Převodovka špatně řadí

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

martin.brtnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.12.2010 16:48
Bydliště: Vyškov

Převodovka špatně řadí

Příspěvek od martin.brtnik »

Zdravím vás, potřebuji poradit, na passatu 3BG 1.9TDi 96kw se měnilo ložisko v převodovce.
Po odborném smontování zpět do auta, při studených rozjezdech jde špatně zařadit 2rychlostní stupeň (musím ji tam zarvat,nebo musím řadit okolo 1200 ot. abych ji tam dal snáž, potom jde hůř i 3-4.
Po zahřátí motoru jde vše téměř bez problému,ale přesto nejsou převody dokonalé.
Včem může být chyba.

Uživatelský avatar
Osiris-ek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 18.08.2009 09:52

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od Osiris-ek »

Zdravím,mám stejný motor jak Vy. Passat mi dělá to stejné jak popisujete. Ptal jsem se na to kamaráda,který dělal 5let u škosovky jako přejímací technik na opravy, takže jeho odpověď nebude "jedna bába povídala". Tento problém je výrobní vada Volkswagen automobilky.Tato závada je bežná i u jedničkových superbů.Bohužel to nejde odstranit žádnou opravou....:(

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od hanisz »

Osiris-ek píše:Zdravím,mám stejný motor jak Vy. Passat mi dělá to stejné jak popisujete. Ptal jsem se na to kamaráda,který dělal 5let u škosovky jako přejímací technik na opravy, takže jeho odpověď nebude "jedna bába povídala". Tento problém je výrobní vada Volkswagen automobilky.Tato závada je bežná i u jedničkových superbů.Bohužel to nejde odstranit žádnou opravou....:(
taky mi to dela u meho pasika doufam ze se tim neco nestane a ze jen to hold pujde ztuha ze startu
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od majkl1 »

Na vypnutým motoru to jde zařadit v pohodě? Pokud ano, mohl by pomoci přípravek s teflonem do oleje.
Má snahu to lézt přes zuby nebo jen prostě nejde ani silou? Nevím jak u B5.5, ale u B3 jsem musel krapet poštelovat řazení. Mělo by se to dělat u fofrklacku. Něco máš v příloze.
Přílohy
prevodovka.pdf
(147.59 KiB) Staženo 389 x
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od manas1 »

mam b5,5 a kdyz je to studeny, tak se s tema rychlostma seru jak z detskem. vubec nemuzu radit, dvojka tam jakobi skoci a ma odpor, ale pres zubi nejde! a po zahrati je to lepsi, ale zadna slava. nejaky ty aditiva do prevodovky jsem uz taky lil a houbi to pomohlo. jediny co by mi mohlo mozna pomoct, je vymena spojky, zabira v poslednich 2 cm. takze pri rozepnuti bude asi trochu unaset. ale neklouze!

Uživatelský avatar
Osiris-ek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 18.08.2009 09:52

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od Osiris-ek »

hanisz píše:
Osiris-ek píše:Zdravím,mám stejný motor jak Vy. Passat mi dělá to stejné jak popisujete. Ptal jsem se na to kamaráda,který dělal 5let u škosovky jako přejímací technik na opravy, takže jeho odpověď nebude "jedna bába povídala". Tento problém je výrobní vada Volkswagen automobilky.Tato závada je bežná i u jedničkových superbů.Bohužel to nejde odstranit žádnou opravou....:(
taky mi to dela u meho pasika doufam ze se tim neco nestane a ze jen to hold pujde ztuha ze startu

Ne, nic se s tím nestane.Mám na passatu najetých už 313.000 km (poctivých; auto bylo zakoupeno nové) a dělá to doposud. Kamoš mi říkal, že tohle je nemoc passatů a superbů:( Hold soudruzi něco podcenili:( Když se pasat zahřeje, tak vše řadím bez problémů. Když ho mám studeného, tak když mi tam ta rychlost nejde, tak trocha zpomalím, abych to tam nerval tak násilím...prd se stane když zpomalím a aspoň to tak netrápím...

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od roti »

ja ted menil olej v prevodovce a pridal 250ml teflonu (ekolube). Radi se ted lip, ale huceni nezmizelo (asi lozisko na predlohovym hr.).
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od obrocnik »

ja som menil olej nedal som original ale castrol a specifikaciu,vyskozitu som dodrzal a bolo mi povedane ze mi moze cez zimu byt problem s radenim no radi sa dobre v mrazoch takze aspon to ked trosku huci :twisted:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

martin.brtnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.12.2010 16:48
Bydliště: Vyškov

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od martin.brtnik »

skusím nalít ten ekolube 250ml, to asi musím vypustit trochu oleje abych tam dostal tech 250ml,nebo jak to mám udělat.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od majkl1 »

A co takhle nechat nejdřív zkontrolovat jak je to sesazené? Pokud ti to před výměnou nedělalo, může být chyba tam.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od hanisz »

me to pred vymenou taky nedelalo ale menil sem prevodovku tak je mozne ze se to rozstelovalo ne majkle?
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od bumpkin »

Já teda nevím,mám taky 6-ti kvalt a nemam sebemenší problém s řazením. Třeba to dělají jen některé serie převodovek? Najeto 160 tis. r.v. 2005 náplň původní

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od hanisz »

ja mel 2kusy stejneho typu 5q a jedna to nedelala a druha ted jo:)
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od majkl1 »

hanisz píše:ja mel 2kusy stejneho typu 5q a jedna to nedelala a druha ted jo:)
Třaba aspoň víš, proč jí prodával. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka špatně řadí

Příspěvek od hanisz »

majkl1 píše:
hanisz píše:ja mel 2kusy stejneho typu 5q a jedna to nedelala a druha ted jo:)
Třaba aspoň víš, proč jí prodával. :mrgreen:
no rikal ze si prestavoval na 6q ale jestl ito je pravda to nevim
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“