Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obcas skubani + ESP kontrolka
PříspěvekNapsal: 23.12.2010 23:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

Zdravim, tak zkusim popsat muj problem. Mamm pasika 2001 96Kw mam ho od kvetna letosniho roku. do ted cse v pohode zadny problem. Vcera jse vyjizdel z krizovatky - torchu ostre tzn jedna plnej a na 2 si to zahrablo. pak normal jizda...ale asi po 2 Km jsem ucejtil prvni zaskubnuti. do te doby vubec nic. subalo to na 3 4 5 6 nevim to presne ale vzdy tak od 1500 - 2 000 otacek. kdyz jsem dal pasikoj poradnej coud tak jsem to cejtil i kolem 3,5 tis. otacek. dnes rano jsem jel na VAG zadna chyba nikde nic. zkusil jsem dat jinou vahu a stale skube. tak jsem rozdelal Egr ventil byl desne zahnojenej, po vycisteni jsem najel asi 150km a super ani skubuti. :D ale?... najednou jedu a cukne to, rozsviti se kontrolka ESP a auto cuka jak krava. jak slapnu na plyn cuka. kontrolka nejde vyradit jen pri vypnuti zapalovani. tohle se opakovalo jeste jednou. ted jsem ujel 10km a zas nic - jako normal. Nevi nekdo neco co stim?? kde heledat? co to muze delat? a jestli je mozny jak jsem vyjizdel z tej krizovatky, tak jestli se tam neco neuvolnilo ci dokonce neposralo.?? diky moc za odpovedi. Martas :idea: :?

Předmět příspěvku: Re: Obcas skubani + ESP kontrolka
PříspěvekNapsal: 24.12.2010 11:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

Prosim poradi mi nekdo?... pomuze kontralo svazku ke vstrikovacum?? nebo to je blbost? ale proc to ESP? tady na foru se pise + problem s ABS ale to ja mam v poradku (zatim) kontrolka nesviti.

PříspěvekNapsal: 24.12.2010 16:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2009

626

Pardubice

vyzkousej ten egr ventil vyradit uplne z provozu. tzn. ucpat. ten to dela hodne casto. a to esp nevim snad jen naky cidlo????

PříspěvekNapsal: 25.12.2010 11:33 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12235

Humpolec

v první řadě diagnostika!!!!!!!!!!

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 25.12.2010 13:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

jak jsem psal byl jsem napichnutej. zadna chyba nic. vse v poradku.

PříspěvekNapsal: 25.12.2010 16:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

tak jsem prekontroloval svazek kabelu ke vstrikum napruzil kontakty a zaslepil EGR dole u parozi. ted jsem jel 5 Km a zatim dobry. ESP je v klidu nic neskublo. budu cekat co se bude dit.

PříspěvekNapsal: 26.12.2010 02:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2009

964

vypni si ESP a zkus to projet jesli ti to bude cukat

PříspěvekNapsal: 26.12.2010 09:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9502

Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Tohle často dělají právě ty kontakty u vstřiků. Diagnostika to taky neodhalí, dokud není vstřik úplně off. :wink:

PříspěvekNapsal: 26.12.2010 13:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

No ale tak vstriky jsou snad v pohode. si myslim. uvidim co to bude delat.... kdyz mam vypnute esp jede normalne... se zapnutym esp taky normalne. Od vcera zatim ani skubnuti ale cekam to kazdou chvilkou :D treba mohlo zazlobit nejaky cidlo esp nebo nevim ze ted je to v poradku.

PříspěvekNapsal: 26.12.2010 21:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

Maiff píše:
No ale tak vstriky jsou snad v pohode. si myslim. uvidim co to bude delat.... kdyz mam vypnute esp jede normalne... se zapnutym esp taky normalne. Od vcera zatim ani skubnuti ale cekam to kazdou chvilkou :D treba mohlo zazlobit nejaky cidlo esp nebo nevim ze ted je to v poradku.

zatim jeste furt drzi uz celej den :-D zacinam si myslet ze to pomohlo :-D

PříspěvekNapsal: 03.01.2011 19:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.01.2011

4

Mám naprosto stejný problém se stejným autem. Byla jsem asi před měsícem a půl na výměně rozvodů a od toho dne mi to začalo škubat. Postupně častěji a před 14dny se mi po přejetí kolejí rozsvítila kontrolka ESP a okamžitě se převedl motor do nouzového režimu. Taky mi pomáhalo vypnutí,ale teď už to po rozjetí okamžitě znovu padá. Jen studený to nedělá,ale jen tak do 70%C. Pak to začne. Zítra jedu do servisu,tak jsem se chtěla zeptat,jestli ti to pomohlo a ještě pořád drží. Dík Romča

PříspěvekNapsal: 03.01.2011 22:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

Ahoj Romčo, musim zaklepat a uz mam ujeto asi 450 Km a zatim stale dobry....snad to pomohlo a bude to OK. Proste jsem vyradil EGR ventil a napruzil kontakty ke vstrikovacum a super... spotreba se mi zda stejna mozna o 4dcl mensi. ale ted jezdim 10 km do prace, tak se to ani neohreje. za tyden mam jet do Presova 550Km tak auto dostane proverku. Dej vedet jak si dopadla v servisu atd. Martin

PříspěvekNapsal: 04.01.2011 08:05 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

28.11.2010

65

Brno-venkov

Ahoj. Začarovaný kruh. Mám taky po rozvodech a jak se auto zahřeje,tak mi ptoblikává ESP a pak se mi rozsvítí "emise,motor do dílny". Do nouzáku zatím nepadá. Ráno nastartuji a vše OK-než se zase zahřeje. Pak se vše opakuje. Do výměny rozvodů žádný problém nebyl. Na VAGU vše OK (kromě nějaké klapky na klimě). Sam jsem zvědavý,jak to tady dopadne. 8O

PříspěvekNapsal: 04.01.2011 18:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.05.2010

16

tak to je palba...ja mam jit na rozvody za mesic...ani se mi tam nechce....nechapu tuto pricinu. ja zatim dobry....snad to bude drzet....

PříspěvekNapsal: 04.01.2011 18:25 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

28.11.2010

65

Brno-venkov

Dne jsem byl v servisu a na VAGU zjištěno, že mám předvstřik místo 2° za HÚ cca 12° před HÚ. Řekli, že to asi bude tím, proč se kontrolky rozsvěcují. Borec co mi dělal rozvody vůbec nemá VAG, tak nechápu, podle čeho mi to nastavoval. :idea:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]