Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
vokanek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 01.09.2011 16:25

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od vokanek »

:mrgreen:
Naposledy upravil(a) vokanek dne 30.03.2012 20:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od obrocnik »

:mrgreen:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Fikker.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2012 22:00

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od Fikker.l »

Dobry vecer chtel bych se zeptat taky mi tam sakne nafta na to cerpadle ale mam asi spatny ode tesneni rozdelaval nekdo uz i to druhy ? Dekuju za odpoved

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od obrocnik »

Jo rozdeloval nic strasne pokial si das najprv vrchny dekel dole a zapametas ako bolo supatko a potom povolis ostatne srovby a vytiahnes celu vrchnu cast elektriky tam sa pasuje len taky ako klb do klikovky na cerpadle potom poskladat seridit s pomocou vagu.ak bude cas dam foto
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od obrocnik »

Fikker.l píše:Dobry vecer chtel bych se zeptat taky mi tam sakne nafta na to cerpadle ale mam asi spatny ode tesneni rozdelaval nekdo uz i to druhy ? Dekuju za odpoved
Hadam ti to pomoze
Přílohy
DSC00637.JPG
DSC00641.JPG
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

luk0132
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.09.2010 19:44

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od luk0132 »

Zdravím pánové.Dojel ke mě kolega,že si u mě přetěsní čerpadlo.Samozřejmně si nepoznačil v jaké poloze bylo to šoupatko.Nevíte jak se pak postupuje v tomto případě.Když jsme to zkoušeli natočit tak se tomu nechtělo a nokonec to běželo v max.otáčkách.Dokáže mi někdo poradit?Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
davi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 29.03.2008 18:54
Bydliště: wysočina

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od davi »

v poho to přehod ted sem to taky dělal doma když sundáš jen to vrchni vičko tak se s čerpadlem nemuže nic stát akorát sehnat ten klíč

luk0132
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.09.2010 19:44

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od luk0132 »

A kam to mám přehodit.ten mamlas měl sundanou i tu část s elektronikou.Tak že to vidím spíš na odtah k nějakému čerpadlařovi

Uživatelský avatar
till
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 05.05.2010 12:53
Bydliště: tož su z moravy

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od till »

zas takový problém to není, celá ITC hlava z elektronikou se dá hezky nastavit aby běžel dobře volnoběh, chce to jen cit, doklepávat, záleží tam na desetinách milimetru.. směrem od rozvodů se jakoby přidává, když se to přežene, tak po nastartování pomalu stoupají otáčky do max, vypnout motor, ubrat.. když je málo, tak buď nestartuje nebo běží jak kdyby na 3 válce.. chce to vychytat střed. Nejsem čerpadlář, ale tuhle radu mám od profíka, co dělá čerpadla už 30 let

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od majkl1 »

Tak jsem si dneska musel tuto akcičkou projít, páč mi auto ráno už ani nechtělo moc startovat a než se motor prohřál, tak z toho chcala nafta skoro proudem (zhoršení během několika málo dní).
Celá sadu přes mechanika v autokelly za 200 (zbylých asi 15 ks různých těsnění hold nevyužiju). Použil jsem jen dvě - pod kryt víka čerpadla a pod víko.
Vše šlo jako po másle a vyměněno asi za 10-15 minut. Ale bez diagnostiky se to spodní těsnění nedá udělat (pokud náhodou člověk netrefí přesně na desetinku mm umístění víka, což opravdu nejde, páč i při utahování jednotlivých šroubů se to hýbe - sledováno online na diagnostice.)
Mě to sice chytlo hned na drc, ale koktal jak prase, protože volnoběžnou dávku to ukazoval 0mg. Po asi deseti pokusech nastavení to zase nechtělo chytit - volnoběžná dávka skoro 40mg, ale po nastartování to alespoň běželo v klidu.
Pak opravdu to chce nechat blafat, povolit šrouby a poklepávat kladívkem a sledovat, jak se mění hodnoty. Po dosáhnutí potřebné hodnoty utáhnout a pak ještě znovu zkontrolovat. Mě se to ještě dvakrát pohnulo ze 3mg asi na 7mg, což je o ničem, protože chování v nízkých otáčkách je mrtvola.
Celkem mi to trvalo asi 40 minut.
Jak bylo na začátku vlákna psáno, že se nedá vidět, jak dosedá kolík, tak to není pravda. Za prvé není třeba na ten kolík vůbec sahat, takže já pro sichr jsem si po demontování ihned spodek víka vyfotil. Vyměnil těsnění a kolmo(!) posadil víko na čerpadlo. Malou baterkou jsem si svítil a bylo vidět, že kolík dosedá do jamky.
Zatím nic neteče. Uvidíme zítra na studeným motoru.

Když už někdo mění jedno těsnění, určitě vyměňte i to druhé. Jsou ze stejného materiálu, takže biosložka, která je narušuje jistě podobným způsobem naruší i to druhé. Tak při jedné práci udělat obě. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od Teea »

Taky jsem si tim prave prosel. Jen dvoufazove. Nejdrive horni a pak za 14 dni spodni. Takze radeji oba najdenou.
Na poprve jsem trefil 10mg asi stesti ale udelal jsem si rysky na cerpadle nez jsem povolil. :)
JInak jak pise Majkl celkem pohoda za 100Kc za tesneni :) 15min prace a dva gola orechy 7mm z levne cinske golovky znicene. Kazda na jedno pouziti :)
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od majkl1 »

Ořech originál Gola prostál bez jediného škrábnutí a to jsem do toho atyp-šroubu mlátil až jsem měl obavy o čerpadlo :twisted:
Jen můj postřeh - všude se píše, že se dávka seřizuje pohybem vršku čerpadla k/od motoru. Jisté změny tam sice možné jsou, ale podle frézování děr pro šrouby (alespoň moje čerpadlo) se seřizuje posunováním dopředu a dozadu (k a od rozvodů).
Včera kontrolováno a čerpadlo těsní jako za mlada (a to jsem měl už vyhlídnuté jiné za 4 litry). :drinks:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od Teea »

jj posouva se smerem od rozvofu k rozvodum. Jak vznikl tahle nepresnost netusim.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od K@rlos »

Jé majkle, mám ten samej problém a jsi kousek, jdu tě otravovat po sz. :)

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: Přetěsnění vstřikovacího čerpadla

Příspěvek od K@rlos »

Buďte prosím někdo tak hodný a dejte sem nějaký objednávací kod té sady těsnění k čerpadlu k motoru AFN, nebo odkaz kde to objednat.

Na čerpadle je kod 028 130 115 A
tady fotka čerpadla
http://forum.passat-club.cz/download/fi ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;

na kelly jsem našel tohle BO 2467010003
http://www.autokelly.cz/#|k86fjqApTvRrq ... Irdv7afw==" onclick="window.open(this.href);return false;

ale prý to není na tohle čerpadlo

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“