Nepravidelné spalování.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nepravidelné spalování.

Příspěvek od raxis »

Zdravím všechny klubáky, mám už dlouho trvající problém s Pašíkem, pokaždé když nastartuju tak běží jak má až do té doby než se zahřeje pak nastane něco na co nemůžu přijít, z krátka a jednoduše někdy, ale pouze na volnoběh pocukává motor, někdy jsou detonace silnější někdy jen lehké a někdy žádné, ale co se nemění je to, že za studena nikdy ani neškytne pouze ohřátej a po lehounkém zvýšení otáček (1000ot/min) se to srovná a běží jak má. Co se dvouhmoty týká tak ačkoliv mám spojku se záběrěm úplně nahoře tak dvouhmotu bych nevinil, největší podezření mám na vstřiky, ale nechci je repasovat pokud si nebudu jistej, že je to tím, poradíte mi někdo na jaké hodnoty na Vagu se zaměřit a hlavně jaké hodnoty by dávaly zdravé vstřiky? Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od majkl1 »

Zaměřil bych se jednak na skupinu 13 (porovnání dávek), na skupinu 7(teplota paliva) a skupinu 1(volnoběžnou dávku). Taktéž na předvstřik v TDI-grafu. To tak pro začátek.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

matimiroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.04.2011 16:49
Bydliště: usti nad labem

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od matimiroslav »

mam neco podobneho a take nevim cim to je .
ja to mam jak nastartuji tak otacky padaj a zase se zvedaj , po pridani to prestane ale ne na dlouho a spotreba ? 8 l

Uživatelský avatar
ColorGII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.10.2012 22:21

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od ColorGII »

ahoj, mám stejný problém, v servisu mi řekli že vstřiky sou cajk, ale že na volnoběh dává málo paliva, asi 1,2 mg tušima má být koolem 5 (mimochodem kolik ti žere za tepla na volnoběh podle počítače mě kolem 1-2 max 3 deci zdá se mi to málo) , když je studenej motor tak si samo přidá trochu otáček a přestane to zkoušel to i tak že auto nalhal že mám motor nižší teplotu než 55 stupňů a bylo to v cajku, vyměnil sem palivovej filtr a trochu se to zlepšilo už to tak markantně nehoupe s autem ale je znát že to pořád není ono, eště chci zkontrolovat jestli v nádrži u čerpadla nebo v není nějaký sítko nebo filtr, protože když sem auto kupoval mělo prázdnou nádrž a mohlo se stát že jak sem natankoval do prázdný zvířil se tam bordel a nasálo si to .. myslim ... pak už nevim asi projít palivový vedení jestli si někde hadička nepřisává a kouknu na tandem ... kdyby si problém vyřešil dej vědět ... nebo jestli chceš mužem se někde sejít a porovnat to, sem kousek od prahy, tak hodně štěstí, zkus vyměnit ten filtr palivovej jestli se něco změní

jinak mám motor avf 96kw pd

20.2. nový poznatek nevím jestli to má s tim co společnýho, ale chtěl sem protáhnout saze, a motor po 4000 ot/min. ovadnul a a jel jak moje behvalý polo sdi .. asi správně tuším že mi spadnul do nouzáku že, po chcípnutí a nastartování v pohodě
prosím pěkně někdo ochotnej s VAGem v okolí praha-západ, dobřichovice, nebo třeba kolem berouna, dík

matimiroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.04.2011 16:49
Bydliště: usti nad labem

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od matimiroslav »

ja stim byl na VAGU a naslo to :
-CAN komunikacni software vadny
-Trvale
Jinak stale kolisaji otacky a pri jizde obcas zacuka . v servisu mi rek ze mam jit za auto elektrikarem a ten mi zase rek ze stim nic neudela

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od majkl1 »

Takže z toho, co jsem ti psal, víš prd. Je tak? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ColorGII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.10.2012 22:21

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od ColorGII »

konečně mi přišel kabel a radši bych ho neměl ...
Přílohy
WP_20140225_004[1].jpg
WP_20140225_006[1].jpg

mirjamec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2013 06:59

Re: Nepravidelné spalování.

Příspěvek od mirjamec »

mno už vies prečo :P

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“