Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mojas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.12.2007 22:35

Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od Mojas »

Ahoj,škrtá mi Turbo,takže půjde asi do kytek...na nové nemám,nevíte kde sehnat dobrý repas?popřípadě nemá někdo nějaké dobré ve skříni doma?? :D

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od ma-jkl »

Mojas píše:Ahoj,škrtá mi Turbo,takže půjde asi do kytek...na nové nemám,nevíte kde sehnat dobrý repas?popřípadě nemá někdo nějaké dobré ve skříni doma?? :D
jak škrtá? jako že padá do nouzového režimu? můžeš mít zatuhlou regulaci turba. Mě za studena padalo do nouzového režimu. Byl jsem si nechat vyčistit turbo u andrého (http://www.turbosport.cz" onclick="window.open(this.href);return false;) a krása. šlape jak hodinky.S prací to bylo za 2000, navíc jsem měl odešlou mechanickou podtlakovou regulaci. Tím chci říct, že ho nemusíš mít v řiti, pokud ano, má tam i repasovaná turba
...ford?

Mojas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.12.2007 22:35

Re: Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od Mojas »

no volal mi mechanik,dělají mi něco na motoru,tak to rozdělali,no u turba prolíná olej a prý škrtá,asi lopatky,já nevím,necpecifikoval to,do nouzáku to nepadá,normálně to jede

Uživatelský avatar
plaminnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 18.06.2009 19:11
Bydliště: Jedovnice

Re: Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od plaminnek »

takze hosi turbo, s tim mam taky zkusenosti. Zacalo se sekat, tak jsem ho nechal vycistit a bylo v poho. Jenze po 10 000 km to zacalo delat znovu. Takze jsem stejne menil nove. Kdyby me nekdo rekl, ze kdyz vycistim vydrzi jen nejake km. Tak bych menil hned a usetril za praci za to cisteni. Ale zalezi na kazdem...
Golf VII Variant "CUP" 2,0 TDI

Passat 1,9 TDI PD 85 KW šestikvalt

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od majkl1 »

To zasírání turb ale není problém turba jako takového, ale značný (možná hlavní) podíl na tom má řidič. Jízda "na spotřebu" a po městě ti zanese i to nové, jen to možná potrvá déle. :roll:
Radši ho při každé jízdě na chvílku protáhni - nemusíš jet rychle, ale pěkně do kopce dvojka plnej - trojka plnej a máš klid.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pajdos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.06.2017 22:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Passat B5 Variant,1.9tdi PD 85kw nové turbo,repas

Příspěvek od pajdos1 »

Ahojte, nedočetl jsem se nikde, co potřebuju. Na TDI 85kw AJM mám turbo, které propouší olej - docela dost a na hřídeli je dost vůle. Chtěl bych druhé, ale nechce se mi dávat do starého auta funglovka. Mám možnost mít turbo z Passatu 74kw AWX. Nevíte někdo, jestli je stejné jako 85 (81)kw? Díky.
Passat B5.5 1.9 TDI-PD AVF 96kw 2002
BMW E91 318i LCI 2009 :blush:
Passat B5 1.9 TDI-PD; AJM; 1999 - EX

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“