ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od ktmartin »

Zdravím pánové. Tak jsem právě dořešil hučící 6q převodovku na passatu B5,5. Po dlouhém rozmýšlení a hledání řešení jsem narazil na tuto firmu: http://www.prevodovky-sixta.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Pan Sixta je opravdu odborník, zabývá se pouze převodovkami, staví převodovky do závodních vozů, má dílnu kde vyrábí ozubená kola a díly a pracuje taky pro oddělení Škoda Motor sport. Má proto přístup ke všem informacím ohledně specifikace olejů apod. Takže teď k té převodovce. 6-ti kvalty v těch našich plečkách začínají hučet kvůli tomu, že v nich nikdo nemění olej. Do oleje se za ta léta nasráží voda a kvůli tomu většinou vyreznou 2 hlavní ložiska. Mně měnil obě dvě a celková oprava stála 10300,- Kč, což si myslím, že je o hodně lepší varianta než koupit za 9 tisíc převodovku z vrakáče:) Ráno sem převodovku dovezl a večer byla hotová, bezvadná práce a super přístup. Někdy může být špatné jen jedno ložisko a pak oprava vyjde na cca 9 tisíc. Za práci si řekne 3 tisíce. A teď něco k olejům. V té mojí byl po 200tis. km pěknej humus. Takže rada od odborníka zní takto: měnit max. po 120 tisících a ideálně po 2 letech provozu (kvůli nasrážené vodě v oleji). Takže pro ty co zde řeší, zda olej vyměnit po 300 tisících km nebo raději už neměnit je rada následující: rychle vyměnit než bude pozdě jako u mně. A jaký typ oleje použít? Každý radí pouze originál VW olej do 6ti kvaltu. Tento originál olej je totožný s Castrol Syntrans Transaxle 75w-90. Prodal mně ho přímo 2,5 litru (2,4 litru je náplň převodovky) za cca 900,- což je krásná cena oproti originál oleji ve VW. Doufám, že to někomu z vás pomůže a nedopadnete jako já:) Já už každopádně do konce života budu olej v převodovce měnit a nevěřit na celoživotní náplň :)
Přílohy
19072011433.jpg

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Hans76 »

Měnil jsem olej před 14 dny, najeto 208 tisíc a olej byl krásně čistý :pleasantry:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Teea »

Neni 200 tisisc jako 200 tisic ze. Halvne v nasich zemepisnych sirkach :(
Jinak slogan celozivotni napln je neco jako long life. (Dokud neklekne :) )

M.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od napster »

jojo Sixta je frajer je defacto z M.B a na převodovky je asi jeden z nejlepších. jinak na ten olej se taky kouknu už na něm je najeto 100 000km.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Munez »

ja jsem taky pro vymenu oleje v prevodovce.sla me spatne radit jednicka pri 185tisicich a vymenou oleje se vse vyresilo.jeste me,ale trapi dvojka.kdyz ji tam narvu moc rychle tak si spoctne zoubky,ale kdyz ji dam lehce pomalu tak je vse ok.nevite nekdo co s tim? sestelovat tahla?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od ktmartin »

Já sem z převodovky taky vypustil docela pěknej olej, ze začátku takovej poloprůhlednej a ke konci trochu kalnej. Ale když to rozdělal, tak tam zůstalo hodně černýho sajrajtu. Co se týče těch synchronů, tak do passata by měl bejt jeden synchron za 1500,- plus 3 tisíce práce za rozborku a zborku převodovky :)

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Cestovatel »

Munez píše:ja jsem taky pro vymenu oleje v prevodovce.sla me spatne radit jednicka pri 185tisicich a vymenou oleje se vse vyresilo.jeste me,ale trapi dvojka.kdyz ji tam narvu moc rychle tak si spoctne zoubky,ale kdyz ji dam lehce pomalu tak je vse ok.nevite nekdo co s tim? sestelovat tahla?
Začíná odcházet synchron? To byly časy u první stodvacítky - dvojka bez meziplynu ani náhodou :old:

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Munez »

ale prd synchron.ted jsem posteloval tahla,protoze me to nedalo a uz je to ok :) ono me to spis pripadalo ze kdyz radicku nahnu vic na sebe tak to jde pekne hladce.ted jsem to byl projet a uplne paradicka
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od 15648213 »

:yahoo: Parádní informace, nikde jsem ten Castrol nenašel, i když má přímo na sobě OEM číslo pro převodový olej do převodovky FRK(G052911). :drinks: Nevíte někdo o dobrém e-shopu kde se dá sehnat za rozumnou cenu?
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od ktmartin »

Zavolej panu Sixtovi a on ti ho klidně pošle a za pěknou cenu.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Hans76 »

15648213 píše::yahoo: Parádní informace, nikde jsem ten Castrol nenašel, i když má přímo na sobě OEM číslo pro převodový olej do převodovky FRK(G052911). :drinks: Nevíte někdo o dobrém e-shopu kde se dá sehnat za rozumnou cenu?
špatně jsi hledal:

Kód: Vybrat vše

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1972
Ekolube je hodně známý, ale lze najít i obchod s nižší cenou.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od 15648213 »

Jasně, trošku jsem to štourání na netu podcenil, ještě jsem objevil ten Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 tady za 331,-Kč http://www.oleje-eshop.cz/castrol-syntr ... 14796.html#" onclick="window.open(this.href);return false;
a jinak prej starý název tohodle oleje je CASTROL TAF-X 75W-90 za 342,- Kč http://www.olejshop.cz/oleje/prevodove- ... -x-75w-90-(75w90" onclick="window.open(this.href);return false;)-1-litr/
a nakonec Shell se stejnou normou VW501.50 Shell Getriebeöl EP 75W-90 http://koldes.cz/detail.php?id=126&naze ... baleni-1-l" onclick="window.open(this.href);return false; za 275,- Kč

Všechny se stejnou normo VW501.50 a API GL4, což je dle mého hlavní čeho se držet. :rofl:
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Uživatelský avatar
cong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 10.03.2010 21:50

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od cong »

Zdravim,

taky teď řešim převodovku 6-Kvalt na B5.5. Začíná mi hlučet při přeřazování a když přidržim řadičku dál ve směru třeba dvojky. Olej v převodovce ani nevim jestli někdy někdo měnil. Mám nalítáno 196000 km. Mylite že mám začít výměnou oleje nebo rovnou řešit Sixtu. Dik za radu

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od ZOkYN »

Můj vůz je: VW Passat 1.9 TDi, B5. r.v. 2000, 6-ti kvalt, typ motoru ATJ, 85 kW -- > doporučujete výměnu pro tento vůz a jaký typ oleje?? Dle tachometru 188 xxx km, ale nejsem si tím 100% jistý.

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od ktmartin »

cong píše:Zdravim,

taky teď řešim převodovku 6-Kvalt na B5.5. Začíná mi hlučet při přeřazování a když přidržim řadičku dál ve směru třeba dvojky. Olej v převodovce ani nevim jestli někdy někdo měnil. Mám nalítáno 196000 km. Mylite že mám začít výměnou oleje nebo rovnou řešit Sixtu. Dik za radu


Tak to je přesně to samé, co to dělalo mně. Výměna oleje budou už vyhozené peníze. Ložiska jsou nejspíš KO...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“