nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pitrus.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.08.2008 17:36
Bydliště: Hradec Králové

nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od pitrus.m »

chtěl bych se podělit a zároveň se pozeptat ,jestli nemáte někdo zkušenost z hlukem uvnitř auta .Nechal jsem vyměnit silentbloky na motoru,protože mě celkem dost vadil nepříjemný hukot ,rezonance při chodu motoru.Není to nic kovového ,motor ani výfuk ,natož převodovka se nedotýká kastle,ale vibruje mi volant a duní kabina i když auto stojí a i když je na heveru s kolama ve vzduchu.Jediný cio mě napadá je ,jestli se silentbloky neutahují jen nějak určitým momentem jinak nevím co s tím mám dělat.Mohl bych auto podpálit ,ale to je poslední možnost. :roll: No a dělá to snad největší čurbes při 1500ot/min.Je to takové tupé dunění.Dík všem za budoucí postřehy.Passat 1.9 TDi 81kw variant 98.

Uživatelský avatar
Mouka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.08.2010 10:47
Bydliště: Vysočina

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od Mouka »

Já řešil podobný problém a po výměně silentbloků motoru žádná změna. Nakonec jsem vyměnil vlnovec na výfuku a najednou ticho. :good: Ten starej nebyl prasklej,ale to opletení bylo už volné a zřejmě to začalo vybrovat výfukem a nepříjemně dunět.

Uživatelský avatar
pitrus.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.08.2008 17:36
Bydliště: Hradec Králové

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od pitrus.m »

no to je fajn ,jenže ten mám měněný před rokem,ale zkontroluju to.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od ace_rimmer »

Čau, ještě jsi to nevyřešil? Já mám stejný problém, sice mám benzín, ale mám podobné příznaky, tupé dunění v kabině, nikde se nic nedotýká, silentbloky jsem měnil všechny kromě toho závěsného vlevo na převodovce, vlnovec nový (sice trochu řinčí, ale co už nadělám, zkoušeli jsme tam vařit 3 vlnovce a tenhle je nejtišší - ten původní nebyl prasklý,ale trošku chrblal, tak jsem ho chtěl vyměnit a dopadl jsem v podstatě hůř :roll: ). Nejhorší na tom je, že se někdy stane, že to auto semtam jede jak bez motoru, krásně tichoučko jak bych si to představoval. A na druhou stranu si někdy připadám jak v nějaké 120ce a neskutečně mě to znechutí. Řeším to prakticky už skoro dva roky, zlepšilo se to asi o 50% po výměně těch silentbloků ale ještě furt to není ono. Přední doraz na motoru mám malinko opřený o jednu stranu toho držáku ve kterém má chodit, ale tam by se to přenášet nemělo, protože se a guma opravdu dotýká jen trošku, ani nevím, jestli ten doraz má být přesně uprostřed a nedotýkat se ani jedné ze stran té dorazové konzole. V podstatě jediné co mě ještě napadá a zbývá vyměnit je středový díl výfuku, že by byl vevnitř vyrezlý (zvenku je ok), zadní díl mám nový. Já už fakt nevím, nakonec to skoncuju a pustím to někde ze skály.

Uživatelský avatar
sparco gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 23.05.2009 13:32
Bydliště: cadca 60km od ostravy

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od sparco gti »

jj aj umna to robil vlnovec po vymene uplne ticho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8O ale dal som original cely diel aj s katalizatorom :wink:
superb 1,9tdi 96kw AWX fuul

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od Teea »

To musela byt dobra drda..... :(

Mi to taky huci. Silenty to nevyresily (menil jsem zbytecne. ) Vymenil jsem ulozeni vyfuku na chvili se to pomohlo (mesic) ale pomalu se to zase vraci.
Jak se vylnovec pozna ze je je v pr.... Ten muj vypada skoro jak novy :(

M.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od raxis »

A za jaký silenbloky jste ty původní měnili?? Jestli jste tam nedali nějáký laciný páč ty bývájí ještě horší než origo v pr...

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od Teea »

Orginal z VW.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od ace_rimmer »

Já jsem tam dal origo z jiného passata se stejným motorem, který neměl problémy s vibracema a ty silentbloky vypadaly na první pohled v pořádku...

Uživatelský avatar
pitrus.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.08.2008 17:36
Bydliště: Hradec Králové

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od pitrus.m »

značka těch jiných byla topran :baseball: A vyřešil jsem to tak ,že tam jsou zpět ty co tam byli jen levý je měněný starší použitý VW.A jebu na ty různý dětský nemoci.Protože,to chci mít furt ťip ťop ,stojí to akorát prachy a auto si žije svým podivuhodným životem.Jednou něco drnčí ,potom přestane makat signal.zap světel,dál praskají žárovky ve světlech a to hučení je asi fajn.Je vidět ,že třináct let starý auto se bude prostě sr*t. :tit:

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od ace_rimmer »

:good: :good: moje řeč, dokud tě to doveze z A do B tak nemá cenu se s tím sr.t :smoke:

bobanos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.10.2009 07:41
Bydliště: Domažlice

Re: nepříjemný hukot před i po výměně silentbloků

Příspěvek od bobanos »

Zdravim....mam B5 66Kw jiz treti a ted sem poridil dalsi a neco jemne rezonuje a uz od nastartovani a pri otackach se to stupnuje. Ale je to hukot jen na miste ridice a na miste spolujezdce klid (beznej chod motorh)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“