Podtlak z východu N75 ventilu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
zemik379
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.01.2013 00:01

Podtlak z východu N75 ventilu

Příspěvek od zemik379 »

Ahoj prosím o radu ohledně podtlaku na praseti 1.9 66kw rok 98, hadice která vede do toho ventilu N75 má podtlak na prst dost velký ale z ventilu už takový podtlak není bohužel mi to vůbec nezapíná turbo.. Má mít stejný podtlak ta přívodová hadička jako výstupní s toho ventilu? To šoupátko co reguluje turbo není nějak zaseklý jde stím volně hýbat když si vezmu hadičku do pusy..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Podtlak z východu N75 ventilu

Příspěvek od majkl1 »

N75 má jen dvě polohy - ON a OFF. Nic mezi tím. Regulace podtlaku se řídí rychlostí kmitáním, respektive změnou poměru doby ON a OFF (střídou). Pokud to zkoušíš na běžícím motoru - volnoběhu, pak tam plný podtlak být nemusí (střída na volnoběh je někde kolem 21%). Jen už z hlavy nevím, zda když N75 elektricky odpojíš, bude v poloze ON nebo OFF.
Každopádně když vše zapojíš a odděláš podtlak od membrány turba, tak při volnoběhu musí být tyčky regulace dole a jakmile podtlak přiděláš, tak musí během vteřinky vyjet až nahoru. Pokud ne, pak to vypadá na vadný N75.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

zemik379
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.01.2013 00:01

Re: Podtlak z východu N75 ventilu

Příspěvek od zemik379 »

Díky za rady nakonec to byla hadička ale nevím která bylo to komplet vyměněno jen mi to překvapilo z důvodu toho že jsem to dělal minulý rok a tím horkem mi to ty hadičky odneslo :/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“