B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

Tak, když někde vázne, tak se bude určitě pomaleji roztáčet. Logické, ne? :P (nehledě na sníženou dobu trvanlivosti a chuti) :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

majkl1 píše:Tak, když někde vázne, tak se bude určitě pomaleji roztáčet. Logické, ne? :P (nehledě na sníženou dobu trvanlivosti a chuti) :twisted:
no zkoušel jsem tam strčit prst a otáčel...šlo to dobře a pak po určitým natočení jako bych natahoval autíčko se setrvačníkem, prostě mně ten rotor pružil proti prstům...mimoto dneska též vyměněno čidlo tlaku vzduchu za turbem...ta mrcha v tom potrubí...rozdělám to, vyčistím to, a s tím i sací svody...použil jsem na to sice čistící sprej ale nevěřím tomu že to až tak pomůže...prstem jsem z potrubí tahal mega bordel...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

Prstem je to prej taky dobrý, ale pořádnej prošťourávač je k nenahrazení. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

majkl1 píše:Prstem je to prej taky dobrý, ale pořádnej prošťourávač je k nenahrazení. :twisted:
uvidím co to udělá,..

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

Takže jsem včera udělal čištění turba a sacích svodů...co se týče svodů ten sprej o kterým tvrdí že tu nečistotu rozpustí a svody se vyčistí dle pohledu který se mně naskytl mohu říct že v nejmenším nefunguje...svody byly plný bordelu místama průchodnost tak na malíček, vyčistil jsem i sací otvory v hlavě motoru kde to taky byl masakr... co se turba týče, nějakej karbon tam byl takže jsme ho vyčistili, turbína trochu drhla o karbonové nánosy pod ní...první pocity jsou, že auto jde po plynu, je živější a z nízkých otáček se dobře sbírá...ještě mám zálusk na katalyzátor, ale zatím se mně ho nechce vybíjet....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

Kat tam nech. Výkon to nezvýší, kouřivost bude vyšší a smrdět to bude jako AVIE. Mít možnost, tak si ho tam vrátím. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

majkl1 píše:Kat tam nech. Výkon to nezvýší, kouřivost bude vyšší a smrdět to bude jako AVIE. Mít možnost, tak si ho tam vrátím. :roll:
aha...oki...ještě jsem ho nevymlátil :-) ještě udělám logy a pošlu...je to lepší ale pořád to ještě není ono, takže naloguju skupinu 11, 10 a 8....uvidíme jestli je to OK...spotřeba je pořád vysoká dle mě...pořad i při šetrné jízdě 7/100

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

Místo 8 dej 3.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od FandaTDI »

udělej klidně oba, možná líp 3 + 8 + 10/11 - zajímá mě omezení vstřikování v závislosti na vzduchu - omezení kouřivosti (posl.pole 8.sk.) ;-)

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

FandaTDI píše:udělej klidně oba, možná líp 3 + 8 + 10/11 - zajímá mě omezení vstřikování v závislosti na vzduchu - omezení kouřivosti (posl.pole 8.sk.) ;-)
omezení kouřivosti? to se děje čím?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od FandaTDI »

řj vyhodnocuje, kolik paliva je optimální - v první řadě dle polohy plyn.pedálu, pak dle otáček (tzv. omezení krouťáku) no a taky právě podle množství nasávanýho vzduchu, aby nebyla moc bohatá směs - nejsem si sice jistej, jak přesně počítá tu finální hodnotu, ale zhruba se to dá logicky odvodit (a příp. porovnat s nějakym mym logem) :wink:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

No nevím, zda zrovna toto bude jeho problém. Přece jenom název vlákna je lenoušek při chuti. Takže pokud by měl moc nafty, tak by to nebylo líné(větší krouťák) a žralo by to. Pokud by bylo omezení příliš velké, tak by to nežralo, ale zase nejelo. A navíc, on se v softu myslím nevrtal, takže ke změně map by dojít nemělo. :roll:
Až dodá logy, budeme chytřejší. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od beatrice »

majkl1 píše:No nevím, zda zrovna toto bude jeho problém. Přece jenom název vlákna je lenoušek při chuti. Takže pokud by měl moc nafty, tak by to nebylo líné(větší krouťák) a žralo by to. Pokud by bylo omezení příliš velké, tak by to nežralo, ale zase nejelo. A navíc, on se v softu myslím nevrtal, takže ke změně map by dojít nemělo. :roll:
Až dodá logy, budeme chytřejší. :P

ještě prosím ať je to fakt dle potřeby diagnostiky...dám měřené hodnoty, skupiny 3, 8, 10 a 11 (logovat toto všechno zaráz)...dám za tři do mírnýho kopce a nechám to rozjet do čtyř tisíc otáček?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od majkl1 »

Musíš udělat dva logy - máš možnost zadat jen tři skupiny. Ale jinak tak jak jsi psal.
(ten kopec může být i velkej) :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5 81kW AFN, lenoušek při chuti

Příspěvek od FandaTDI »

neřikam, že to je jeho problém, ale s tim váznoucím turbem jím uváděná spotřeba 6,5/100 při klidný jízdě nebyla zas nějak extrémní (klidná jízda může bejt pro každýho něco trochu jinýho, natož pro ten motor :-) ) a když psal, že i po vyčištění turba a svodů to pořád neni ono, tak mě zajímá srovnání s mym AFN už i z důvodu, že nová váha mu dává jen lehce nad požadovanou hodnotu... prostě jsem zvědavej, no (když už mam stejnej motor) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“