Ochranný plech na olejovou vanu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od PlusOne »

Zdravím!
Možná blbej dotaz, ale dával se na Passata nějaký ochranný plech pro olejovou vanu, nebo jde "dobastlit"?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od majkl1 »

Já to chci dělat taky. Místo plastovýho krytu si udělám z hliníkovýho plechu. Dobastlit to půjde, ale bude potřeba trochu předělat úchyty. K pevným částem navařím matky a do těch budu uchycovat ten plech. Stávající by to neudržely. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od Currahee »

Majkle udělěj klasickou lyžinu jako jsme dělali na soutěžáky. Tvrzený dural s ohlým předním krajem a chytit na silentbloky ze staré škodovky, co držely motor. To bylo nejlepší :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od majkl1 »

To taky není špatný, ale není pak problém s řemenama, když na ně v zimě cáká sůl apod.? Mě jde jen o to, aby to bylo chráněný. Ten velkej kryt má v zimě nevýhodu, že při couvání v závějích se nad něj hrne sníh a to pod tlakem, že leze až nahoře nad chladičem. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od Mudrc »

Já to ted nemohu najít ale koupil jsem celej plechovej kryt a pasaje do origo držáku jen jsem ttam přidal gum podložky a je to tank loupnul jsem stím i závěj nahrnutého sněhu a vše OK ;) já si to pořídil protože jsem jednou zaváhal před tím to sněhem mno a pak jsem zůstal viset na břiše 8-) zkusím pohledat

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od Mudrc »

tady jsem našel jednu firmu co to dělá ale je to teda ranec :roll:

http://www.neumax.cz/kategorie/ochranne ... 2C3%2520V5" onclick="window.open(this.href);return false;

a tam kde jsem to sehnal já jsem ještě nenašel

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od majkl1 »

Tak origo držáky bych nedoporučil. Spojovací část krytu na motor a převodovku tvoří jen takovej tenounkej plíšek. To jsem teď o víkendu nahradil pořádným železným profilem, kterej se už nebude ohýbat pod nánosy sněhu. Ale ty lyžiny mě zajímaj. Celej plech má nevýhodu právě v tom, že je to plocha a v závějích daleko dříve zůstaneš stát, protože budeš prostě viset. Bez krytu sice projedeš závěj vyšší o cca 5-10cm, ale zase riskuješ, že poškodíš třeba trubky od klimy aj. Ty lyžiny by mohly být vhodný kompromis.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od Mudrc »

ty silembloky ze škodovky jsem tam chtěl dát ale mám to níž a asi ale jak píšeš je to náchylné na vše vodu sůl a tak :)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od obrocnik »

Majku a ten hlinikovy plech neohne rychlejc?ten plast ohne ale vrati spatky ale ten hlinikovy asi ne hmm?ti vole ta cena 5000kc to stoji ten plech?moje nervy Majku nejdes podnikat vo vyrabani tych kritov?to bi bol kseft :lol: rychlo zarobyt na penzya kryze v prdeli.dobra tema zase mi bude nieco vrtat v hlave :roll: :twisted:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od živočich »

tak na tom už přemýšlím taky,co se o tom Majkl kdysi zmiňoval,jěště záleží jaká by po tom byla poptávka.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od majkl1 »

Origo je někde kolem 25 tisíc.
Mám zákazníka, co dělá v kovovýrobě a pracuje s různými kovy. Při konzultaci, kdy jsem původně chtěl objednat nerez plech mi to rozmluvil. Z nerezu (cca 3mm tloušťka) by vážil po vyřezání 25kg, což je brutus. 3mm hliník by měl obdobnou penvost, ale váhu více než o polovinu menší. Ale i tak je to dost. Ty lyžiny budou asi nejlepší. Popřemýšlím a udělám jen aby chránily řemeny před vodou a solí, klimu(trubky před zmáčknutím o rám) a vanu. To bych se ohl dostat na nějakých 5-6kg a to už je přijatelný.
Ten chlap by mi to i nastříhal a naohýbal dle požadavku. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od manas1 »

no tohle tema mi hraje do noty! kazdej rok ten plast urvu. a uz ho mam tak posroubovanej a ponejtovanej ze sotva drzi pohromade. tak ho asi letos dodelam. a abych kupoval zakdej rok plast pod motor, co vydrzi jednu sezonu. no nejsem blazen. takze az nekdo vymysli, jak to dobre a ucine ochranit, tak to sem prosim napiste

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od živočich »

majkl1 píše:Origo je někde kolem 25 tisíc.
Mám zákazníka, co dělá v kovovýrobě a pracuje s různými kovy. Při konzultaci, kdy jsem původně chtěl objednat nerez plech mi to rozmluvil. Z nerezu (cca 3mm tloušťka) by vážil po vyřezání 25kg, což je brutus. 3mm hliník by měl obdobnou penvost, ale váhu více než o polovinu menší. Ale i tak je to dost. Ty lyžiny budou asi nejlepší. Popřemýšlím a udělám jen aby chránily řemeny před vodou a solí, klimu(trubky před zmáčknutím o rám) a vanu. To bych se ohl dostat na nějakých 5-6kg a to už je přijatelný.
Ten chlap by mi to i nastříhal a naohýbal dle požadavku. :P
Z 3 nerezu,to už by jsi mohl odminovávat minová pole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1mm by tam bohatě stačila a nebo 2 dural.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od obrocnik »

a co tak vystrihnut plech a nasrovbovat ho na ten povodny krit umelohmotny?zajedno bi to bolo aj pevne aj bi to pruzilo a nebuchalo napriklad o vanu.hmm dnes som kupil zle zimne gumi o centimenet nizsie tak som zvedavy ako budem bruchom rsuchat po zemi
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranný plech na olejovou vanu

Příspěvek od Currahee »

živočich píše:
majkl1 píše:Origo je někde kolem 25 tisíc.
Mám zákazníka, co dělá v kovovýrobě a pracuje s různými kovy. Při konzultaci, kdy jsem původně chtěl objednat nerez plech mi to rozmluvil. Z nerezu (cca 3mm tloušťka) by vážil po vyřezání 25kg, což je brutus. 3mm hliník by měl obdobnou penvost, ale váhu více než o polovinu menší. Ale i tak je to dost. Ty lyžiny budou asi nejlepší. Popřemýšlím a udělám jen aby chránily řemeny před vodou a solí, klimu(trubky před zmáčknutím o rám) a vanu. To bych se ohl dostat na nějakých 5-6kg a to už je přijatelný.
Ten chlap by mi to i nastříhal a naohýbal dle požadavku. :P
Z 3 nerezu,to už by jsi mohl odminovávat minová pole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1mm by tam bohatě stačila a nebo 2 dural.
No spíš 4-5 tvrzenej dural, když budeš skákat horizonty :mrgreen: na těch našich tankodromech :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“