nic neduní... :wink:
co ty se s tou tvoji 74kou vubec ozyvas :lol:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

kubiss píše:
Paskal píše:A mě nic neduní... :wink:
co ty se s tou tvoji 74kou vubec ozyvas :lol:
Ale tomu tvojemu kostitřasovi dá pokuřit levou zadní...... :gy: :P :) :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“