ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Radchen »

nezná někdo z vás, nějaké dobré reference na opraváře převodovek v Moravskoslezském kraji?
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

pas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.12.2011 21:50

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od pas »

Prosím nenajde se tu někdo,kdo má čísla ložisek do 6rych.převodovky rv.2002.Pokud by byl kotakt na prodejce .Díky.

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od wacko »

pas píše:Prosím nenajde se tu někdo,kdo má čísla ložisek do 6rych.převodovky rv.2002.Pokud by byl kotakt na prodejce .Díky.
Ja mam na fakture ze servisu napsane
01E311220
01E311375
Pridavam i link na shop co mi vyhodil google, podle obrazku se to shoduje s tim co mi behem opravy vyndali (mam jeste v krabici na pamatku :( )
Moje prevodovka je typ ELN, motor AVF.
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od Pašan »

Dobrej mám dotaz dá se nějak poznat jestli mě hučí převodovka nebo jen ložisko na kole když dám 17 kola je to slyšet daleko víc než na zimních 15 ctkách tak bych se přikláněl ktomu kolu ale za každou radu budu rád může být i na email tihelka.pj@seznam.cz

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od babajara »

Zdarec tak nevím co jste kdo vypustili, já teď měnil pro klid duše. Problémy žádný, ale když jsem zhlídl co vyteklo, tloukl sem se do hlavy že jsem to nezvlád už před rokem co jsem auto pořídil. Poctivejch 183000km a olej neco mezi rezavou až tmavě hnědou a docela metalýzovýho pigmentu v tom. fakt hnus. Je pravda že jsem to před vypuštěním poádně prohřál na všečky kvalty včetně v max na dálnici. Doufám že se to řádně promixlo a na stěnách toho moc nezůstalo. doživotní náplň fakt pěkná pí.....
Takže preventivně rozhodně doporučuji. Na bývalým GIII. jsem měnil protože šlo hůře řadit. Doštelování řazení nepomohlo, ale výměna oleje ano a to tenkrát nešel ven takovej hnus jak s paštiky. Myslím že pokud to už předem nemá nějaký pazvuky tak se výměna určitě vyplatí a nikoho finančně nezrujnuje. viz třeba:
http://www.autodily-prostejov.cz/prevod ... -0-5l.html nebo pro spořivější
http://www.autodily-prostejov.cz/prevod ... 90-1l.html
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVK

Příspěvek od wacko »

Pašan píše:Dobrej mám dotaz dá se nějak poznat jestli mě hučí převodovka nebo jen ložisko na kole když dám 17 kola je to slyšet daleko víc než na zimních 15 ctkách tak bych se přikláněl ktomu kolu ale za každou radu budu rád může být i na email tihelka.pj@seznam.cz
Jeste si tak matne pamatuji, ze kdyz jsem jel se zarazenou 5 nebo 6 (pri 2000ot) a pri jizde jsem jakoby pritlacil radici paku do horni/dolni polohy tak se intenzita huceni menila. No a to pak je jasne ze loziskem v kole to neni...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Uživatelský avatar
Zvura9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.04.2014 00:43

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od Zvura9 »

VW Passat B5 1.9TDi 85kw r.v.2000 6ti.kvalt

Zdravím, mám dotaz ohledně divného hluku v převodovce. Při jízdě mi dělá převodovka zvuk, který bych přirovnal k vyjetému ložisku. Je to až takové nepříjemné syčení, čím rychleji jedu, tím je zvuk hlasitější. Platí to i při průběhu když přeřazuji. Když se chystám zařadit rychlostní stupeň, spíše 3 a víš, zvuk se ještě více zesílí a jakmile už mám zařazeno, tak se zase o něco ztiší. Nemá to vliv na zatáčení, ani na to když sešlápnu spojku. Olej jsem v převodovce vyměnil, byl krásně čistý a bylo ho i přesné množství, plynulost řazení se sice o něco málo zlepšila, ale ten otravnej zvuk nezmizel. Tak podle mě asi ložisko KO. Nejsem zrovna nějakej borec přes tyhle věci, tak bych vás chtěl poprosit o rady, nebo jestli s tím už někdo neměl zkušenost. Díky! :wink:

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od B_Jirka »

Jaký olej je vhodný do převodovky u AFN 81kw, 1998 ?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od trhac »

Asi rači origo.Už se ne jednou stalo že někdo vyměnil olej v převodovce a převodovka začla hučet nebo špatně řadit.

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od B_Jirka »

To je zvláštní.. člověk by si řekl, že výměna oleje může jen pomoct a ono ne.. :-) Poptám se na cenu origo oleje.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od trhac »

Než tam nalít něco to tam nepatří tak je lepší dotoho nelezt vůbec

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od majkl1 »

Cenu originálu počítej tak kolem 700-950,- za litr. Hold za banány se platí :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od stasaj »

Zvura9 píše:VW Passat B5 1.9TDi 85kw r.v.2000 6ti.kvalt

Zdravím, mám dotaz ohledně divného hluku v převodovce. Při jízdě mi dělá převodovka zvuk, který bych přirovnal k vyjetému ložisku. Je to až takové nepříjemné syčení, čím rychleji jedu, tím je zvuk hlasitější. Platí to i při průběhu když přeřazuji. Když se chystám zařadit rychlostní stupeň, spíše 3 a víš, zvuk se ještě více zesílí a jakmile už mám zařazeno, tak se zase o něco ztiší. Nemá to vliv na zatáčení, ani na to když sešlápnu spojku. Olej jsem v převodovce vyměnil, byl krásně čistý a bylo ho i přesné množství, plynulost řazení se sice o něco málo zlepšila, ale ten otravnej zvuk nezmizel. Tak podle mě asi ložisko KO. Nejsem zrovna nějakej borec přes tyhle věci, tak bych vás chtěl poprosit o rady, nebo jestli s tím už někdo neměl zkušenost. Díky! :wink:

Ahoj, mám podobný problém, mám VW Passat Variant, 1.9 TDI, 96 kw, 6kv. manual, r.v. 03

je to takové syčení a dělá to při zařazené rychlosti a nejvíce při přeřazování...když mám zařazenou rychlost a přitlačím páku víc k okraji (např. 4kv. víc dozadu k sobě), tak je zvuk intenzivnější a když pustím, tak se zase zmírní...jinak to syčení je silnější v závislosti na výši otáček, čím vyšší, tím víc je syčení znatelnější....

výměna oleje je asi už bezpředmětná co? mám už předběžně od známého zamluvenou jinou převodovku, ale moc se mi do toho nechce :(

kamarád mi říkal, že to bude ložisko v převodovce...pak při rychlejší jízdě je slyšet mírně takový hučení, který je taky v závislosti na rychlosti (otáčkách) a to mi říkal, že bude diferák..

vím, že takhle po zprávách toho moc nevyřešíme, ale nějaký nápad na "levnější řešení"??

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od stasaj »

nikdo nic?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ŘEŠENÍ HUČÍCÍCH PŘEVODOVEK A VÝMĚNY OLEJE V M. PŘEVODOVKÁCH!

Příspěvek od M@ty »

Pokud to vyloženě hučí tak toho moc vymyslet nejde. Vyměnit olej a uvidíš co z toho vyteče. Pokud to bude s materiálem tak máš jasno... :thk:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“