Dunivý zvuk u PD 96kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

Paskal píše:
kubiss píše: co ty se s tou tvoji 74kou vubec ozyvas :lol:
Ale tomu tvojemu kostitřasovi dá pokuřit levou zadní...... :gy: :P :) :lol:
no jiste a hned potom ti zazvonil budik a ty ses probudil cely spoceny co?? :lol:

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od Mathyas »

já koupil nedávno svou B5.5 a okolo 1600 do cca 1800ot takovej docela nehezkej zvuk z motoru, takový spýš jakoby rezonance spojené s duněním. Většina lidí co se kolem těchto aut pohybují mi radili ať se na to vyprdnu, že je to normální, že se na 145tis není čemu divit, že už to má něco zasebou. ---KECY

po dnešku závada vyřešena - takovej bordel dělá kryt, který vede od sahary ke vzduchovému filtru a na spodním dílu airboxu je jen nasazen(spýš teda položen). Auto je z roku 2004 takže ten plast má už něco zasebou a je na něm minimální vůle a při těchto otáčkách se celý motor asi třese jinak než ve zbytku spektra a dělá to tyto zvuky. Kryt jsem demontoval, očistil dosedací plochy, nalepil těsnění, přes to těsnění přetáhl O kroužek aby to nevlítlo do sání a TADÁÁÁ. Je klid a auto je zase v pohodě. Akorát při opětovném nasazování toho krytu jsem si to těsnění sejmul, tak se to nacvičilo, udělalo se druhé kolo a je to v pohodě.

Původně jsem chtěl koupit sport. filtr, jeden "skvělý" mechanik mi poradil, že je to tím, že ta papírová vložka vibruje, což mi přišlo jako úplná krávovina, ale za zkoušku by to stálo, jenže s bavlňákem ten motor duní 2x tolik.
Pak když jsem oběvil ten zas*.*.*.ej kus plastu, tak jsem to chtěl řešit prostě sundat a zahodit, jenže to dunělo v celém spektru a v tom "kritickém" to pomalu nešlo přehlušit ani radiem.

Toť moje zkušenost, třeba to někomu pomůže...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od malejpeta »

Mathyas píše:já koupil nedávno svou B5.5 a okolo 1600 do cca 1800ot takovej docela nehezkej zvuk z motoru, takový spýš jakoby rezonance spojené s duněním. Většina lidí co se kolem těchto aut pohybují mi radili ať se na to vyprdnu, že je to normální, že se na 145tis není čemu divit, že už to má něco zasebou. ---KECY

po dnešku závada vyřešena - takovej bordel dělá kryt, který vede od sahary ke vzduchovému filtru a na spodním dílu airboxu je jen nasazen(spýš teda položen). Auto je z roku 2004 takže ten plast má už něco zasebou a je na něm minimální vůle a při těchto otáčkách se celý motor asi třese jinak než ve zbytku spektra a dělá to tyto zvuky. Kryt jsem demontoval, očistil dosedací plochy, nalepil těsnění, přes to těsnění přetáhl O kroužek aby to nevlítlo do sání a TADÁÁÁ. Je klid a auto je zase v pohodě. Akorát při opětovném nasazování toho krytu jsem si to těsnění sejmul, tak se to nacvičilo, udělalo se druhé kolo a je to v pohodě.

Původně jsem chtěl koupit sport. filtr, jeden "skvělý" mechanik mi poradil, že je to tím, že ta papírová vložka vibruje, což mi přišlo jako úplná krávovina, ale za zkoušku by to stálo, jenže s bavlňákem ten motor duní 2x tolik.
Pak když jsem oběvil ten zas*.*.*.ej kus plastu, tak jsem to chtěl řešit prostě sundat a zahodit, jenže to dunělo v celém spektru a v tom "kritickém" to pomalu nešlo přehlušit ani radiem.

Toť moje zkušenost, třeba to někomu pomůže...
nemůžu přijít na plast,kterej máš na mysli.na spodním dílu airboxu mám jen stříbrnej proti tepelnej alobalovej plát .že by ten?

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od Mathyas »

ne, zvrchu je nasazená taková jakoby plastová trubka na ten airbox. Vede vedle od PP světla do airboxu, když to vytáhneš ven, má to tak 40 - 50cm.
Teď už je tma jak v... zítra to vyfotím kterou myslím.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od malejpeta »

Mathyas píše:ne, zvrchu je nasazená taková jakoby plastová trubka na ten airbox. Vede vedle od PP světla do airboxu, když to vytáhneš ven, má to tak 40 - 50cm.
Teď už je tma jak v... zítra to vyfotím kterou myslím.
díky,čekám na foto 8O

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od Mathyas »

Toť tudlenc ten tuten.
Chyť za něj a jestli s ním jde lehce zatřepat tak je to špatně. Nebo teda mě to problém vyřešilo. Omotal jsem na airboxu přírubu pro tento plast pěnovým okenním těsněním a na fest to na to opatrně nasadil. Už s tím zatřepat nejde a zvuky jsou taky pryč.
Přílohy
DSCN4256.JPG
DSCN4257.JPG
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od malejpeta »

super,dík.zkusim to dám vědět

Uživatelský avatar
kovbojjoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.01.2009 12:19
Bydliště: Pardubice

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od kovbojjoe »

Mathyas píše:Toť tudlenc ten tuten.
Chyť za něj a jestli s ním jde lehce zatřepat tak je to špatně. Nebo teda mě to problém vyřešilo. Omotal jsem na airboxu přírubu pro tento plast pěnovým okenním těsněním a na fest to na to opatrně nasadil. Už s tím zatřepat nejde a zvuky jsou taky pryč.
JJ jasně měl jsem ten samej problém a vyřešil jsem ho taky tak a je pokoj.
Kovbojjoe

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od Mathyas »

mě šlo právě urvat co to dělalo za zvuky a všude kde jsem se šel radit mi řekli že to je normální. Tak jsem po tom šel sám a našel, a mám radost jak nikdy :mrgreen: Božský klid... teda oproti tomu co to dělalo...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od David »

mám asi něco podobnýho - dal jsem to kamarádovi, aby mi udělal servis a od tý doby, mám ten samej dunivej zvuk - měnil mi vzduchovej filtr - teda pral (bavlněnej) a když jsem odjížděl, tak jsem začal slyšet ten zvuk - jenom v nižších otáčkách - nejdřív mi přišlo, že to dělá ten umělohmotnej kryt, protože když jsem ho podržel a zvedl otáčky, tak bylo ticho, ale pak mi přišlo, že to jde jakoby od spodu a zpod řidiče, tak sem měl strach, že to bude ten vlnovec... filtr jsem trošku utěsnil, ale dělá to pořád, tak až bude venku zase normální počasí, tak to udělám pořádně - je fakt, že v autě je milion plastů a může to dělat každej z nich...
Prodám RC model HPI RS4 EVO3+ nitro - max.83km/h! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=179631" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od Mathyas »

jednak to může být kterejkoliv plast, ale zkouška je jednoduchá jak jsem na to přišel já, zvedni kapotu, sedni za volant, abys viděl na ten plast a když to protočíš do těch otáček a začneš slyšet ten zvuk tak se ten plast docela nechutně třepe. a je to slyšet jakoby zespod motoru, to máš pravdu, proto jsem si myslel že je to neřešitelný, přitom je to taková krávovina.
A slyším ještě nějaký podobný zvuk, sice je slyšet jen v opravdu malých točkách a když se zaposloucháš a je slyšet venku na volnoběh a ztrácí se při zatlačení na některý ze světel. Tak to bude podobná krávovina jako ten filtr, ale teď nemám volnou garáž a venku v těch mrazech... ať si drnčí

co mě tročku zklamalo u B5.5 tak to, že B5 měla interier trošku víc betelnější, nedrnčely repráky, výplně nebyly takový papundeklový, prostě to nebylo ošulený. Ale nakoupím tlumící matroš a vyhraju si s tím. Za tu parádu to stojí...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od malejpeta »

taky mi jednou rezonovala dvojice trubek od klimy,co vedou kolem uložení tlumiče za airboxem.stáhl jsem je plastovou páskou a je byl klid.ale to by člověk mohl hledat každý týden nějakej pazvuk.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od StandaS »

Jo, jo, také jsem ho měl volný a odíral mi deku pod kapotou. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od proche77 »

Mathyas píše:Toť tudlenc ten tuten.
Chyť za něj a jestli s ním jde lehce zatřepat tak je to špatně. Nebo teda mě to problém vyřešilo. Omotal jsem na airboxu přírubu pro tento plast pěnovým okenním těsněním a na fest to na to opatrně nasadil. Už s tím zatřepat nejde a zvuky jsou taky pryč.
člověče,ted na to foto koukam,a ty maš zaslepenej přivod vzduchu do sani k airboxu,honem to vyřizni a uvidiš,jak to začne nasavat vzdoušek :lol: zlepši se ti prouděni do vahy vzduchu

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Dunivý zvuk u PD 96kW

Příspěvek od StandaS »

proche77 píše:
Mathyas píše:Toť tudlenc ten tuten.
Chyť za něj a jestli s ním jde lehce zatřepat tak je to špatně. Nebo teda mě to problém vyřešilo. Omotal jsem na airboxu přírubu pro tento plast pěnovým okenním těsněním a na fest to na to opatrně nasadil. Už s tím zatřepat nejde a zvuky jsou taky pryč.
člověče,ted na to foto koukam,a ty maš zaslepenej přivod vzduchu do sani k airboxu,honem to vyřizni a uvidiš,jak to začne nasavat vzdoušek :lol: zlepši se ti prouděni do vahy vzduchu
Spím, či bdím, ale já nic zvláštního, co bych já tam něměl nevidím :158: Leda to bílé kulaté :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“