Chip na Automat/Tiptronik

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Chip na Automat/Tiptronik

Příspěvek od Brasil10 »

Nechávali jste si někdo chipovat TDičko a automatem? Slyšel jsem, že se má správně přepsat i ŘD převodovky..? Druhá věc, kolik se dá dostat z TDi V6 110kw a kolik je optimum?

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip na Automat/Tiptronik

Příspěvek od elit »

Brasil10 píše:Nechávali jste si někdo chipovat TDičko a automatem? Slyšel jsem, že se má správně přepsat i ŘD převodovky..? Druhá věc, kolik se dá dostat z TDi V6 110kw a kolik je optimum?
ja mam Tiptronic a mam upravenou RJ.Co jsem se informoval, tak do RJ prevodovky se nesaha, ta komunikuje s ECU, tudiz se prizpusobuje udajum z ECU.

Psali mi to i z CIMBU.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
dave4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dave4x4 »

já mám než 150koní. Měl jsem asi dva měsíce na zkoušku údajně kolem 180, ale nechal sem nahrát původní soft. Auto sice bylo živější, ale přijde mi dostačující výkon co má origo.Navíc jsem přesvědčenej, že takovéto zvýšení výkonu má neblahý vliv na životnost motoru.
Tak nějak nepotřebuju prostě závodit, a tak sem jen u těch 150. Asi jsem ztoho vyrostl :lol:
vw passat 2,5Tdi tiptronic, krapet nazbrojený ;-)

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip na Automat/Tiptronik

Příspěvek od Brasil10 »

elit píše:
Brasil10 píše:Nechávali jste si někdo chipovat TDičko a automatem? Slyšel jsem, že se má správně přepsat i ŘD převodovky..? Druhá věc, kolik se dá dostat z TDi V6 110kw a kolik je optimum?
ja mam Tiptronic a mam upravenou RJ.Co jsem se informoval, tak do RJ prevodovky se nesaha, ta komunikuje s ECU, tudiz se prizpusobuje udajum z ECU.

Psali mi to i z CIMBU.
Mně dnes ve VW dělali na mně bububu, že abych to nedělal, že se pak pálí kroužky, písty, ventily, hlavy dou do kopru. Navíc když mam natočeno už 200tis, tak nedoporučujou. Jinak se prý každopádně má přepsat i ŘD převodovky, ale musí se to udělat pořádně, pořádně to sladit. Prý to pak blbě řadí, když se neudělá, tak nevim... Každej říká něco jiného :( Chci to tam nacpat, ale docela se toho začínam bát :(

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od MKTech »

Není důvod se toho obávat. Převodovka co máš na 150Ps motoru je identická s převodovkou ze 180Ps motoru. Jinak u motorů 2.5 je staré a známé uniky oleje z motoru a vyjeté vačky to je asi ta největší bolest 2.5l motorů. Doporučuju nešetřit na oleji a měnit každých 10tis. Oleje s prodlouženou životností je podvod na lidi. (Nižší životnost motorů tím docílit kupováním nových aut.)
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“