Vibrace a hluk z motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
MarekM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín

Vibrace a hluk z motoru

Příspěvek od MarekM »

Ahoj všichni, potřebuju radu. Mám B5 TDi 85Kw a z motoru najednou začal jít nějaký divný hluk a vibrace. Kolem 2000 ot/min to úplně duní. Výkon motoru se nezměnil. Najel jsem s tím autem už přes 40tis a do teď motor šlapal jak hodiny. Rozvody jsem dělal asi před 15tis a olej měním pravidelně. Co se mohlo stát? Známý mi tvrdil, že to může být nějaké čidlo ve výfukovém potrubí,že by lambda sonda? Ale proč ty vibrace?

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a hluk z motoru

Příspěvek od vaha »

MarekM píše:Ahoj všichni, potřebuju radu. Mám B5 TDi 85Kw a z motoru najednou začal jít nějaký divný hluk a vibrace. Kolem 2000 ot/min to úplně duní. Výkon motoru se nezměnil. Najel jsem s tím autem už přes 40tis a do teď motor šlapal jak hodiny. Rozvody jsem dělal asi před 15tis a olej měním pravidelně. Co se mohlo stát? Známý mi tvrdil, že to může být nějaké čidlo ve výfukovém potrubí,že by lambda sonda? Ale proč ty vibrace?
tak u TDI oprvadu žádný čidlo ve výfuku nehrozí,tka možná kdyby jsi měl DPF,ale to ti u B5 nehrozí :lol:
Jináč řeší se to tady už v jiném tématu

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Každé TDi v nějakých otáčkách vybruje, nebo duní...jsou to prý krytické otáčky motoru :) (říkali mi to v servisu).
Mně to duní při cca 1700 ot. a nejhorší vybrace mám těsně nad volnoběhem.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

xpassat píše:Každé TDi v nějakých otáčkách vybruje, nebo duní...jsou to prý krytické otáčky motoru :) (říkali mi to v servisu).
Mně to duní při cca 1700 ot. a nejhorší vybrace mám těsně nad volnoběhem.
aha kritický otáčky...tak to jo :roll:
Tak to mě teda vysvětli jakto že nějaký motor to dělá nějaký ne?Jedno jestli za jízdy nebo na volnoběh...mám dva stejný motory ve stejným autě jeden při určitých otáčkách hučí jak svině a druhý ne?

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

vaha píše:
xpassat píše:Každé TDi v nějakých otáčkách vybruje, nebo duní...jsou to prý krytické otáčky motoru :) (říkali mi to v servisu).
Mně to duní při cca 1700 ot. a nejhorší vybrace mám těsně nad volnoběhem.
aha kritický otáčky...tak to jo :roll:
Tak to mě teda vysvětli jakto že nějaký motor to dělá nějaký ne?Jedno jestli za jízdy nebo na volnoběh...mám dva stejný motory ve stejným autě jeden při určitých otáčkách hučí jak svině a druhý ne?
Já Ti nebudu nic vysvětlovat, napsaj jsem jen postřeh a názor jednoho servisu. Poradím Ti jedno: zajeď s tím do servisu (teda s tím motorem, co Ti hučí jak svině :lol: :lol: ) :wink:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

xpassat píše:
vaha píše: aha kritický otáčky...tak to jo :roll:
Tak to mě teda vysvětli jakto že nějaký motor to dělá nějaký ne?Jedno jestli za jízdy nebo na volnoběh...mám dva stejný motory ve stejným autě jeden při určitých otáčkách hučí jak svině a druhý ne?
Já Ti nebudu nic vysvětlovat, napsaj jsem jen postřeh a názor jednoho servisu. Poradím Ti jedno: zajeď s tím do servisu (teda s tím motorem, co Ti hučí jak svině :lol: :lol: ) :wink:
Bohužel v serivsu byl a na nic se nepřišlo,řešíse to tady i v jiném tématu takže vím že se to netýká jen jednoho druhu motoru...takže teorii o kritických otáčkách beru jako blábol...toď můj názor :wink:

Uživatelský avatar
MarekM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od MarekM »

Já vím, že každý motor má kritické otáčky a každý diesel je hlučnější než benzín, protože jsou tam větší tlaky. Ale ten problém, který jsem popsal začal až teď. Ten zvuk motoru se změnil a ty vibrace začaly během 400-500km. A dělá to fakt hodně, poznám co je normál. Za rok jsem najezdil 40tis a "motor jsem ani neslyšel". Tak jestli má někdo podobnou zkušenost tak dík za odpověď.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

MarekM píše:Já vím, že každý motor má kritické otáčky a každý diesel je hlučnější než benzín, protože jsou tam větší tlaky. Ale ten problém, který jsem popsal začal až teď. Ten zvuk motoru se změnil a ty vibrace začaly během 400-500km. A dělá to fakt hodně, poznám co je normál. Za rok jsem najezdil 40tis a "motor jsem ani neslyšel". Tak jestli má někdo podobnou zkušenost tak dík za odpověď.
Tak, jestli se to stalo tak naráz, tak asi něco odešlo. Asi bych se bál o setrvák. :(

Uživatelský avatar
MarekM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od MarekM »

To se stává? Mohlo by to souviset i se spojkou? Třeba přítlačák? Spojku jsem loni v zimě trochu uvařil. Při rozjezdu třepe,ale neprokluzuje.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

teoreticky by to mohlo být někde kolem spojky a setrváku,ale proč to dělá jen v určitých otáčkách?

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

MarekM píše:To se stává? Mohlo by to souviset i se spojkou? Třeba přítlačák? Spojku jsem loni v zimě trochu uvařil. Při rozjezdu třepe,ale neprokluzuje.
tak to je jasny...jestli jsou ty vibrace pri rozjezdu fakt razantni setri na spojku.. :wink:

Uživatelský avatar
Kempes
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará dobrá Ostravwa :)

Příspěvek od Kempes »

Mě u diesela na Ventu hrčel přítlačák, ale jen na wolnoběh a byly to docela šílené pecky :D

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Kempes píše:Mě u diesela na Ventu hrčel přítlačák, ale jen na wolnoběh a byly to docela šílené pecky :D
v mém případě to je kolem 4000 ot v rozmezí cca 200 ot.

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od TomHy »

Chlapi, řešíme to i v příspěvku Dunivý zvuk u PDkW. Podle mě se tento dunivý zvuk vyskytuje asi jen u PD, ne u klasiky. Každý motor má určitě nějaké krit. otáčky, ale nemůže přece tak dunět. Otázka, co to dělá - řešil jsem vlnovec (pružná spojka za turbem), kat a žádná změna. Jestli to nedělá střední tlumič na výfuku, ale to by zas mělo dělat jen ten dunivý zvuk a ne vibrace. Je pravda, že tam kde to duní, jsou otáčky zhruba 1600-2000, což je největší náběh krouťáku a vlastně i turba. Jenže to duní, i když u 2000 ot zděláte nohu z plynu a necháte dojíždět, tak to taky kolem těch 1800 pěkně zaduní, takže asi turbo a vliv krouťáku ne. Dneska mám dva nové postřehy - jel jsem v passatu rv 2004 PD96kW, najeto 50tkm a duněl snad ještě víc a druhá věc, duní to víc pořádně zahřáté než studené. Myslel jsem, že už to nějací servicemani řešili, ale vypadá, že stále nic. Nebo silentbloky, to nevím, jak odcházejí, prej jsou olejové tak nevím, jestli můžou nějak změknout??? Nebo setrvák, ale žeby se tak brzo sr..y??? To je moc brzo a na volnoběh a jinak to netřese a nic. A nebo ten zvuk dělá pohon PD vstřiků od vačky, i to je snad možnost???? :roll:

Uživatelský avatar
yardaz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Možný je uplně všechno, každopádně, mám už třetí 5,5 PD 96kW a dělá mi to ten poslední 2 roky starý, ty dva před ním nic..... :?
http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16136" target="_blank
Když Pássovec, tak TDI!!!!

http://www.dakoinvest.cz
PRODÁM VAŠI NEMOVITOST, AŤ JE KDEKOLIV, MIMO MĚSÍCE A VENUŠE.........

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“