Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od Doktor007 »

Ahoj všem,
na co se zaměřit? Studený motor 1,9TDi PD 96kW (+chip) po nastartování se mu nechce do otáček. Sešlápnu plyn a otáčky jdou pomalinku nahoru, jak dosáhnou cca 1500 tak pak vylítnou. Skoro se nedá rozjet, nyní se rozjíždím na volnoběh pak přidám a čekám až dosáhnu nějakých otáček. Po ujetí asi 1km to už je lepší. Po zahřátí to je dobrý. Ale nyní se mi ještě stává, že když třeba v křižovatce nepodřadím a při třeba 1300-1700ot/min nechám 3 tak to nechce pobrat, musím počkat dlouho než to pobere nebo podřadit. Motor má 370000km.
Díky
Standa

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od trhac »

Nech to někde napichnout na diag.Může to dělat mraky věcí

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od Doktor007 »

Diagnostiku mám, co mám zkontrolovat? Nebo čím začít? Moc zběhlí v diagnostice nejsem.
Standa

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od trhac »

Zkontroluj si teploty jestli ti nehapruje teplotní čidlo,množstvý nasávanýho vzduchu jestli ti turbo nezabírá pozdě,hodnoty na vstřkách atd.V jakým stavu máš palivovej filtr??

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od Doktor007 »

Zkusím dohledat jak zkontrolovat množství nasávaného vzduchu a jak logovat turbo. Jsou někde údaje kolik by měli být hodnoty třeba toho vzduchu a při jakých otáčkách? Jinak filtry měním všechny při každé výměně oleje včetně kabinového.
Standa

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od M@ty »

Údaje z teplot. čidel jsou v měř. hodn. ve skupině 7 pole 1 (teplota paliva), pole 3 (sání), pole 4 (chlad. kapalina). Za studena musí údaje +/- sedět. Pak při ohřívání zase plynule stoupat (žádné skoky po 5°C).

Přikládám tabulku měř. hodnot. Je sice pro rotačku, ale většina věcí je stejných :
Přílohy
VAG - měřěné hodnoty u ŘJ motoru.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Studený motor - špatné rozjezdy, jde pomalu do otáček

Příspěvek od Doktor007 »

Ahoj,
tak vyřešeno. Problém byl v načasování klikovky a vačky. VAG mi ukazoval ve skupině 4, okně 4 hodnotu cca 7,5. Po nastavení na 0 (skáče 0 a -0,6 při zahřátém motoru) jsou studené rozjezdy v pohodě. Ale stoupla spotřeba na volnoběh z 0,8 na 1,1-1,2l/h.
Ještě jsem měnil čidlo G71. Nyní má motor opět svůj výkon.

Jen ta spotřeba, pokud jedu hooodně ekonomicky tak se dostanu na cca 7,5l/km, při normálním stylu cca 8,5 a více. Teplotní čidla se zdají OK. Teda teplota paliva ukazuje třeba 63stupňů a voda má 87..

Ještě jsem zjistil, že mi palubák ukazuje asi o 0,75litrů na spotřebě více, chtěl jsem ho zkalibrovat, ale ve skupině 3 přístrojovky mi to nic nenabízí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“