Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Radik023
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.07.2008 11:59
Bydliště: Teplice

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od Radik023 »

Ahoj všichni,já tohle řešil na Passatu PD 74kw-diagnostika mi psala,,regulace tlaku vzduchu,,známý vyndal turbo,pročistil lopatky a lítáme dál,takže bych typoval toto...

vwmaniak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2011 19:56

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od vwmaniak123 »

Takze myslite ze bude zasvineny turbo ??? me prave ze pise diagnostika Meric hmotnosti vzduchu Nesmyslny signal
VW Passat Variant B5, 1.9TDI PD, 85Kw a VWPassat B3 1.9 TD InterCooler

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od živočich »

tak udělej log a nebo si ji od někoho půjčit(váhu-tzv. měřič hmotnosti vzduchu) a ještě jedna rada odpoj z ní konektor a projeď pokud, to bude beze změn,tak je špatná.Zapojená či odpojená a je to stejné tak pravděpodobně je v kopru.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od teekey »

zaklad je provest mereni, do logu si hodte jak tlak turba tak i sani. Pokud se hodnota na turbu nehne, mate pricinu jasnou. U 81ky muze byt vypadnuta hadicka u rj. motoru (soucast jednotky je primo i cidlo tlaku), nebo nejaka jina muze byt pridrena, derava apod.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

gagarin_cccp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.06.2011 14:03
Bydliště: česká třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od gagarin_cccp »

udělej log regulace, přesně tohle jsem řešil u mého 81 Tdi ,dostalo se na 120 a konec, slimák. Ani jsem nemusel dělat log, když jsem viděl podtlakový hadičky. Za cca 300,- jsem nakoupil 2 metry hadiček a celý jsem to komplet přehadičkoval a mám zlatej svatej klid ;-) Většinou to bejvá tahle jednoduchá záležitost, než vadné turbo a N75....
Passat Variant r.v. 1998 AFN 1.9 TDI 81kW, EGR OFF
Dělám tempomaty pro Passaty a Ochcáfky TDI 66/81 kw....bližší info na dotaz

Uživatelský avatar
Altakos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.09.2010 17:33

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od Altakos »

ahoj mam stejny problem menil sem vse hadicky turbo sem cistil n75 sem prohodil s n 18 a auto nic taha perfektne ale vypne tak nevim

Uživatelský avatar
dcq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.08.2011 22:52

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od dcq »

zdravim, mam podobny problem, jenze nejen ze turbo vypne pri 2900 ale pri prerazeni se autu vybec nechce z nizkych otacek a pripadam si jak ve 105ce, po vypnuti a zapnuti auto jede jakz takz normalne ale nesmim mu slapat po krku jinak se stane to same.. k tomu vsemu se v motoru objevil pisklavej zvuk v rychlych intervalech jako by neco o neco drelo...

passat 1.9 tdi PD 85kw 1999
vw prassat variant 1.9 TDi PD 85kw, AJM, 10/1999

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od živočich »

zkus sehnat někoho s vagem,ať ti to napíchne doma a nikde stím moc nejezdi-dokud nevyloučíš poruchu turba(možný je všechno)
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
MikeD79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 03.10.2007 17:33

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od MikeD79 »

zdravím,
tak já mám Audi A4 81KW..asi před necelým rokem jsem měnil filtry,ventil n75 a nechal čistit turbo, pač mi to padalo...a teď to mám znovu!Jenže mě příjde jakože to netáhne už od nízkých otáček, mám ho čiplej a po vyčištění turba sem se v tom bál skoro jezdit jak to jelo, ale teď třeba jedu nevím třeba 50-70 a chci přidat,přišlápnu to a nic jakoby na pár sekund brzda a pak teprve mírnej nástup výkonu,ovšem velice mírnej nástup.Fakt nevím taky co s tím, asi to hodím na VAG a budu doufat, že z toho něco vyčtu než jen nějaká závada...turbo by nemělo být zanešeno,filtry jsou určo taky ok a ventil je rok novej stejně jako hadičky....takže ještě mne napadá ta blbá váha vzduchu, jen mě zaráží při jízdě to škubání jakoby jse mi vypnul motor nebo jakobych přišlápnul na 2s brzdu a pak zase normál....už mne to taky s*re :?
VW

Uživatelský avatar
dcq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.08.2011 22:52

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od dcq »

tak ja sem zavadu vyresil, mel sem praskly chladic turba po vymene slape jak hodinky... cena i s praci 3000,.

passat 1.9 tdi PD 85kw 1999
vw prassat variant 1.9 TDi PD 85kw, AJM, 10/1999

majag60
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.10.2011 02:11

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od majag60 »

mě to taky dělalo, diag, nic nepsala. Bylo to čidlo před turbem, přefukovalo turbo a spadlo do nouzáku.

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od petule007 »

dcq píše:tak ja sem zavadu vyresil, mel sem praskly chladic turba po vymene slape jak hodinky... cena i s praci 3000,.

passat 1.9 tdi PD 85kw 1999

:drinks: :good: :good: :good:

dave.str
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 31.10.2008 19:51

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od dave.str »

majag60 píše:mě to taky dělalo, diag, nic nepsala. Bylo to čidlo před turbem, přefukovalo turbo a spadlo do nouzáku.
Diagnostika pise,ale musis si najet jakej to dava tlak....pokud je velkej a nemeni se (me tam tlacilo myslim 2000 porad i po odpojeni cidla) pak to cidlo je v haji a jak pises prefoukne se to a spadne do nouzaku.
Passat 1,9 Tdi 4Motion 96kw + něco k tomu

dave.str
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 31.10.2008 19:51

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od dave.str »

Altakos píše:ahoj mam stejny problem menil sem vse hadicky turbo sem cistil n75 sem prohodil s n 18 a auto nic taha perfektne ale vypne tak nevim
Budes na tom stejne jako ja a majag60 to cidlo stoji myslim neco pres 1000 korun...vymena je na cca 5min cidlo je nahore na roure (96kw),dva sroubky a je venku.
Passat 1,9 Tdi 4Motion 96kw + něco k tomu

Uživatelský avatar
Vohrn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 13.10.2011 16:21
Bydliště: Praha

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od Vohrn »

Bohužel ten problém mám taky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“